Burçlar Sevgilisini Hangi Baskın Yönüyle Delirtir? 

Astroloji aleminde aşk hayatları dört dörtlük yürümez. Her burç birtakım baskın yönlerinden ötürü ilişkilerinde karşı tarafı bunaltabilir. Bu özellikleri ile flörtlerini bir zamandan sonra adeta delirtirler. Kendilerine çeki düzen vermek isteseler de kişiliklerini değiştiremezler. Birliktelikleri ya kör topal ilerler ya da bitme noktasına gelir.

Koç: Kavgacılığı

Eleştiriye kapalıdırlar ve her lafa bir cevapları bulunur. Karşılarındaki sevgilisi de olsa fark etmez, Koçların fevri ve öfkeli tavrından onlar da nasibini alır. Bu burçlara bazen bir şey söylenmeye görsün hemen sert bir üslupla yanıt verirler. Bu agresif yönleri sevgililerini bunaltır. Sık sık kavga çıkarır, sonrasında küserler. Koçlar oldukça da gururludur. Ayrılık söz konusu olursa gururlarından aramazlar da. Partnerleri zaten onların asabiyetinden bıkmışsa bu vesileyle ilişkiyi sonlandırabilirler.

Boğa: Uyuşukluğu

İlgili ve sadık bir sevgilidir Boğalar ancak bazı yönleri flörtlerini depresyona bile sokabilir. Çok ağır hareket eder, işleri yavaş yavaş yürütürler. Keyfine düşkün insanlar olup evle ilgili sorumlulukları birlikte oturdukları sevgililerine yüklerler. Bir zamandan sonra bu uyuşuk davranışları flörtünü kızdırır. Sosyal yaşam konusunda da tembellik eden Boğalar dışarıda gezmeye üşenir. “Hadi gel bir sinemaya gidelim.” diyen sevgililerine “Boş ver ne gerek var, evde izleriz.” cevabı verirler.

İkizler: Dengesizliği

Bu burçların ilişkilerinde en fazla yaşadıkları sorun dengesiz davranışlarıdır. Flörtlerine bazen çok sıcak ve şefkatli bazense ilgisiz ve soğuk davranırlar. Bu tutarsız tavırları sevgililerini yıpratır. Adeta iki ayrı insanla çıkıyor gibi hissettirir İkizler. Kimi zamanlar bir anda ortadan kaybolur, birkaç gün aramayabilirler. Ayrıca çok sık karar değiştirirler. Organizasyonu çoktan yapılan bir etkinliğe ilişkin fikir değiştirebilir, planları bozabilirler. Hevesle gittikleri bir yerden sıkılabilir “Hadi gidelim” diyerek flörtlerini kızdırabilirler.

Yengeç: Her Lafa Alınması

Zodyak’ta en hassas sevgili Yengeçlerden çıkar. Anne şefkatiyle sarıp sarmaladıkları flörtlerinden her zaman tatlı sözler duymak isterler. Gerçeklerle yüzleşmeye tahammülleri yoktur Yengeçlerin. Sevgilisinin yaptığı bir eleştiriye veya şakaya hemen bozulur, “Ne demek istedin, benimle dalga mı geçiyorsun?” minvalinde tepki gösterirler. Bu çocuksu ve alıngan tavırları bir zamandan sonra çekilmez bir noktaya gelebilir. Alıngan bir üslupla sübjektif yorumlar yapıp savunmaya geçerler.

Aslan: Aşırı İlgi Beklemesi

Burçlar dünyasının aşırı ilgi bekleyen kişileri arasındadırlar. Su grubu burçları gibi romantik olmasalar da flörtleriyle sürekli ele ele göz göze olmak isterler. Hayatlarındaki insan Aslanlara özel olduklarını hissettirmeli. Düzenli olarak ne kadar güzel/yakışıklı olduklarını söylemesini beklerler. Umdukları şefkati göremeyen Aslanlar, “Sen bu aralar hiç beni sevdiğini söylemiyorsun, kıyafetlerime iltifat etmiyorsun.” gibi sözlerle sitem ederler. Bu yüksek egoları sevgililerini delirtir.

Başak: Eleştirel ve Dırdırcı Olması

Bu burç insanları isterler ki her şey bir doğru kadar simetrik olsun. Kusurlar, pürüzler Başakları huylandırır. İkili ilişkilerinde de mükemmellik beklerler. Zar zor beğenip çıkmaya başladıkları flörtlerinin belli konularda çekeceği vardır Başaklardan. Onların kılık kıyafetlerine, saç stillerine, üzerlerindeki aksesuarlarına kadar kusur bulmaya eğilimlidirler. Yaptıkları işlere, pişirdikleri yemeklere, davranışlarına karışıp eleştirirler onları. Bu kadar dırdırcı olmaları birlikteliklerinde büyük sorundur ve karşı tarafı patlama noktasına getirirler.

Terazi: Başkalarına Göre Yaşaması

Esasında aşk hayatında uyumlu bir sevgilidir Teraziler. Partnerlerini çok fazla sıkmadan dengeli bir ilişki biçimi geliştirirler. Tartışma, kavga- gürültü sevmez, flörtlerinin suyuna giderler. Her burç gibi olumsuz yanları da vardır tabi. Başkalarının fikirlerini çok önemser, bu kaygılarını ilişkilerine de yansıtırlar. El alem ne der düşüncesi yüzünden istedikleri gibi flört edemezler. Bu takıntılı davranışları sevgililerini kızdırır. “Başkalarına göre mi yaşayacağız?” diyerek Terazilere tepki gösterirler.

Akrep: Eski Sorunları Deşmesi

Atılan kazıkları bir türlü unutamaz Akrepler. Geçmişi rafa kaldırmayı isteseler de beceremezler. Aşk hayatında da aynı tutumlarına tanık olursunuz. Flörtleriyle daha önce yaşadıkları sorunları, ihaneti bir türlü sindiremezler. Sevgilileriyle şakalaştıklarında veya mutlu anlarında bile eski problemleri didikler dururlar. Konuyla ilgili hala öfkeli olduklarını, affetmelerinin kolay olmadığını, yapılanları hak etmediklerini dillendirirler. Sevgililerinin canını sıkıp tadını kaçırmayı başarırlar.

Yay: Dikkatsiz Olması

Başlarına ne geldiyse umursamaz ve dikkatsiz kişiliğinden gelmiştir Yayların. Hem maddi hem de manevi anlamda dikkatsizdirler. Sadece büyük resmi görür detayları fark etmezler. Birlikte yaşadıkları bir flörtleri varsa her gün tabak çanak kırarak onları bunaltırlar. Ocağı ve kapıyı açık bırakabilir, ütünün fişini çekmeyi unutabilirler. Üstelik, toplum içerisinde kırdıkları potlarla sevgililerini zor duruma düşürebilir. O suratlar bir anda ekşir, flörtlerinin ağzının tadı kaçar.

Oğlak: Cimriliği

Çalış çalış biriktir nereye kadar. Bu hayatın bir sonu yokmuşçasına hırsla para kazanmayı arzular Oğlaklar. Üstüne o kazançlarını afiyetle yemek varken geleceğe saklamak isterler. Aşk hayatlarının az masraflısı makbuldür Oğlaklar için. Sevgilileri için bile kesenin ağzını fazla açmak istemezler. Düşük bir bütçeyle ilişkilerini yaşarlar. Bir yerden sonra bu pintilikleriyle flörtlerini delirtirler. Dışarıda sıradan restoranları, ucuz otelleri, indirimli ürünleri alırlar. Sevgililerine pek hediye alma alışkanlıkları olmaması da can sıkar.

Kova: Soğukluğu

Zeki ve karizmatik bir sevgili olmalarına rağmen bir tatlı sözü esirgerler ilişkilerinde. O mesafeli ve romantizmden uzak tavırlarına katlanmak kolay değildir. Bazen filmlerdeki gibi bir ilişki yaşamak isteseniz de Kova burçlarıyla bu sahneler imkansızdır. Morali bozukken başını omzuna koyup ağlamak isteyen bir sevgiliyi teselli edemez Kovalar. “Ne var niye ağlıyorsun sanki?” minvalinde bir tepki vererek flörtlerini çıldırtırlar.

Balık: Aşırı Duygusallığı

İrili ufaklı her meseleyi kendilerine dert edebilirler. Aşırı duygusal ve hassas bir sevgili olurlar. Aşkın o romantik tarafını güzel yaşar ve yaşatırlar. Öte yandan sık sık gözlerinin yaşarması, dertleri kederi büyütmeleri, depresif tavırları sevgililerini yorar. Hayatı hem kendilerinin hem de başkalarının burnundan getirirler. Mutlu ve eğlenceli anlarında bile bir anda karamsar ve üzgün bir hale bürünmelerine flörtleri anlam veremez ve sıkılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.