Burçlar Sert Kayaya Tosladığında!

Ne her zaman evdeki hesaplar çarşıya uyar ne de hayat güllük gülistanlık geçer! Bazen işler umduğumuz gibi gitmez, tüm planlarımız elimizde patlar! İşte bu kaos anından kimimiz yara almadan çıkabilirken kimilerimiz bertaraf olur! Peki sert kayaya tosladığında burçlar ne yapar?

Koç       

Tabi ki kayaya en sert yumruklarını sallar! Yapılacaklar listesini önceden belirleyip, uygun stratejiler geliştirmeden, ihtimalleri göz önünde bulundurup tedbir almadan, aklına gelene düşünmeden atlayan Koç’un sert kayalara toslaması sürpriz olmaz! Koç kaos anında soğuk kanlılığını koruyup, en çözüm odaklı yolu bulmak konusunda uzmandır. Tabi bu mantığının devreye girdiği anlamına gelmez! Bu kez iyice öfkelenen Koç, “Canınıza okuyacağım!” girizgahının ardından hamlesini yapar!

Boğa    

İşte karşınızda sabır konusundaki tek rakibi asırlanmış kayalar olan, insanlık orta yerinden çatlasa ona bir şey olmayan Boğa! Sert kayaya toslarsa ne gücünün yetmeyeceği yerde şov yapar ne de beyhude girişimlerle kendini yorup canını sıkar Boğa; sadece sabır gösterir! Sonunda elbet taş çatlayacak, Boğa’nın yolu açılacaktır! Boğa’nın sabrın sonunun selamet oluşuna güveni tam, sebatı kuvvetlidir.

İkizler  

Yüreğinin darlanmasıyla meşhur olan İkizler, fazla sıkıntıya gelemez. Karşısına ummadığı bir sorun çıkarsa ne kalıp mücadele eder ne de sorunun kendiliğinden ortadan kalkması için sebat eder! Düşünün, ömür kısa, öğrenecek yığınla bilgi, yaşanacak onca hikaye var! Üstelik zaman denen milyon beygirli atın hızına yetişmek de bir o kadar güç! İkizler de ne yapsın? En kolay yolu seçer, milyonlarca alternatifinin arasından canının çektiğini tercih eder ve tabi ki çeker gider!

Yengeç

Her şey istediği gibi giderken, birden rüzgar tersten esti, Yengeç alabora oldu diyelim! Ne olur? “Allah’ım ağlayacağım!” demeye kalmaz, göz yaşları sel olur! Dramın dibi, kederin kökü görünür, Yengeç duygu girdabında savrulup giderken mesele elbet birileri tarafından çözülür. Bu kadar kahra müdahale edecek, acıyıp Yengeç’e el verecek bir sevdiği muhakkak bulunur! Yalnız başına mücadele etmez Yengeç zorlukla. Nasıl ki o her daim sevdiklerinin yanındadır, sevdikleri de böyle bir günde onun yanında olmak zorundadır!

Aslan   

Aslan’a en güç durum dahi vız gelir, tırıs gider! Bir defa onu sevenler böyle bir durumla karşılaşmasına müsaade etmez! Diyelim ki sorun ters köşe yaptı, beklenmedik yerden geldi! O zaman da yıkılmaz Aslan! Öyle sert bir rüzgarla kolu kanadı kırılacak, akıntıya kapılıp savrulacaksa nerede kaldı Aslan’ın krallığı değil mi ama! “Bana bir şey olmaz” der Aslan, çıkar işin içinden! Ne var sanki kaya sertse, onun da sahibi Aslan!

Başak  

Başak başına iş açacak meselenin geleceğini çoktan koklamış, baştan da eşi dostu uyarmıştır! Ama işte bazen Başak’ın bitmez kaygıları yüzünden aldığı sonsuz önlemler, çevresinde fazla evhamlı oluşuna yorulur, sözü de yalancı çoban misali itibar görmez olur! Aslında Başak fazla gerçekçi oluşuyla, herkesin “Bilmemek mutluluktur!” dediği dünyada, bilen taraf olmuştur. Bilen; ansızın gelen olumsuzluklara karşı kendini korurken, bilmeyen ayazda kalmaya mahkûm olmuştur. Ne yapalım, böyle olacağı belliydi! Başak söylemişti!

Terazi  

Terazi için esas olan ömrünü huzur içinde, neşeyle ve sorunsuz bir çevrede geçirmek, yaşamdan maksimum keyfi alıp, minimum problem yaşamaktır. Diyeceksiniz ki; “Biz başka bir şey mi istiyoruz!”. Terazi küçük bir tercih farkıyla diğer Zodyaklılardan ayrılır! O, sesler yükseldiği anda ilk aralık kapıdan usulca çıkar, ateşin harlandığı, tartışmanın başladığı zamanda ortadan kaybolur. Beklenmedik bir sorunla karşılaştığında da hiç kendini strese sokmaz, elini taşın altına koyup başına bela almaz! “Behlül kaçar!” deyip, işine bakar!

Akrep  

Akrep sever sorunla karşılaşıp, baş edebilme gücünü, acıya dayanma limitini keşfetmeyi. Artık mazoşist mi dersiniz kâşif mi bilemeyiz ama Akrep türlü tehlikenin ortasında kalıp, “bundan da kurtuldum” demek ister! Onun en sevdiği şey, tüm felaketleri savuşturup hayatta kalmaktır. Zira Akrep öldürmeyen acının güçlendirdiğine inanır ve gücünün sınırsız olmasını ister! Malumunuz demir de tavında dövülür! Ateşler içinde kendini biçimlendiren Akrep bir nevi var oluş mücadelesi verir!

Yay       

Yay’ın tüm kılcallarının herkesten uzun, damarlarının geniş olduğu düşünülür! Zira böyle rahatlık, arasanız bulunmaz! Bir de şansı her zaman yaver gider Yay’ın! Mesela diyelim sert kayaya toslayacak; ya hemen önüne biri atlayıp önden toslayıp sorunu ortadan kaldırır ya da kaya kendiliğinden yuvarlanır Yay’ın yolu açılır! Yay zorda kalsa mücadele etmez ama mücadele alanları da mucizevi bir biçimde ortadan kalkıverir. Yay ummadığı bir aksilikle karşılaşırsa; “Yaa hallederiz!” dese de halletmez!

Oğlak   

Oğlak kayanın ne zaman hangi koordinata, hangi hızla düşmesinin muhtemel olduğunu çoktan belirlemiş, gerekli önleyici çalışmaları yapmış, böyle bir durumla karşılaşılınca nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini dahi çoktan planlamıştır. Dolayısıyla karşısına çıkar hemen her şey onun için bellidir. Ve her daim B,C,…,Z planları hazırdır. Diyelim ki Oğlak bu defa gafil avlandı, çözümsüz kaldı! Olamaz mı? Olabilir ancak o işin içinde muhakkak başka bir iş vardır!

Kova    

Kova herkesten farklı düşünebilme, alternatif çözüm üretebilme kabiliyetleriyle ansızın gelişen aksaklıklar karşısında cevval bir tavır takınır! Hemen sorunun nereden kaynaklandığını anlayıp, olabilecek en pratik çözümü sunar! Önceden B planı geliştirmesine gerek kalmaz! Kova; “Ben bu oyunu bozarım!” der ve hakikaten sorunu şıp diye çözer!

Balık    

Balık kollarını kavuşturur, başını ovuşturur, hafif bir sarsıntı yaşa da beklenmedik sorun karşısında çözüm yolları aramak için davranmaz! Kadercidir Balık, bir de ne kadar kaçsa da sorunun onu bırakmayacağına, her şeyin en kötüsünün onun başına gelmek için yemin ettiğine dair köklü bir inancı vardır! “Alnımıza ne yazıldıysa o!” deyip kendini kaderin ellerine teslim etmekle yetinir! Tevekkül bilinci çok gelişmiştir Balık’ın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir