Burçlar Trafikte Hangi Sürücü Tipi!

Birini gerçekten tanımak istiyorsan onu direksiyon başında görmelisin diye demiyorlar boşuna. Normal koşullarda iyi hoş da stres yuvası trafik şartlarında nasıl biri acaba? Sakinliğini koruyup yoluna devam edenlerden mi, sinir küpü olup bir ona bir buna söylenenlerden mi? Trafik öyle bir keşmekeş ki en efendi görünenin içinden bile çıkabilir bir serseri. Trafikte nasıl birine dönüşeceğin konusunda burcunun etkisi var tabii! Merak ediyor musun, hangi burç trafikte hangi sürücü tipi?

Saniyeler İçerisinde Hulk’a Dönüşen Koç

Koçlar genellikle usta sürücülerden biri. Güçlü refleksleriyle doğru zamanda doğru kararları alır, en zorlu yollarda bile arabanın hakimiyetini korumayı başarır. Acemi şoförler ya da bomboş şeritte önlerini tıkayanlar karşısında ise sinirden ne yapacağını şaşırır. Ya sabır çeke çeke arabanın içinde söylenir ya da kornaya basıp önündekine tepkisini gösterir. Göz göre göre devam ediyorsa aynı hataya dayanamaz, bir anda parlayıverir. Zaten levyesi de koltuğunun altında her daim onu beklemektedir.

Sürücü Koltuğunda Konser Veren Boğa

Boğalar için trafikte güvenlik her zaman önce gelir. Emniyet kemerini sıkı sıkıya bağlar, aynalarını kontrol eder, trafiğe öyle çıkar. Sinir bozan birkaç kişiyle karşılaşsa da sabırla sadece yoluna bakar. Allah’tan uzun trafik kuyruklarında bir kurtarıcısı var! Açar radyonun sesini sonuna kadar, şarkılara eşlik etmeye başlar avazı çıktığı kadar. İnsanlar arabaların içerisinde stresten nöbet geçirirken, o müzikle rahatlar.

Telefon Görüşmelerini Trafiğe Saklayan İkizler

İkizleri bilenler bilir, muhteşem bir empati yetenekleri var. Hangi araba nereye geçecek şıp diye anlar, trafikteki atmosfere kolayca uyum sağlar. Tek bir çıkmazları varsa, o da sıkılganlıkları. O yüzden de saatlerini sadece yola bakarak geçirmek yerine mutlaka telefon görüşmeleri yapar. Hatta bir köşeye not aldığı görüşmeleri direkt trafikte kullanmak üzere saklar. Yoksa aynı arabanın içerisinde tek başına dur kalk dur kalk, nereye kadar?

Sık Sık Şerit Değiştirmeye Sıcak Bakmayan Yengeç

Bir Yengeç sırf bir yerlere yetişmesi gerekiyor diye sık sık şerit değiştirip, ne kendini ne de çevresindekileri tehlikeye atar. Yavaş da ilerlese hızlı da ilerlese kendini bir şeritte sağlama alır, yoluna öyle bakar. Çevresinden kendisine dik dik bakarak geçen birini gördüğünde ise hatayı önce kendinde arar. Gerçi ne olursa olsun başkalarına yaranmayı değil, evine güvenli bir şekilde ulaşabilmeyi önceliği sayar.

Arabasından Story Atan Aslan

Dikkatleri üzerine çeken gösterişli bir araba ve hız limitini sonuna kadar kullanan bir sürücü… Aslanlardan başka kim olabilir ki? Araba kullanmak onlar için çoğu zaman bebek işi. Bir elleri direksiyonda bir ellerinde telefon araba selfiesi çekmezse olmaz tabii. İlle selfie olmasına da gerek yok, açar yüksek sesli bir müzik öyle de çeker storysini. Aynı zamanda trafikteki ustaca manevraları ya da arabasının kalitesi de bir şekilde görülmeli.

Trafik Polisinden Daha Kuralcı Başak

İstediğiniz kadar sorgulayın Başakların trafik kayıtlarını. Ne bir kazaya rastlanır ne de bir ceza bulunabilir. Kurallara riayet etme konusunda trafik polisleriyle yarıştıklarından pırıl pırıldır sicilleri. Zaten trafikte kolayca fark edilir mükemmeliyetçilikleri. Kime öncelik verilmesi gerektiğini, hız sınırının ne olduğunu, hangi hareketin neyle sonuçlanacağını herkesten iyi bilir. Kendisi bu kadar dikkatliyken çevresindekilerin ihlallerini görmek ise sinirlerini bozabilir.

Aynı Şeritte 5 Dk. Kalamayan Terazi

Terazilerin trafikteki tavırları fazlasıyla dostanedir. Gerektiğinde kenara çekilir, acelesi olana yol verir. Hızlı bir şekilde gidip gerilmektense arabada kendine has bir dünya kurabilir. Makyajını tazelemeyi de seçebilir, internette de gezinebilir. Ancak bir özellikleri var ki, çevresindeki sürücüleri illallah ettirir. Bir şeride geçtikten sonra dayanamayıp ötekine geçmeyi seçer. Biraz geçer eskine dönmeyi ister. Haliyle çevresindeki araçlar, tepki gösterebilir.

Şerit Değiştirecek Aracı Sinyal Vermeden Hisseden Akrep

Trafikte sağlam psikolojiyle yol almak için çelik gibi sinirlere sahip olmak şart. Bilin bakalım bu özellik kimde var? Kontrolü kolay kolay elden bırakmayan Akreplerde. Abarttığımızı düşünmeyin sakın, bir sigorta şirketince yapılan araştırmaya göre en az trafik kazasına karışan burç Akrebin ta kendisi! Çevresindeki sürücülerin hareketlerini önceden sezinlemesinin bu başarıda payı olabilir tabii. Öndeki aracın şerit değiştireceğini sinyal vermeden çözebilen Akreplerin yetenekleri Allah vergisi.

Sarı Işık Sönmeden Kornaya Basan Yay

Birileri demiş ya “Frene basmak arabayı durdurur, kornaya basmak yolu açar” diye. Yaylarınki de o hesap. Uzun uzun kalamazlar, ilerlemek bilmeyen yüzlerce araba içerisinde. Her zaman yetişmek zorunda oldukları bir yerlerin telaşında olduklarından kornaya basıp yol isterler çevresindekilerden. Yeşil ışığı beklerken bile dayanamayıp erkenden kornaya basabilirler. Unutulmamalı ki aceleci tavırları ve kolay dağılan ilgileriyle kaza yapmaya meyilliler.

Doğru Bildiği Yoldan Şaşmayan Oğlak

İçlerinden en iyi şoförlerin çıktığı burçlardan biri de Oğlaklar. Sabırlılar, kurallara uyuyorlar ve ileri görüşlü bir şekilde hareket ediyorlar. Bu onları yolların ustası yapan başlıca özellikleri. Bir de trafikte saatlerini harcamalarına neden olan yönleri var tabii. O da rota belirlemede kendilerinden başka kimseye güvenmemeleri. Risk almayı sevmediklerinden başka arabaları takip etmek ya da navigasyona güvenmek yerine kendi yolunu çizmekte diretebilir.

Kendi Kurallarını Koyan Kova

Kovaların belirleyici özellikleri, yenilikçileri ve bireysellikleri. Trafikte onları görünür kılan özellikleri de bire bir aynı tabii. Birbiriyle aynı yönde hareket eden yüzlerce araç arasında belli ederler kendilerini. Aynı yolda tutturup gitmektense yeni bir yolun ya da kestirmenin peşine düşebilirler. Bir kural onlara uymuyor mu ya da bir sürücü ondan başka bir şey yapmasını mı bekliyor, mantık süzgecinden geçmedikten sonra takmazlar hiçbirini.

Herkese Yol Veren Balık

Herkesin birbirine saldırdığı zorlu trafik koşullarında arabaları Balıklar için bir tür sığınak sanki. Nitekim kendilerini güvende hissetmek onlar için hep öncelikli. Arabaları sıkıştıran ya da şerit değiştirirken direksiyonu birilerinin üzerine kıran kimseler arasında göremezsiniz onu. Sabit bir hızda kendi şeridinde ilerliyordur genelde. Araçlara yol verme konusunda da ondan daha iyisi çıkmamıştır herhalde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.