Burçlar Tarafını Seçti! Evlilikte Aşk mı Daha Önemli Yoksa Saygı mı?

En çok konuşulan konuların başında gelen evlilik, herkesin farklı anlamlar yüklediği, kimin ilahlaştırdığı, kiminin kabuslaştırdığı bir kavram olarak hayatımızda yer almaya devam ediyor. Herkesin kendince fikirleri var evlenmek ile ilgili. Kimi mutlaka evlenmeliyim diye bakarken, kimi ölsem de evlenmem diyor. Herkesin farklı bakış açısına sahip olduğu evlenme kavramında iki kavramın en çok öne çıktığı görülüyor. Biri aşk, diğeri ise saygı. Evliliklerin temelinin bozuk olarak atıldığı ya da sonradan bozulduğu günümüzde herkesin tartışma konusu aşkın mı yoksa saygının mı daha çok yer kapladığı. Aşk ile mi her şeyin üstesinden gelirsin yoksa saygı ile mi? Aşk bittiğinde mi evlilik bozulur, yoksa saygı bittiğinde mi? Bu karşılaştırmalara devam etsek sabaha kadar sürebilir. O nedenle gel bakalım, burçlarımızın hangileri ille de aşk demiş, hangileri ille de saygı demiş, hangileri orta yolda kalmış, öğrenelim! Hazırsan başlıyoruz.

Koç 

Yazımıza tek bir tarafı seçmek konusunda çekimser olan bir burç ile başlıyoruz. Hevesli Koç burçları konu evlilik olunca çocuksu yanıyla aşkı, dürüst tarafı ile de saygıyı seçebilecek bir potansiyele sahiptir. İki kavramın da evlilikte olmazsa olmaz olduğunu düşünen Koç burçları, bir tarafı seçerken diğer taraftan vazgeçemez. Onun için bir evlilikte bu iki kavramın da yeri aynı derecede olmalıdır.

Boğa 

Güvenilir ve kararlı Boğa burçlarının her konuda olduğu gibi, evliliğin olmazsa olmazını belirlediğimiz bu konuda da yeri ve duruşu bellidir. Onlar ilişkilerinde samimi, sadık ve saygılı olanlardır, sağduyuları ile hareket edendir, dolayısıyla âşık olmazlarsa evlenmezler. Saygı duymadıkları birine de zaten âşık olmazlar. Evlilikte aşk ya da saygı biterse giderler. Onlar için evliliği evlilik yapan ve ayakta tutan şey hem aşk hem de saygıdır.

İkizler 

Uçarı İkizler burcu insanlarının evlilik üzerine pek fazla kafa yorduklarını düşünmüyoruz. Onlar genel olarak olsa da olur olmasa da olur diyerek gezdikleri için bu tarz konuları pek de umursamazlar. Kendileri ve hareketleri gibi düşünceleri de değişken olduğu için bir gün aşkın bir diğer gün ise sevginin olmazsa olmaz olduğunu düşünebilirler.  Bu konu ile ilgili kesin bir cevap vermekten kaçınırlar.

Yengeç 

Koruyan, kollayan, besleyen büyüten Yengeç burçları bunları karşılarındaki insana duydukları saygıdan mı yapıyorlar sizce? Bu merhametin kaynağı neresi? Sevdikleri insanları yürekleri ile ruhları ile tüm benlikleri ile seven Yengeç burcu insanları oldukça duygusal insanlardır. Bu nedenle onlar elbette aşkı seçeceklerdir. Sevildiklerini hissetmekten asla vazgeçmek istemeyeceklerdir. Kaç yıllık evli olurlarsa olsunlar, onlar sevildiklerini görmek isteyeceklerdir.

Aslan 

İnsanların kendisine nasıl davrandıklarını inceleyen ve buna önem veren Aslan burçları bu denklemin tabii ki “saygı” tarafında yer alacaklardır. Boşuna ormanların kralı ve lider demiyoruz onlara. Saygı onlar için daha önemlidir.  Aslan burçları, içinde oldukları ilişki biçimi “evlilik” dahi olsa kendilerine saygı duyulduğunu görmek isterler. Egoları aşklarından büyük olduğu için, onlara duyulan aşkı, saygıya dönüştürmek isteyebilirler.

Başak 

Başak burçları da konu evlilik olunca, Yengeç ve Aslan burçları gibi doğrudan tek bir kavramı daha fazla önemser. Başak burçları da Zodyak’ın diğer burçlarına göre daha rasyonel olan taraf olduğu için evliliklerinde saygı kavramının daha fazla olmasını tercih eder.

Terazi 

Diplomatik olan ve huzur arayan Terazi burçları da içinde karşılıklı saygı olmayan hiçbir işe adım atmazlar. Onlar için de saygı çok önemlidir. Barışçıl yapıları onları her daim arabulucu olmaya ittiği için insanların birbirlerine olan davranışlarının ölçülü olmasını önemserler. Aradıkları ahenk ve dengeye ancak insanların birbirlerine olan seviyeli davranışları ile ulaşabileceklerini bilirler.

Akrep 

Tutkulu akrep burçları, tutkulu bir âşık olmayı ön plana alırlar. Onlar saygıdan çok aşkı tercih eden taraftadırlar. Duyguları yoğun olan Akrep burçlarının evlilikleri saygı bitiğinde değil, aşk bittiğinde, tutku söndüğünde biter. Karar verdiği zaman kimsenin caydıramadığı, kararlarının arkasında durma konusunda örnek alınacak bir burç olan Akrep burçları için aşk, saygıdan elzemdir.

Yay 

Yay burçları da İkizler burçları gibi, bu tarz konuların üstünde pek durmazlar. Saygı mı daha önemliymiş yoksa aşk mı daha önemliymiş, pek de önemsemezler. Onların kendi yolculukları, kendi hayatları vardır. Kendi öğrenmelerine, kendi meraklarına bakan birer bağımsız cumhuriyettirler. Kendi yollarında yürürken başka hayatlarını ve başka olasılıkları pek umursamazlar.

Oğlak 

Ölçülü Oğlak burçları, bu denklemin elbetteki “saygı” kısmında yer alacaklar. Bunun aksi düşünülemez. Geleneksel Oğlak burçları kendilerine, yapılan işe, kurallara, doğaya, hayata, aklınıza gelen ne varsa ona saygı duyulmasını çok önemserler. Durum böyle olunca ve Oğlak burcu da kuralları ile ünlü bir burç olunca, “saygı” cevabının gelmesi pek de şaşırtmıyor değil mi?

Kova 

Mesafeli Kova burçları, birini ne kadar severlerse sevsinler, nasıl bir aşkla evlenmiş olurlarsa olsunlar aralarındaki sınırı canları pahasına korumayı severler. O nedenle bu sorunun cevabını “saygı” olarak belirlerler. Oldukça arkadaş canlısı görünse de kimilerinin soğuk olarak da adlandırabileceği Kova burçları özellikle ilişkilerdeki alanına ve kişiliğine saygı duyulmasını isterler.

Balık 

Su grubunun duygusal olarak en yoğun burcu olan Balık burcunun, bu soruya “aşk” cevabı vereceğinden eminiz değil mi? Romantik Balık burçları, sadece evliliklerinde ya da sevgililiklerinde değil, hayatlarının her alanında aşkı önemserler. Her işlerini aşkla yaparlar. Evlerindeki çiçeklerine dahi aşkla bakarlar. Naif Balık burçları genel olarak aşk insanıdırlar, romantizmi her şeyin üstünde tutarlar.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.