Burçlar Seksten Niye Soğur?

İlişkinizi canlı tutmak, her gün çekimi biraz daha artırmak; elbette emek kadar uyum da ister! Harika bir seks deneyimi yaşamak; tensel ve ruhsal uyumun yanı sıra burçlar özelinde bazı sihirli dokunuşlar da gerektirir. Bu noktada partnerinizi neyin mutlu ettiğini bilmek de bir hayli önem kazanır. Burçları seksten bir anda soğutan, ilişkiden el ayak çektiren sebepler nelerdir?

Koç    

Koç heyecan arar. Yatak odasına koşarken rüzgâr yapar, usulca yol almaz, üst baş paralamadan duramaz! Koç’a ağır aksak, biraz da gönülsüz bir partner mümkün değil eşlik edemez. Koç da kimseleri beklemez, yenilenmeyi geciktirmez. Bir kez soğuyunca da alevler içinde kalsa ısınmaz! Koç mütemadiyen isteklidir, uyuşuklarla uğraşmaz!

Boğa    

Boğa skor peşinde koşmaz, gelecek vaat etmeyen, gelip geçici rüzgarlara kapılıp bir anlık hazza bakmaz! Güvenmek, ilişkisi ile ilgili uzun vadeli planlar yapabilmek ister. Cinsel birleşim Boğa için oldukça önemlidir. Sevdiği ve güvendiği biriyle yaşadığı deneyimde hazzın doruklarına çıkar. Ama güvenini yitirip kuşkuya düşerse, yastığını yorganını alır, arkasını dönmeden salon koltuğuna taşınır.

İkizler 

İkizler burcu insanları iletişim ağı olmadan yaşayamaz, tüm ilişkilerinin arasına sözcüklerle örülü köprüler kurarlar. Cinsel ilişki de bir tür tensel ve ruhsal iletişim biçimidir aslında. İnsanlar birbirlerine duydukları aşkı pekâlâ bu yolla ifade edebilirler. İkizler’in konuşmasına engel hiçbir durum olamaz, uzun süreler sessiz kalırsa bağlantısı kopar! Sevişirken hiç konuşmayan bir partneri olan İkizler’in tüm hevesi kaçar!

Yengeç

Yengeç usul usul sevilmek, kocaman kollarla sarılmak, okşanmak, sevgisini şefkat saçan göğüslerde uzunca hissetmek ister! Aceleci sevişmelerin, skor amaçlı birleşmelerin, gereklilik olduğu için bir araya gelmelerin insanı değildir Yengeç. Sevgilisi ön sevişmeyi es geçip, sadece yaşayacağı hazzı önemsiyorsa, yüreği burkulan Yengeç buz gibi soğur.

Aslan   

Aslan partnerinin isteklerini yerine getirmek için birliktelik yaşamayı kabul etmez. Krallar, kraliçeler gibi hazırlanıp, harika bir deneyimin başrolünde yer almak ister. Bolca sevilmek, beğeni yağmuruna tutulmak, prensesler gibi okşanmak ister. Sevgilisi sevişme sırasında Aslan’dan tümüyle itaat beklerse, kocaman bir yara alan ilişkiden artık hayır gelmez.

Başak  

Başak burcu müstakbel sevgilisinin beden temizliğinden, akıl ve ruh sağlığından emin olmadan yatak odasının kapılarını aceleyle açmaz, zor ısınır, çabuk da soğumaz! Ancak ilk zamanlarda mis kokulu bir panter olan sevgilinin, miskin bir kokarcaya dönüşmesi, ani bir soğuma yaşamasını kaçınılmaz kılar! Başak sürprizlerden hoşlanmaz, korunmayan bir partnerle birlikte olup yersiz heyecanlara davetiye çıkarmaz!

Terazi  

Terazi güzelliğe, şıklığa, kendine saygısı maksimum ölçüde olup sürekli bakımlı kalana hayran olur. Terazi için öncelikli olan güzellik, görsel olandır. Temizlik, güzellik, şıklık ve denge en önemli öncelikleridir. Abartı sevmez, sadelikten görünmeyeni istemez. Estetik bir deneyim için taraflar yeterince güzel olmalıdır. Nezaketse olmazsa olmazdır. Bakımsız bir görünüm ve kaba tavır Terazi’nin koşarak uzaklaşmasına neden olur.

Akrep  

Akrep’in cinsel deneyim alanı herkesten farklı, biraz gizemli, çokça karanlıktır. Akrep zaten doğası gereği ketumdur. Kendisine ait olan hiçbir özellikten bahsetmez, çoğu bilgisini saklamadan rahat edemez. Hal böyle olunca yalnızca çok güvendiği sevgililerine açar gizli dünyasının kapılarını. Hayal gücünü dahi bu denli zorlamak meziyet ister. Akrep; fantezilerine yanıt vermeyen bir sevgiliyle son dansını eder!

Yay     

Yay bırakınız kendi kültürel alanının sınırlarını zorlamayı, tüm dünya stillerini denemeden ölmemeye ant içmiş gibidir. Her alanda olduğu gibi yatak odasında da maceralı geceler boyunca sınırsız özgürlük ve heyecan ister. Sevgilisin katı kuralları, saymakla bitmeyen aslaları varsa, Yay çok durmaz, deli gibi akan kanını soğutup, zamanını boşa harcamaz!

Oğlak   

Oğlak yaşamının her alanında olduğu gibi yatak odasında da laubalilikten hoşlanmaz, ciddiyetin hâkim olduğu cinsel deneyim alanında şımarık arzuları çocukça bulur, denemeye dahi kalkışmaz. Sevgilisinin yaşama karşı bakış açısını gözlemlemek için fırsat kollayan Oğlak, herhangi bir falsoda buz gibi soğur. Acayip fanteziler peşinde koşan sevgili için, iş işten geçmiş olur.

Kova    

Kova yenilikçidir, bırakınız geleneksel cinsel deneyimi, kostümü, yemeği, tavrı dahi sevmez. Alışılmış hiçbir şeyi olduğu gibi kabul etmekten yana değildir Kova; kendince bir dokunuş yapmadan, farklı bir pencere açmadan durmaz. Geleneksel olanın içinde sıkışıp kalmış, her türlü yeniliğe haz kapılarını kapamış olan bir partnerle Kova bırakınız cinsel deneyim yaşamayı, adım atmaz!

Balık    

Balık narindir, merhametlidir. Sözün yüksek desibelinde gözleri dolar, alınmaya da meyli olunca, sular seller gibi ağlar. Sevecen yaklaşımlar, masalsı birleşimler tam da Balık’a göredir. Mis gibi tül geceliğiyle uçuşan, mumlar eşliğinde kemanını konuşturan Balık daha ne ister! Can acıtan sert davranışlardan, kaba tavırlardan hiç hoşlanmadığını biliyoruz ama! İstenmedik bir bakış dahi Balık’ın tüm hevesini kaçırmaya yeter.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.