Burçlar Yazı Neden Sevmiyor?

Kimimiz yaza bayılıyor, tüm sene boyunca bu aylar gelse de sıcak havanın tadını çıkarsak, bol bol güneşlenip denize girsek diyor, kimimiz de yaz hiç gelmese ve sıcaktan bunalıp erimesek diyoruz! Fakat yaza bayılan burçların bile bu mevsimin sevmediği, hatta hayattan soğumasına sebep olan tarafları var!

Koç 

Havalar ısındığında yaşamak senin için herkesten daha zor hale geliyor! Denize giriyor, güzel bir yemek yiyor, duşunu alıyor, dışarı çıkıyor ve güzelce eğleniyorsun. Fakat bir bakıyorsun ki sıcaktan tüm enerjin bitmiş! Üstelik herkes enerjisini koruyor, eğlenmeye devam ediyor! Ama sen her zaman enerjisi en yüksek olan kişisin, bu nasıl olabilir ki?

Boğa 

Sen o kadar keyfine düşkün biri ol, bir de yaz diye bir mevsim olsun! Hiç olacak şey mi? Doğayı seviyor olabilirsin, ancak hava bazen o kadar sıcak oluyor ki evden çıkmak bile istemiyorsun! Herkes dışarıda eğleniyor, tam anlamıyla sosyalliğin tadını çıkarıyor, ama sen klimayla o kadar bütünleştin ki, dairenin kapısını evin içi ısınmasın diye açamıyorsun bile!

İkizler

İnsanın çevresi geniş olunca planlara dahil olabilmen de bir o kadar zor oluyor! Senin resmen planlara hayır demekle ilgili bir sorunun var! Aralarından seçim yapabileceğin o kadar fazla parti, etkinlik ve tatil var ki işin içinden çıkamıyorsun! Hepsine katılmak istiyorsun ancak ertesi gün işe gitmek zorundasın! Çoğu zaman yorgunluktan bitap düşüyorsun, çünkü tüm planların için yeterince zamanın maalesef yok!

Yengeç 

Yaz mevsimini, sıcağı seviyorsun ama sen yemek yemeyi de seviyorsun! Sanki herkes tüm yıl boyunca her gün spor yapmış, ağzına tek lokma hamburger sokmamış vücutlarla dolu! Bırak plaja gitmeyi, sırf onları görmemek için Instagram’a bile giremiyorsun. Herkes nasıl bu kadar mükemmel olabilir ki, senin sabah uyandığında bile “miniş” bir göbeğin var!

Aslan

Görkemli, gösterişli, etkileyici bir Aslan burcu olmak öyle kolay değil! Hayattan keyif almak, neşeli ve lider ruhlu olmak herkesin harcı olamaz. Bir kere en önemlisi senenin en güzel zamanında senin doğum günün var! Günlerce bu günü kutlamalı, çeşit çeşit partiler yapmalısın. Tüm yaz ayları sana ait olmalı! Ama bu durumu Yengeç burcu ile paylaşman gerekiyor! Lütfen Yengeçler kendilerine başka ay bulsunlar, bir de onların doğum günleri ile uğraşamazsın!

Başak 

Arabadaki kumlar, unutulmuş projeler, yorgunlukla geçen akşamlar… Yaz demek tatil demek! Tatil varken her şey birbirine girdiği için bu mevsimdeki karışıklıklardan resmen bıktın! Huzur içinde hissetmek için düzene ve organizasyona ihtiyacın var! Keşke herkes bir sakinleşse de, sen de organize olabilsen! Yoksa bu kaosun içinde kaybolup gidecekmişsin gibi hissediyorsun!

Terazi 

Şortlar, tiril tiril elbiseler, sandaletler, birbirinden güzel bikini ve mayolar… Evet, hepsi harika ama yaz modası hiçbir zaman kış kadar şık olamayacak! Tarz botlar, zarif mantolar, rengarenk atkılar varken üç beş parça kıyafet ile tarz olman gerekiyor. Üstelik hava bu kadar sıcakken! İnsanın sıcakta adım atası gelmiyorken, nasıl tarz kombinler oluşturabilir ki? Aklın almıyor!

Akrep 

Yazın pozitif ve canlı hissi, karanlık ve gizemli ruhunu asla yatıştıramaz! Kış aylarında havanın erken kararmasıyla, sonbaharda havanın serinlemesiyle pencere kenarında kahve içmenin, battaniyeye sarılıp film izlemenin tadını yazın nasıl yakalayabilirsin? Sen kafanı toplayıp dinlenmek için yalnız kalmak istiyorsun, ama herkes seni tatile bir yerlere çağırıyor. Bir türlü anlamadılar, senin zihnini boşaltmak için yalnız kalmaya ihtiyacın var ve yazın bunu asla yapamıyorsun!

Yay

Gitmek istediğin binlerce ülke ve şehir var. Sana göre ideal bir dünyada tüm yaz boyunca gezmeli, ihtiyacın olan macerayı tatmalısın. İşte en büyük sorunun burada başlıyor! İş denen “küçük” bir problemin var. Ne yöneticin, ne de patronun sana bu seyahatler için yeterli süreyi vermeyecek. Sen de yaşadığın yere tıkılıp kalacak, bunalımdan bunalıma gireceksin. Lütfen yaz ayları komple tatil olsun!

Oğlak

Herkes senin ne kadar çalışkan ve disiplinli olduğunu biliyor ama ne kadar hırslı, azimli ve çalışkan olsan da, dışarısı 50 dereceyken ne konsantrasyonunu toplayabiliyorsun, ne de disiplinini koruyabiliyorsun! Yaz demek tüm senenin stresini, yorgunluğunu atmak, eğlenmekdemek. Fakat projelere devam edip hedeflerine ulaşman gerekiyor. Verimli olarak çalışamadığını hissediyorsun ve bu tam anlamıyla seni yok ediyor!

Kova

İşte bir klişe mevsim daha! Yazın her taraf şortlu, elbiseli insanlarla dolu. Herkes tatile gidip denize giriyor, Instagram’da sürekli plaj fotoğrafları paylaşılıyor. Tıpkı kış mevsimi gibi yaz da oldukça klasik! Oysa ilkbahar ve sonbahar öyle mi? Daha özgün ve kendilerine ait bir tarzları var! Etrafında biraz daha çiçekli tişört giyen insanlar görmeye devam edersen çıldıracaksın. Lütfen herkes biraz özgün olabilir mi?

Balık 

Yazın tadını çıkarmanın yollarını kesinlikle iyi biliyorsun! Tek sorun, geçen yazın üzerinden koca bir sene geçti ve bir daha asla o seneye dönemeyeceksin! Sanki nostaljiye kurban gidiyorsun, ama bu yaz ne kadar iyi olursa olsun, hatırlara dalıp gidecek, o günleri özleyeceksin. O halde unutma, bu senenin de tekrarı yok, o yüzden keyfine bak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.