Burçlara Alınmaması Gereken Hediyeler!

Yeni yıl hazırlıkları başladıysa, almakla yükümlü olduğumuz yılbaşı hediyelerinin de zamanı geldi demektir. İş yerindeki zoraki yılbaşı hediye çekilişinden, kuzen toplantılarındaki hatır gönül hediyelerine, sevgilimize ya da eşimize alacağımız romantik hediyeden, en yakın arkadaşımıza yapacağımız sürpriz hediyeye kadar çok fazla hediye sorumluluğu üstlenmiş olabiliriz. E tabii sevdiklerimize hediye almak ne kadar eğlenceliyse, sevmediklerimize hediye almak da bir o kadar işkence bir durum. Biz de siz kırmızı noktayı geçmeyin, burçlara sevmediği bir şeyi almayın diye; bugüne kadar yazılmayanı yazdık ve burçlara alınmaması gereken hediyeleri derledik. (Tabii yine de iş yerindeki çekilişte sevmediğiniz birinin ismini çektiyseniz, tam olarak aşağıda yazanlardan birini almayı tercih edebilirsiniz.) İşte yılbaşı öncesi burçlara göre alınmaması gereken hediyeler rehberi…  

Koç Burcuna Durağan ve Donuk Hediyeler             

Kanlı canlı Koç burcunu mutlu edecek bir hediye arayışındaysanız durağan, donuk ve sıkıcı hediyelerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Yani diğer bir ifadeyle dümdüz bir T-shirt ya da sweathirt gibi anlamı ve ruhu olmayan hediyeler Koç burcunun hiç hoşuna gitmeyecektir.

Boğalara Zevksiz ve Klişe Hediyeler

Boğa burçları için Noel baba’nın “Ho, ho, ho Hoşgeldin 2019” demesi gibi yılbaşı klişelerinden kaçının. Zevkli ve sanata yatkınlığı ile bilinen Boğaların en dayanamadığı hediyeler zevksiz ve klişe olanlarıdır. Dolayısıyla bizden söylemesi; asla içinde bir kırmızı don olan hediye paketiyle bir Boğa’nın kapısını çalmayın.

İkizlere Sıradan Hediyeler

Hediye mevzu bahis olduğunda İkizler burcunun en heyecan verici yanı çok yönlü olmaları ve durağanlıktan çok kolay sıkılmaları olabilir. Bu ruha sahip birine lütfen ama lütfen içinde bir sürpriz barındırmayan sıradan bir hediye vermeye kalkışmayın. Mesela her zaman alışveriş yaptığı mağazaya gidip sevdiği T-shirt’ün başka rengini, her zaman kullandığı ruju ya da telefon kılıfının başka çeşidini almayın.

Yengeçleri Çok Hareket Ettirecek Hediyeler

Evcimen ve dingin Yengeçler için hediyenin içeriğinden çok düşünülmüş olması önemlidir. Ancak eğer kendisini fiziki olarak yoracak bir sürpriz yapmayı planlarsanız, pek de olumlu bir sonuç elde etmeyebilirsiniz.  Diğer bir ifadeyle Yengeç burçlarına spor salonu üyeliği ya da spor ekipmanı gibi hareket gerektirecek hediyeler almamanızı tavsiye ediyoruz.  Zira aldığınız hediye ne olursa olsun boşa gidecek, bir Yengeç asla kalkıp da spor salonunun yolunu tutmayacaktır.

Aslanlara Ucuz ve Alelade Hediyeler

Gösteriş için yaratılmış Aslan burçlarına lütfen baştan savma bir hediye alışverişi yapmayın. Hele hele ucuza kaçmaya hiç çalışmayın. Basit ve alelade bir hediye almanız durumunda kalbinizi kırmayacak olsa bile, hediyeyi beğenmediğini size hissettirecektir. Mesela boş, renksiz ve sade bir çerçeve gibi bir hediye fikrini aklınızın ucundan bile geçirmemenizi öneririz.

Başaklara Şaşırtıcı Hediyeler

Detaycı Başak burçlarına hediye alacaklara, onların sürprizden pek hoşlanmadığını hatırlatmayı bir borç biliriz. Dolayısıyla sakın bir Başak burcunu şaşırtmaya çalışmayın. Mesela uzun süredir hayalini kurduğu ama gerçekleştiremediği bir şeyi onun için yapmayın ya da uzun süredir istediği bir objeyi yurt dışından getirtmek için çalışmayın. Bırakın o kendi işini görsün, siz daha farklı hediye alternatiflerine dönün.

Terazilere Kötü Paketli Hediyeler

Terazi burcu zaman zaman yüzeysel olsa da, estetik duygusundan ve şekilselciliğinden vazgeçemediği aşikar. “Hediye, hediyedir; önemli olan hatırlanmak” diye düşünebilir ancak kötü ve baştan savma paketlenmiş bir hediye de çok hoşuna gitmeyecektir. Ayrıca basit ve sıradan bir hediye tercih ettiyseniz, hediyenizden memnun olmadığını pek belli etmese de, bir gün arkanızdan konuştuğunu duyabilirsiniz. Bu yüzden üzerinde “Hoşgeldin 2019” yazan mug gibi geleneksel ve basit fikirli hediyelerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Akreplere Kendisini Sıradan Hissettiren Hediyeler

Kıskanç Akrep burçları muhtemelen ilk olarak başkasına aldığınız hediyelerle kendininkini kıyaslayacaktır. Diğer yandan tutkulu yapısı nedeniyle eğer kendisini sıradan hissedeceği bir hediye tercih ederseniz de çok üzülecektir. Akrep burcu için en iyisi parfüm gibi düşünmeden alınmış standart hediye tiplerine hiç yanaşmamak, bizden söylemesi.

Yaylara Fuzuli ve Sıkıcı Hediyeler

Enerjik ve coşkulu Yay burcu için uzak durmanız gereken en önemli konu hediyenin ruhunu yakalamak olmalı. Eğer bir Yay burcuna sıkıcı bir hediye alırsanız, pek de mutlu olmayacaktır. Mutsuzluğunu da size hiç çekinmeden yansıtacaktır. Dolayısıyla yılbaşı klişelerinden kaçınmanızı öneririz. Mesela içinde cips, kuruyemiş gibi bir sürü şey olan yılbaşı paketleri gibi fuzuli ve sıkıcı seçenekler, Yay burcu için oldukça kötü bir fikir.

Oğlaklara Boş İçerikli Hediyeler

Her konuda olgun ve geleneksel olan Oğlak burçlarına hediye alırken bilgilendirici ve sanatsal olmayan türlerine yönelmemeye çalışın. Kötü bir pop müzik CD’si ya da entelektüel birikimi olmayan bir yazarın ilk çıkan kitabı gibi hediyeler bir Oğlak’ı hiç mutlu etmeyecektir. Üstelik sizin de entelektüel birikiminizi beğenmeyip, aranıza mesafe koyması da olasılıklar dahilinde.

Kovalara İşe Yaramayan Hediyeler

İdealist Kova burçları hediye konusunda da aynı tutumu sergileyen ve zaman zaman duyguları anlamakta zorlanan kişiler olabilir. Özene bezene aldığınız bir hediyeyi sırf yeteri kadar işe yarar bulmadığı için gayet tepkisiz davranabilir ve istemeden kalbinizi kırabilir. Bu yüzden Kova burcuna hediye alırken en az iki üç kez düşünmenizde fayda var. Yılbaşı hediyenizle  bir kova burcunu mutlu etmek istiyorsanız; çiçek gibi işlevi olmayan, kendisinin işine yaramayacak hediyelerden de uzak kalın.

Balıklara Ruhsuz ve Anlamsız Hediyeler

Sezgileri güçlü Balıklar, siz onlara ne alırsanız alın hangi duygularla yaptığınız sezerler ve bilirler. Diğer bir ifadeyle hediyenin içeriğinden çok enerjisine ilgi gösterdiklerini söyleyebiliriz. Dolayısıyla Balık burcu için alışverişe çıktığınızda baştan savma bir hediye alma süreci geçirmemenizi tavsiye ederiz. Mesela gözünüze çarpan ilk mağazaya girip de ilk gördüğünüz kıyafeti almaya kalkmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir