Burçlar Sevgililer Gününde Kendine Hangi Soruyu Sormalı?

Sevgililer günü gelmeden reklamlar başlar, kampanyalar alev alev yanar! Bugünü yalnız geçirmek istemeyen eski aşıklar heyecanla birbirini arar. Küsler barışmış gibi yapar, bir günlüğüne sevgi rezervleri doldurulmak için yalancı seremoniler hem çalar hem oynar! Ama esas olan bugünde sevginin hakikatini düşünmek, gerçek bir ilişki yaşayıp yaşamadığının ayırdına varmaktır! Bu sevgililer gününde alışılmışın dışında bir şey yap, ilişkini daha sağlıklı hale getirebilmek için soruları cevapla. Sevgililer gününde gökyüzü hazır bekliyor, burcuna göre doğru soruyu sormaksa sana düşüyor.

Koç

“Birbirimize arkadaşlık edebiliyor muyuz? Keyifle sosyalleşebiliyor muyuz? Yoksa sevgililik sınırları içinde sıkışıp kaldık mı?” bu soruları kendine sor. Harika bir ten uyumu yakaladığın halde eş dostla bir araya gelemiyor, başka hiçbir ortak paylaşımda bulunamıyorsan; zaman içinde tek tip bir doyumun seni tüketmesine seyirci kalabilirsin. Yaşamının hangi alanında bir tek şeyle yetindin ki duygusal ilişkinde yetinebilesin? Gerçekten ne istediğini iyi düşün!

Boğa

“Bu ilişki gelecek vaat ediyor mu? Birlikteliğimiz nereye gidiyor? Birbirimizi gerçekten seviyor muyuz yoksa sadece alışkanlıklarımızdan vazgeçmekte mi zorlanıyoruz?” sorularını kendine sor. İç sesine, yüreğinin derinine, arzularına daya kulağını, iyice dinle! Sen tutku, huzur ve bağlılık istersin. Sonsuza kadar birlikte olamayacağın bir partnerle zamanını tüketmezsin. Bunları da göz önünde bulundur.

İkizler

“Hayata bakış açımız aynı mı? Heyecanımızı paylaşabiliyor muyuz? Sosyal paylaşımlarımız ne kadar sağlıklı?” Bazen birinin elini tutup sevgilim dediğimizde, kendi heyecanlarımızı unutup ortak yaşama kapılırız. Bu duruma zamanla alışır, dinmeyen mutsuzluğumuzun kaynağını ötelerde ararız. Aslında sen kendi sosyal çevresiyle, bin bir çeşit hobisiyle neşeye boğulan, sürekli öğrenen birisin! “Bu ilişki sen olmanı engelliyor mu?” Gerçek soru bu!

Yengeç

Yengeç’cim geç aynanın karşısına, dik gözlerini gözlerinin ta içlerine ve sor kendine! “Duygusal olarak tatmin miyim ben ya?” Yoksa annelik hormonlarım hortladı, baba olma arzum çağladı, partnerim de idare eder diye el ele tutuştum, kapılıp gidiyor muyum? Yaşadığın ilişkiden aldığın haz yeterli mi yani? Yoksa ilişkim beni duygusal krizlere sokup huzurumu mu kaçırıyor? Yengeç mutluysa ağlamaz, depresyonun eşiğinde yaşamaz, mutluluğun da en katmerlisi sende saklı yani, unutma!

Aslan

Sıra senin sorunda. İnsan önce kendini bilmeli. Yaşamda herkese cömert yüreğini açabilir, kaşına gözüne, tavrına edasına bakmadan arkadaş edinebilirsin ancak yaşamına ortak olacak sevgilinse mevzu bahis orada kimi şartlar gerekir. Sor bakalım kendine; “Partnerimle ne yaparım, nerelere gidebilirim, yanıma yakışır mı, beni layıkıyla taşır mı?” hiç kendini kandırma, bir gün göz yumarsın, kendini görmezden gelmeye zorlarsın ama sonra iğne gibi batar, “beni utandırır mı?” soruların ummadığın zamanlarda ayyuka çıkar!

Başak

Dünyanın işini sırtlandın, herkesin yükünü bölüşüp milleti rahatlattın, yetmedi mi? Sevgilim dediğin, herkesler gidince tüm yaşamı baş başa geçirmeyi düşlediğin kişi de yüküyle gelirse yanına, bir de onun derdini çekmen gerekirse ne yaparsın? Senin sorun da malum; “Bu ilişkinin sorumluluğunu kim taşıyacak, belli mi?” Oklar seni gösteriyorsa sıkıntı büyük, ortaklaşa bir yaşam görünüyorsa ne ala!

Terazi

Senin sevgilin biraz daha çok yönlü olmalı, en geniş yönü de sana dönük olmalı. Zira senin yaşamının her adımına katılmalı, bu sırada kendini de ihmal etmemeli. Sor bakalım kendine; “Birlikte alışverişlere çıkar, arkadaş buluşmalarına katılır, her türlü sosyal aktiviteye neşeyle atılabilir miyiz? Estetik yaşamıma uyum sağlar mı? Esas soru; tam benim tipim diyebilir miyim? Malum senin için güzellik ve uzlaşı önemli! Tüm sorulardan geçerse harika partnerinle sana ömür boyu mutluluklar diliyoruz ?

Akrep

Senin için komşunun, arkadaşının ne dediğinden, birlikte sosyalleşirken seni nasıl temsil ettiğinden önce, baş başayken yaşadıklarınız önemli. Şu anda kendini dinleyebileceğin kadar sessiz bir ortamdaysan sor gelsin; “Herkese kapımızı kapattığımızda yeteri kadar tutkumuz var mı? Cinsel hayatımız yeteri kadar tatmin edici mi? Aynı evin içinde uzun süreler kalsak, huzurumuz kaçar mı?” hepsi tamamsa ne ala, yoksa gün gelip ters düştüğünüzde elinden çekeceği var unutma! Kendine de sevgiline de bunu yapma!

Yay

“Beni ne kadar şaşırtıyor? Sürprizi mi kaçtı sanki, rutine mi girdik artık, heyecanım yerinde duruyor mu yoksa?” sorularının yanında “Sevgililik bu muydu yani?” gibi bir ses geliyorsa içeriden, sorun büyük! Ama sorularını sorarken dahi yerinde duramıyor, hatta “ne sorusu canım ben yaşadığımı bilirim” deyip alıp sevgilini maceralara koşuyorsan, her güne yeni bir sürprizle uyanıyorsan, hiç uğraşma, sevgililer günü planı yap ?

Oğlak

Senin ilişkiden beklentin belli, maceraya atılıp gözünü kör eden bir aşka düşmeyeceğin de aşikar! Doğru soruları eminiz ki peşinen kendine sormuş, tatmin edici cevaplar almadan ilişkine başlamamışsındır. Ancak biz yine de hatırlatmakta fayda görüyor, yoğun tempon arasından kendinle söyleşebileceğin birkaç dakika istiyoruz. Soruların hazır; “Yeteneklerimi açığa çıkarmam, başarmam için bana destek olacak mı? Davul bile dengi dengineyken bizim statülerimiz birbirine denk mi? Çevrem bu ilişkiyi onaylıyor mu?”

Kova

Bu sevgililer gününde gökyüzü; partnerinle uygunluğunu test edebileceğin sorular yerine, kendini daha iyi tanımanı sağlayacak, doğru yerde olup olmadığını öğrenmene yarayacak sorular soruyor. Öğrenmen gereken şey; dünyaya karşı geliştirdiğin bu yüksek farkındalığın ne kadarını kendin için geliştirebiliyorsun. Sor kendine; “Gecenin yıldızı olmak varken, hayatıma sönmüş bir yıldız olarak mı devam ediyorum?”

Balık

Öncelikle sevgilisi olmayan Balık burçları için şanslı gün 14 Şubat; kadersel bir çarpışma, umulmayan bir karşılaşmadan yüksek bir aşk enerjisi taşıp seni ve çiçeği burnunda aşkını seline kapabilir. Evde kös kös oturmak yerine kalabalıklara karışmanda, harekete geçmende fayda var. Sevgilisi olan Balık’ların ise sorusu hazır; “Kader bana istediğim aşkı getirdi mi? Karşımdaki kişiye mi aşığım yoksa zihnimde yarattığım ideal sevgiliyle mi aşk yaşıyorum?” Balık’lar için; gözlerini dört açıp, gerçeğin ne olduğunu kabul etmek vakti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.