Burçlar Sevmediği İnsanlarla Baş Ederken Nasıl Davranıyor?

Önce vücudunuz ısınıyor, elleriniz titremeye başlıyor, gözünüz dönüyor. Sonra kendinizi kontrol etmekte zorlanıyor, aklınıza sahip çıkmak için hücrelerinizle savaşıyorsunuz. Belki gücünü yumruklarına taşıyan Koçlar gibi hırsınıza yenik düşüyor; belki kindar Akrepler gibi intikam planlarınızı hazırlıyorsunuz. Belki de sözünü sakınmayan Yaylar gibi ağzınıza geleni bir bir sıralıyorsunuz.

Fakat karşınızdaki insan olaya objektif bakamıyor, kendi çıkarlarını korumaya çalışıp resmen çamura yatıyor. Aslında cezaların en büyüğünü hak ediyor, fakat bu durum en az karşı taraf kadar sizi de yıpratıyor. Önce ara yolu bulmaya çalışan Teraziler gibi dengeli davranıyor, sabırlı Boğalar gibi derin derin nefes alıyor, adalet dağıtan Kovalar gibi doğruyu göstermeye çalışıyorsunuz. En sonunda da acımasız Oğlak gibi canına okuyor, heybetli Aslanlar gibi kükrüyorsunuz. İşte tüm bunlar sizi en az bir Başak burcu insanı kadar yıpratıyor, huzursuzluğun kapılarını teker teker açıyor. İkizler burcu gibi laf yetiştirmekten dilinizde tüy bitiyor, sonra fazla ileri gittiğinizi düşünüp duygusal Balıklar gibi iki gözünüz yaşlı bakakalıyorsunuz. Karşı tarafın sinirle söylediklerini sindiremeyip alıngan Yengeçler gibi kırılıp dökülüyorsunuz.

Peki sevmediğiniz bir insanla karşı karşıya geldiğinizde, tartışmaya girdiğinizde gerçekten nasıl davranmak gerekiyor? Biliyoruz zor ancak belki en kısa yoldan uzaklaşmak verilecek en mantıklı karar listesinde birinci sırada yer alıyor. Çünkü siz ne kadar haklı olsanız da karşınızdaki insanla ara yolu bulmayı çalışsanız da derin derin nefes alıp kendinizi kontrol altında tutmayı amaçlasanız da karşınızdaki insan durmayacak, sizi gidebildiği yere kadar kışkırtmak için uğraşacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.