Burçlara Göre Ayakkabı Seçimleri

Sahip olduğun burcun özelliklerini stiline yansıtırken ayakkabını es geçemezsin değil mi? Hatta inan bize stilinin en önemli parçalarından biri olan ayakkabı seçimini burcuna göre yaparsan hem stiline uygun bir seçim yapmış olur hem de hayatını kolaylaştırarak mutlu bir gün geçirirsin. Şimdi burcunun ayakkabısını öğrenme zamanı!

Hareketli Koçlar

Koç burcu hareketli, canlı, hızlı ve coşkulu olduğu kadar cesur ve öncüdür. Eh hızını kesen, onu yarı yolda bırakan topuklu ayakkabılar onun yaradılışına ters. O mutlaka rahat hareket etmeli. O nedenle Koç burcu kadınının ayakkabısı kesinlikle spor ayakkabılar. Fakat yanlış anlaşılmasın Koç kadını bu seçimi yaparken alelade beyaz bir ayakkabı yerine cesaretini ortaya koyarak stiline de yansıtacağı cesur bir model seçmeli.

 

Kaliteli Seçimleriyle Boğa Burcu

Boğa burcu kadınının taviz vermeyeceği tek şey kalitedir. Her zaman severek kullanacağı markaları seçer. Satın aldığı ayakkabının da kalitesi ile zamansız olmasını ister ve dayanıklı olmasına özen gösterir. Bu nedenle de markaların zamansız parçalarına yatırım yapar. Tıpkı Valentino Rockstud tasarımı gibi… Taşlı olmasına rağmen asla modası geçmeyecek olan bu model Boğa kadınının aklını başından almaya yeter.

 

Maskulen Seçimlerin Yıldızı İkizler

İkizler burcu unisex giyinmekten, erkeksi pantolon ve kazakları tercih etmekten asla çekinmez. Modern ve farklı tarzların onun için yaratıldığına inanır. En çok kullandığı ayakkabılar ise Oxford babetler ve botlardır. Fakat sıradan seçimler yerine belirli kısımlarında dekolteleri olan farklı bot tasarımlarını seçerek tarzını ortaya koyar. Aradığı modelleri bulabileceği tasarımcı ise Alexander Wang’dir.

 

Rahat Yengeç Burcu

Rahat olduğu kadar feminen çizgilere de sahip ama klasiklikten de ödün vermeyecek kadar kararlı bir ayakkabı stilli vardır Yengeç burcunun. Yazın gladyatör sandaletleri onun için vazgeçilmez olsa da bir gün modasının geçeceğinin farkındadır. O nedenle hiçbir zaman modası geçmeyen klasik babetleri ve rahatlığından taviz vermeden her mevsim giyebileceği modelleri tercih eder.

Şık Aslan Burcu

Özgüveni fazlasıyla sağlam olan Aslan burcu kadınının; taşlı, ince topuklu bir ayakkabı giymek için bir davete gitmeye ihtiyacı yok. O, bilek hizasında biten skinny jean, beyaz tişört ve blazer ceketle de siyah sırt dekolteli balık kesimli bir elbise ile de bu tarz ayakkabıları tercih edebilir. Çünkü Aslan için imaj her şeydir. Gösterişli ve kaliteli görünümünü fazlasıyla önemser. En çok tercih ettiği ayakkabı renkleri ise nude, dore ve altın rengidir.

 

Sade Seçimlerin Birincisi Başak

Gösterişsiz ve sade ayakkabıları Başak burcu seçmesin de hangi burç seçsin. Başak kadını tabii ki kalıpları bozulmayan, modası asla geçmeyen ve her kıyafeti ile uyum sağlayan modelleri tercih edecektir. Ayaklarını asla rahatsız etmeyen ayakkabılar onun için biçilmiş kaftandır. O nedenle babet ya da spor ayakkabı yerine loafer tercih eder. Renk olarak ise nude, toprak ve siyahta ısrar eder.

 

Feminen Teraziler

Terazi burcu kadını abartılı değil ancak dikkat çekici, zarif ve feminen ayakkabı modellerini beğenir. Estetik bakış açısı son derece gelişmiş olan Terazi kadını öyle her taşlı ayakkabıyı beğenmez, taşların bile kendi aralarında dengeli ve uyumlu göründüğü modelleri seçer. Tıpkı Tory Burch’in yeşil taşlı babeti gibi… Fakat görünüşü kadar rahatlığına da önem verir.

Seksi Seçimleriyle Akrep Burcu

Siyah, ince topuklu ve parmak ucunda kırmızı detayı olan Christian Louboutin imzalı bu ayakkabı modelini seksi Akrep kadınından başka kimse layığı ile taşıyamaz. Akrep kadını blue jean ile de etek ile de ya da kumaş pantolon ile de bu tarz bir ayakkabıyı şaha kaldıracaktır. Genellikle iddialı seçimleri ile öne çıkan Akrep burcu, yerine göre spor ayakkabı da tercih edebilir, tabii albenili olması şartıyla…

Özgürlükçü Yay Burcu

Özgürlüğüne düşkün olan Yay burcunun ayakkabı seçimi, maceraperestliği ve enerjisi ile örtüşen spor ayakkabıdan başkası olamazdı değil mi? Seyahat etmeyi de çok sevdiği için onun hızını kesecek topuklardan, babetlerden ya da çizmelerden uzak durarak rahatlığın ön planda olduğu bir seçim yapar. Yay burcu, Adidas’ın artık klasikleşen Stan Smith modelinin en farklısını tercih etmekten de geri kalmayacaktır.

Olgun Oğlaklar

Geleneksellik ile olgunluğu karıştırsak, içine biraz ağır başlılık eklesek ve saygınlığa da vurgu yapsak ortaya tek bir ayakkabı modeli çıkar: Chanel Slingback. Her daim giyilebilir, klasik bir model olan bu tasarım, gelenekselliğe tutkuyla bağlı olan ve ayakkabıda bile kurallarını esnetmeyen Oğlak kadını için zamansız bir tercih olacaktır.

Sıra Dışı Seçimleriyle Kova Burcu

Normların dışına çıkmaktan çekinmeyen özgür ruhlu Kova burcunun son yılların modası makosen ayakkabıları tercih ederken sıradan modelleri tercih etmeyeceğine eminiz. Kova kadını yenilikleri son derece açıktır ve bir modeli ilk kez giyen olmaktan asla çekinmez. Başkalarının ya da toplumun genel seçimleri yerine, bildiklerini okuyacakları için “Gucci ayakkabı alırken bu renk alınır mı?” diyeceğinize cesaretlerine hayran kalın!

Hayallerin Peşinde Balık Burcu

Hayal gücü yüksek Balık burcu kadınının en çok tercih ettiği renklerin başında açık pembeler, bebek mavileri ve nude tonlar geliyor. Giyim tarzları ruh hallerine göre değişen Balık burcunun ayakkabı seçimi de ruhundan fazlasıyla etkilenecektir. Genellikle şık ama risksiz seçimleriyle her tarza uyan bir babet ile ömürlerini geçirebilirler. İncilerle süslü romantikliğini pekiştiren bir babet onlar için harika bir seçim olacaktır.

Görselller: Pinterest

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.