Burçlara Eğlenceli Aşk Tavsiyeleri!

Biraz da gülüp eğlenelim dedik, sizler için hazırladığımız aşk tavsiyelerine mizah yükledik. Kimselerin görmediği yerde üstünüze alınıp, insan içinde gülüp geçin istedik. Bakalım burçların aşk hayatlarına yaptığımız yolculuktan neler çıkardık?

Koç       

Hız kesmeden yaşayan, konu her çiçekten bal almak olunca hiç düşünmeden harekete geçen Koç, gözde çapkınlardandır. Bulduğu ilk enerji akımının içine bırakır kendini, yaşayacağı bu harika deneyimin heyecanıyla gözlerini kapar, maceraya atlar! Koç’a tavsiyemiz açık; “Heveslerine kapılıp her güzelin peşinden koşma! Yanan sen olursun sonunda! Bunu da yaz bir kenara.”

Boğa    

Boğa sevdi mi tam sevenlerdendir. Hemen atılıp, heyecana kapılmaz! Bir defa sevdiğini de iki kavgaya, üç anlaşmazlığa bırakmaz. Toleransı bol, sabrı engindir Boğa’nın; tez sıkılıp çabuk vazgeçmez. “Benimsin” dediyse bir defa, kimselere bırakmaz. Boğa’nın tavsiyesi de hazır; “Ayrılık da sevdaya dahil, yapışıp kalma! Dünya büyük, çeşit bol! Yalnız kalmazsın korkma!”

İkizler  

İkizler’in gözleri velfecri okur, gönlü bir ona bir diğerine uçuşur. Sohbeti tatlı, dili kaymaklı biri çıkarsa karşısına ötekini hiç vakit kaybetmez, derhal unutur. Bilgiyle dolu, kıvrak zekalı bir yakışıklı/güzel görmeyiversin, bağlı başının iplerinden kurtulur. İkizler’e tavsiyemiz de biraz sadakat içerir; “Her çiçekten bal alacağım diye uğraşma! Devran döner, terk edilirsin unutma!”

Yengeç

Çocuklarının anası, evinin direği olma hayalini hep capcanlı tutar Yengeç! İlişkilerinde de kuracağı ailenin sorumluluğunu üstlenebilecek bir eş, sonsuza dek demir atabileceği korunaklı bir liman arar! Ama böyle giderse evlenme fikrine fazlaca kapılıp, anını yaşayamaz, ilişkilerinden yeterli hazzı alamaz Yengeç! Tavsiyemiz şöyle; “Her çıktığını kocan sanma! Hemen başını bağlayacağım diye uğraşma!”

Aslan   

Tahtının değişmez sahibi, yalnız bir kral/kraliçedir Aslan! Karşılıklı bir sevgiden önce, daha çok sevileceği, hep baş tacı edileceği, artan bir alakayla sarmalanacağı bir ilişki arar! İlişkide olduğu kişinin ilgisi biraz azalsın, gözü gözünden uzaklaşsın, başka kapıya yollar! Ama ilişki tanımı itibariyle iki kişiliktir. “Hep bana!” diyenin elleri günün sonunda bomboş kalır! Dememiz o ki; “Krallık tek, aşk iki kişiliktir, unutma! Yanılıp fil dişi kulende bir başına yaşlanma”

Başak  

En mükemmelin ne olduğunu Başak bilir ve bilgisinin dışında kalanı kusurlular diyarına yollamakta bir sakınca görmez. Başak ile ilişki yaşamaya yeltenen zat, şahane değilse şansını kaybeder yahut hayattan payına düşen eziyeti Başak eliyle çeker! Başak’ın tüm eleştiri okları insanı delik deşik eder, kim ki bu okların hedefine konar, tüm özgüvenini kaybeder! Söyleyeceklerimiz belli; “Detaylar peşinde koşarken büyük resmin büyüsünden olma! Bay mükemmeli ararken evde kalıp, başını duvarlara vurma!”

Terazi 

Terazi güzellik takıntılıdır. Son derece naziktir ve zarafetinden hiçbir ortamda ödün vermez. Sahip olduğu estetik algı sayesinde girdiği her ortamda; meraklı gözlere yakalanmayı, şıklığını sohbet konusu yapmayı başarır. Terazi beğenisinin güzellik odaklı olduğunu keşfettiği ilk anda, sonu gelmez flörtlerine ilk adımı atar. Biraz özensizlik görsün, kaşında gözünde bir dengesizlik fark etsin, tereddütsüz kapının önüne koyar! Alternatif lezzetlerin tadına bakar. Sözlerimiz tüm Terazi’lere; “Güzelliğine güvenip çok naz yapma! Zaman hepimiz için eşit hızda akıyor unutma!”

Akrep  

Akrep sevgilisine derin duygular besler. Hele ki merakını canlı tutan, tutkularını aynı ölçüde yanıtlayan, fantezilerine alan açan ve de güvenini kazanan bir sevgiliyse bu; Akrep bağlılık yeminini bir çırpıda eder! Başlar sonra “Sadece benimsin, senden öncesini gömdüm, sonrasını sadece sana adadım!” deyip, büyük laflar etmeye! Çok geçmeden kıskançlık nöbetleri artar, kısıtlamalar başlar! Ama Akrep’e diyeceğimiz şu ki; “Ölümüne seviyorum deyip öd patlatma! Kıskançlığın dozunu kaçırıp, tutsak hayatını başlatma! Sonra sevgili sırra kadem basınca, başını taş duvarlara vurma!”

Yay       

Yay başına buyruk yaşar, talihini vurur sırtına, diyar diyar gezer! Zodyak’ın en rahatıdır Yay! Gam yüküymüş, keder deniziymiş ne tanır ne de yanına yanaşır! Varsa keyif yoksa eğlence peşinde bir ömür koşsa yorulmaz! Enerjisi de koca bir yaşama sığacak kadar engindir. Duygusal ilişkilerin bağlayıcılığından uzak dursa da elbet gönlü birine kayar, Yay da sevgililik müessesesine adım atar. Asıl mesele şimdi başlar! Yay bir sabah kalkar, kimselere görünmeden sessizce terk eder! önce soruyoruz Yay’a neden? “Kimse seni aşka zincirlemiyor, gitme diye önüne barikat çekmiyor! Bari bir haber ver de kimseler sevgilim var demesin!”

Oğlak   

Oğlak’ın ilişkiden beklentisi bir hayli tavan, çıtası yüksektedir. Önce toplumda kabul gören biri olacak sonra tüm çevresinin istisnasız onayı olacak! Kariyerinin zirvesini görmüş, başarılara doymuş, saygın bir zat olarak, herkesin takdirini kazanacak! Aile kurumuna saygılı, Oğlak’ın kariyerini ilerletmesi konusunda ise destekçi olacak! Peki Oğlak’cım altın varaklı plazası da olsun mu? Tavsiyemiz şu yönde; “Herkese burun kıvırma, kalırsın bir başına! İsteklerin harika da nüfusuna da almayacaksın, bu kadar korkma! Bir de herkesi memnun edemezsin, o kadar da kasma!”

Kova    

Kova her telden çalanla arkadaş olmayı başarır ama konu sevgililik ilişkisi olunca, “Benim özgürlüğüm benim bireysel alanım!” der, örter kapısını! Ödü patlar; duygusal bağlılığına kapılıp mantığını yitirmekten, iki kişi olup sosyal çevresinin etkinliklerinden feragat etmekten! Tüm sevgilileri arkadaş ortamından çıkar, onlarla da ilişkisi kalabalıklar içinde başlar, yine aynı kalabalıkta sona erer! Baş başa bir yemek yeseniz; yok! Kova’ya tavsiyemiz; “Önce bırak kendini akıntıya, aşkı aşk gibi yaşa! Ya da arkadaşız ayağına kimseyi oyalama!”

Balık    

Balık aşka aşıktır. Bir kimsenin huyunu, suyunu öğrenip, sadece onda var olan özelliklerden dolayı aşık olduğu görülmüş şey değildir. Balık’ın zihninde zaten ideal bir aşk kavramı vardır. Yanında bir sevgilisi olsa da olmasa da o platonik aşkını yaşar. Yeni bir sevgilisi vardır mesela; bir anlatışı vardır, duy da inanma! Nasıl karizmatik, nasıl yakışıklı, nasıl hoş! Kendi gözlerinizle gördüğünüz anda, meselenin iç yüzü çıkar ortaya! Balık şahsa değil, aşka aşık olmuştur sonuçda! Canımız Balık; “Her kurbağayı prens sanma, onu öpen de prenses sonuçta! Mecnun olup kendini çöllere vurduğunda, meselenin Leyla olmadığını da unutma!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.