Burçlar Terk Edilince “Bitmesi Gerekiyordu!” Bahanesine Nasıl Sığınır?

En çekici ve beğenilen insanlar bile, aşk hayatlarında defalarca terk edilmiş olabilir. Bu durum kimse için kolay değildir. Gururlu burçlar bu durumu içine sindiremez bir türlü ve ilişkiyi kendileri bitirmiş gibi anlatabilir. Açık sözlü veya egosuz burçlar ise terk edildiğini kabul etmekle birlikte karşı tarafı suçlayabilir. Tamamı “Bitmesi gerekiyordu.” şeklinde ayrılığın sebebini özetler. Israrla sebebi sorulunca kendilerine göre açıklamalar yaparlar.

Koç: İşime Çok Karışıyordu

Aslanlarla birlikte en gururlu burçlardandır Koçlar. Terk edilmeyi bir türlü hazmedemezler. Dürüst ve açık sözlü olmalarına karşın ayrılık sebebini anlatma zorunluluğu canlarını sıkar. Onurları kırılmayacak bir şekilde özetlemeye çalışırlar hadiseyi. Sevgilisinin ilişkide haddini aştığını, üzerine otorite kurmaya kalktığını söyler Koçlar. Kararlarına müdahale edilmesinden hoşlanmadıklarını net bir şekilde karşı tarafa ilettiklerini sözlerine eklerler. “İşine gelmediği için ayrılmak istedi.” cümlesiyle noktalarlar.

Boğa: Hiç Cömert Değildi

Sadık birer sevgili olan Boğalar ilişkide maddi beklenti içinde olur. Lüks ve marka hediyelerden hoşlanırlar. Flörtlerinin özel jestler yapmasını ve pahalı mekanlarda gezdirmesini isterler. Terk edilme gerekçesi sorulunca karşı tarafı suçlarlar. Sevgilisinin cömert olmadığından, kendisine hiç para harcamadığından yakınır önce Boğalar. Üstüne flörtleri tarafından marka ve gösteriş budalası olmakla suçlandıklarını belirtirler. Harcama yapmaktan kaçınan bir sevgilinin zaten onlara değer vermediğini söyleseler de ayrılığa üzülürler.

İkizler: Muhabbeti Çekilmiyordu

Değişken tavırlarıyla sevgililerini bunaltabilir İkizler burçları. Zaten uzun süreli ilişkilerinin insanı değildirler. İrili ufaklı yalanlar söylemeye eğilimli olan bu burçlar, birlikteliği kendisi sonlandırmış gibi anlatabilir. Eski sevgilinin aklını ve kişiliğini küçümserler önce. Muhabbetinin hiç çekilmediğini, eğlenceli ve kafa dengi olmadığını söylerler. Kazara başka birisine ayrılığı farklı şekilde anlatmışlarsa durumu hemen toparlayıp bahane bulurlar. İkna kabiliyetleri yüksek olup insanları kendilerine kolayca inandırırlar.

Yengeç: Hiç Romantik Değildi

Terk edilmek Yengeçleri duygusal olarak çok incitir. Pasif agresif yönleriyle uzun süre konuyu sitemle dillendirirler. İlişkide saçını süpürge eden taraf olduklarını, romantik sürprizlerle flörtlerini şımarttıklarını ancak aynı tavırları karşı tarafta göremediklerini yakınarak belirtirler. Olayı tamamen sübjektif bir boyutta anlatır Yengeçler. Her sözünde bir sitem sezersiniz. Sevgilileri için, “Hiç romantik değildi. Ruhsuz ve fazla gerçekçiydi. Beni mutlu edemiyordu.” cümlelerini sarf ederler.

Aslan: Çok Sıkıcı ve Asosyaldi

İlişkide kendini üstün gören taraf olarak terk edilmek Aslan burçlarını şaşırtır ve öfkelendirir. Neden bittiği sorusunu geçiştirirler önce. Durumu olduğu gibi aktarmak istemezler ve ayrılığı kendilerinin istediğini ifade edebilirler. Flörtlerinin çok sıkıcı ve asosyal olduğunu, enerjisine uyum sağlayamadığını belirtirler. “Ben de en sonunda terk ettim onu.” diyerek konuyu kapatmaya çalışırlar.

Başak: Aşırı İlgi Bekliyordu

Gerçekçi ve değişen koşulları kabullenen yapıdadır Başaklar. Terk edilmek onları pek fazla incitmez. İlgisiz davranışları ve sevgilerini göstermekteki yetersizlikleri ilişkide sorun olur. Duyguları anlayamadıkları için karşı tarafın bu konudaki sitemlerini fark etmediklerini söylerler. Aşırı ilgi isteyen sevgililerinin en sonunda sıkılıp ayrılmak istediğini anlatırlar. Başaklar ayrıca cinsellik konusundaki muhafazakâr ve sınırlı tutumlarının flörtleri için sorun olduğunu belirtirler.

Terazi: Bakımsız ve Pespayeydi

Başkalarının fikirleri Teraziler için son derece önemlidir. İmaj kaygıları yüzünden ayrılık sorularını “Bitmesi gerekiyordu” diye geçiştirirler. Sebebi ısrarla sorulunca itici ve istenmeyen kişi imajı yaratmamak için flörtlerini eleştirirler. Eski sevgililerinin bakımsız ve pespaye gezdiğini söylerler önce. Hijyen ve görgü kuralları konusunda yetersiz ve rahatsız edici yapıda olduğunu belirtirler. Böylesine kibarlıktan uzak biriyle daha fazla devam etmemek için ayrıldıklarını söyler Teraziler.

Akrep: Beni Taşıyacak Biri Değildi          

Tutkulu birlikteliklerin insanı olan Akrepler ateşli bir aşıktır. Her anlamda doyumlu bir ilişki yaşamak isterler. Terk edilmek onları çok yaralar ve acısını çıkarmak için eski sevgililerini yerden yere vurabilirler. Karşı tarafın yüzeysel ve itici olduğunu, kendisini taşıyacak kapasitede olmadığını vurgularlar. Yakın arkadaşlarına, flörtlerinin cinsel anlamda sönük ve performansının düşük olduğunu söylerler. Seksapelitesi yüksek insanlar olarak çok sayıda sevgili adayının olduğunu belirtirler.

Yay: Özgürlüğümü Kısıtlıyordu

Ayrılık Yay burçları için alışması zor bir süreç değildir. Birisi gider birisi gelir anlayışıyla önlerine bakarlar. “Bitmesi gerekiyordu” diye ayrılığı özetlerken soruları yanıtsız bırakmazlar. Özgürlüğüne düşkün ve hiperaktif olduklarını ama eski sevgililerinin onların bu yaşam tarzına alışamadıklarını belirtirler. Dilediği gibi yaşama isteklerine söylenen flörtlerini despot olarak niteler Yaylar. Kendilerini adeta sıkışmış, kısıtlanmış hissettiklerini belirtirler. Flörtlerinin “Ya benim düzenli hayatıma uyum sağla ya da bitsin bu iş.” diyerek ayrıldığını ifade ederler.

Oğlak: Beni Cimri ve Kuralcı Görüyordu

Seçici ve ağırbaşlı burçlardan olan Oğlaklar, ilişkiye zamanla ısınır. Açıldıktan sonra ise sadık bir sevgili olsalar da ilişkide prensiplerini dayatırlar. Dürüst yapılarıyla ayrılığın bitişini olduğu gibi anlatırlar. Flörtlerinin çok savurgan olduğunu, kendilerinden maddi beklentiler içinde olduğunu söylerler. Sevgililerinin “Çok cimri ve kuralcısın, bu aşırı kontrolcü yapından bıktım.” cümleleriyle birlikteliği sonlandırdığını dürüstçe özetlerler.

Kova: Soğukluğumdan Bıkmış

Zeki ve sıra dışı karakteriyle kendine hayran bırakan Kova burçları, ilgisiz yapılarıyla herkese hitap etmeyebilir. Duygusal burçlar Kovaların gerçekçi ve açık sözlü tavırlarından incinebilir. Biten ilişkileri hakkında pek fazla konuşma gereği duymazlar. Sevgilinin çok fazla gıybetini yapmadan az ve öz bir şekilde ayrılığın sebebini özetlerler. “Soğukluğumdan bıkmış, ben öyle sevgi kelebeği moduna giremem.” diyerek flörtünün kendisinden uzaklaştığını ve ilişkiyi noktaladığını söylerler.

Balık: Depresifim Diye Ayrıldı

Bir aşka yelken açmaya görsün zamanla sevgiliye daha fazla bağlanır Balıklar. Şefkatli ve sevgi dolu bir partner olurlar ancak ruh halleri dalgalı ve kırılgandır. Sıkıntılı zamanlarında kolayca bunalıma girebilirler. Değişken ve kasvetli yapıları flörtlerine negatif enerji verebilir, bu sebepten terk edilebilirler. Ayrılık Balıklar için hazmetmesi zor bir süreçtir. Sebebini sitemkâr ve ağlamaklı bir şekilde özetleyip “Depresifim diye ayrıldı benden.” diyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir