Burçlara Göre Aşkın Ömrü Ne Kadar?

Her güzel şeyin bir sonu, sevginin de biçilmiş bir ömrü var derler de insan yine de başa gelmeden aklına düşürmez ayrılığı! Milyarlarca insan içinden birbirine yanık iki ruhun sonsuza dek bir olması mucize, dillere destan aşkların son bulması ise hezeyan olur! kimisi süratle başlar bıçak kesiğiyle kopar, kimisi kağnının ardına takılıp aşkı aheste adımlar, yaşadığı müddetçe tek bir aşkı fısıldar! Bakalım burçlar aleminde kim iki günlük aşık, kim ömürlük sadık?

Koç Burcuna Göre Aşkın Ömrü Ne Kadar?

Aniden toslar aşka Koç! Nevri döner, kulaklarından duman, gözlerinden ateş çıkar, duvara da tırmanır sevdiğini göstermek için olmadık risklere de atılır! Israrı da elden bırakmaz; kapısından çekilmez, pencere dibinden gitmez, eteğinden düşmez, yakasını bırakmaz, sevdiğini koluna takmadan bir an olsun duraksamaz! Heyecanıyla harlar aşkını ilk zamanlar, alev alır yanar! Ama alevi samandan, aşkı vadesi çabuk dolandan olan Koç, heyecanı bitince, bir çırpıda gider!

Boğa Burcuna Göre Aşkın Ömrü Ne Kadar?

Boğa ince eleyip sık dokumuş, sabrın sonu selamet deyip beklemeye koyulmuş, iyice tanımış bilmiş, sevgisini katmerlemiş, güvenini sabitlemiş, ilişkisinin adını ancak koymuştur! Artık çatlamaz, tükenmez sabrını takınır, birikmiş tüm toleranslarını ceplerine koyar, sonsuza dek sevmeye direneceği bu yolda, bir ömür aşkla yaşar! Boğa aldatılmazsa, mezara kadar sever!

İkizler Burcuna Göre Aşkın Ömrü Ne Kadar?

İkizler nasıl olup ilgisini toplamış, alakasını bir kişiye odaklamış da uzun soluklu bir ilişkiyi başlatmış hayretler içinde alkışlıyor, tebrik etmeyi ihmal etmiyoruz. Ama bu kokunun ne zaman nerden çıkacağı belli olmaz diyerek, tedbiri elden bırakmamasını öneriyoruz; malum zihni seyir İkizler’in sempatisi mıknatıs gibi çeker, gelen kalmaya heves eder! İkizler de denemekten ne zarar çıkar derse ilişkisi oracıkta biter! İlgisi başka yöne kaymayagörsün, İkizler çoktan kaydırağa biner!

Yengeç Burcuna Göre Aşkın Ömrü Ne Kadar?

Aile kurumunun değişmez, herkes kaçsa gemisini terk etmez en sağlam ferdi Yengeç, ne çapkındır ne hovarda, sevgisi tavında dövülür, şefkatinin sıcağı muhafaza edilir, el üstünde tutulup ruhu okşanırsa şuradan şuraya gitmez! Evinin aşçısı, çocuklarının bakıcısı oluverir! Ama bir kere, iki kere, üç kere, dört kere, beş kere… Aaaahhh! Kalbi tutup fırlatılırsa, bu aşk burada biter ve Yengeç çekip gider!

Aslan Burcuna Göre Aşkın Ömrü Ne Kadar?

Aslan tüm yaşamında iltifatlara boğulmaya alışmış, övgülerin üstüne yığılışı sırasındaki hoşnutluğuyla tanınmış, zaman zaman ilgi budalalığına kapılmış ömrünü pohpohlanma içinde geçirmiştir! Sevgi kat sayısı en çok olan gönül ilişkisinde de yüksek saygı ve hayranlık görmeye alışmıştır! Gururu için yaşayan Aslan kırgınlığın böylesine şahit olur, çok da alakasız kalırsa katlanmaz!

Başak Burcuna Göre Aşkın Ömrü Ne Kadar?

Başak tüm hayatını yarar ilkesi üstüne inşa eder! Yanında, yöresinde konumlanan, biraz da kalbini çalan herkese fayda sağlamak için çalışır durur, ilişkilerinden beklentisi de bu yöndedir! Konu karşılıklı bir çıkar ilişkisi değil, birbirinin yaşamına değer katan, yapıcı bir çevreye sahip olma isteğidir! Sevgilisinden de duygusal doyumdan önce değer bekler! Yaşamında etkisi olan, onu ilerleten ve hedefleri yolunda destek olan bir yoldaş ister! Zarar gördüğü anda yoluna yalnız devam eder!

Terazi  Burcuna Göre Aşkın Ömrü Ne Kadar?

Terazi peşinen gardını ilişkiye başlangıç noktasında bırakır, yüreğini sonuna dek huzurlu bir sevgi için açar! Tartışmaların ne ilk adımı olur ne katılımcısı! Hep uzlaşımcıdır, her zaman idareci. Yaşamı adil olmaya adar ve öfkesine yenilip, egosuna kapılıp, eşinden dostundan gaz alıp kimselerle tartışmaya kalkışmaz, huzursuzluk çıkarmaz! Hiç hak etmediği halde haksızlığa uğradığı yerde ayrılık vakti gelir, herkes kendi yoluna gider!

Akrep Burcuna Göre Aşkın Ömrü Ne Kadar?

Akrep; aşkından yansa, kalbi alev alsa tam anlamıyla huzurda bir ilişki yaşayamaz! Akrep’in sevgilisi tüm kartlarını açıp, hayatını gözler önüne serse, kendini yalan makinelerine bağlayıp dürüstlük şöleni düzenlese, şeffaf olacağım diye özel hayatını ipe serse yine Akrep’in kuşkusu bitmez, içi rahat etmez! E o kadar arayan olmayanı da bulur, Akrep muhakkak püften de olsa bir yalanla buluşur! Açıklama dinlemez, göz yaşı sel olup aksa ilgilenmez, bu ilişki bir gün daha devam etmez!

Yay Burcuna Göre Aşkın Ömrü Ne Kadar?  

Eğlencenin aranan kanı, en güzel yol arkadaşı, mutsuzlukların dermanı, keyfe keder yaşamanın uzmanı Yay, hevesle sever, tutup elinden ilk uçurumdan atlamak, uçakların kanatlarında zıplamak, derinlerde elleriyle balık avlamak, dünyanın öbür ucuna uçurtma yollamak ister. Kanı çabuk çabuk akıp, oksijen beynine hücum edince Yay’ın aşktan gözü döner, biraz zaman geçip kan basıncı stabil olunca eğlence biter! Yay alır başını gider!

Oğlak Burcuna Göre Aşkın Ömrü Ne Kadar?

Sevgilisinin beyaz yakasına bakmalara doyamayan, eş dost takdirlerini itinayla toplayan, ilişki partnerinin başarılarıyla böbürlenerek yedi düvele anlatan, itibarından bir tutam da kendisine aktaran Boğa, kara kaşını, ela gözünü değil, mesleğinin zirvesini, kariyerinin doruğunu sever! Saygısını kaybederse duygusal ilişki dinlemez, kapatır araladığı aşk defterini, döner işinin başına!

Kova Burcuna Göre Aşkın Ömrü Ne Kadar?   

Kova, sohbeti doyumlu, eğlencesi katmerli, sosyal ortamı neşeli mis gibi bir arkadaştır! Dışarda sıcak çikolata, evde soğuk nevale olması, bireysel alanının kendine ve bir başına geçireceği anlara tahsis edilmiş olmasından kaynaklıdır! Sevgililik müessese tabi bir partner, özel alan, sadece senin olan dinlemeyip kapıyı zorlayınca, Kova’nın özgürlüğü hasar görüp, yara alınca, boğulmaya yakın bir duyguyla bu ilişkiyi reddedip, kapıyı bacayı kilitler!

Balık Burcuna Göre Aşkın Ömrü Ne Kadar?

Balık kim ile flört ederse etsin, fazlaca zorlanıp, dünyevi sınırların içine kıstırılmaya çalışılmaz, yalnız kalmasının önüne engeller konup kalabalıklara boğulmazsa, her aşkı idealize ettiği şekliyle yaşayıp, iç dünyasının duygu takviyesiyle sonsuza dek ilişkide kalabilir.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.