Burçlar Ortamlarda Hangi Özelliğiyle Kendini Sevdirir?

Zodyak’ta her burç, iyi ve kötü yönleriyle kimliğini kazanır. İnsanları çok net sınırlarla sınıflamak güçtür. Herkes belli özellikleriyle kendini sevdirirken bazı özellikleriyle kendinden soğutabilir. Bu durum daha çok burç ve doğum haritalarının uyumuyla açıklanır. Burçlar olumlu özelliklerinin öne çıkan yönleriyle ortamlarda kendini sevdirirler. Hatta bu artıları hayranlık bile yaratabilir.

Koç: Cesareti

Cesareti hayran kalınmayacak gibi değildir Koç burçlarının. Ne bir kimseden ne bir riskten çekinirler. “Onda deli cesareti var” diye nitelenen insanlar Koç burçlarından çıkar. Koçların yerinde olmak isteyip de motive olamayan çok sayıda insan bulunur çevresinde. Yaşamlarına çok sayıda kahramanlık hikayesi sığdırır Koç burçları. Bu fiziksel bir hayat kurtarma operasyonu olabileceği gibi manevi anlamda bir destek süreci de olabilir. Yaşam onlar için her zaman bir mücadele alanıdır ve bunun için ihtiyaç duydukları cesaret hapı onlarda doğuştan vardır.

Boğa: Sadakati

Son derece güvenilir kişiler olan Boğalar, insanları sırtından vurmazlar. Hem dostluklarında hem de flörtlerinde sadakatiyle öne çıkarlar. Sakin ve huşu içinde yaşarlar. Kazık atmak gibi insanı şüpheye götüren davranışları yoktur. Bu pozitif tutumlarıyla kendilerini sevdirirler. Maddi konularda da güvenilirlerdir. Aldıkları borçları zamanında öder ve insanları zor duruma düşürmemeye çalışırlar. Biraz ağır hareket eden ve konforuna düşkün insanlar olsalar da genel olarak  diğer insanlar üzerinde olumlu izlenimler bırakırlar.

İkizler: Sohbeti

İçinde şeytan tüyü olan burçlardan olan İkizler burçlarının mükemmel bir iletişin yeteneği vardır. Keyifli sohbetiyle çabucak kendilerini sevdirirler. Hemen her konuda bilgi sahibidirler ve olayları çok iyi analiz ederler. Entelektüel kimlikleriyle itibar görür ve bilgi anlamında insanların güvenini kazanırlar. Etraflarındaki kişilerin bilgisine ve yorumuna başvurmak için en sık danıştıkları İkizler burcudur. Dilleriyle üstesinden gelemeyeceği konu, ikna edemeyecekleri insan yok gibidir.

Yengeç:  Şefkati  

Burçlar dünyasının adeta annesi olan Yengeçler, insan ilişkilerini anaç bir koruma güdüsüyle sürdürürler. Özellikle yakınlarına ve sevdiklerine karşı bu tutumu gösterirler. Bu anaç ve besleyip büyüten şefkatli davranış kalıbı insanları memnun eder. Merhameti ve gelişmiş empati yeteneğiyle yakın çevresinin başını koyup ağlayabileceği insan modelidir. İş yaşamında ofise kekler, kurabiyeler getirenler genelde Yengeçlerden çıkar. Böylesine ilgili bir personelden gel de memnun olma.

Aslan: Enerjisi

Ateş grubunun artist burcu olan Aslanlar pozitif enerjisiyle bilinir. En sıkıcı ortamları bile şenlendirebilecek niteliktedirler. Sosyalliği ve eğlenceli kimliğiyle kendini sevdirir. Eleştirilmediği ve üzerine gidilmediği sürece gayet keyif verici bir antidepresan gibidir Aslan burçları. Bu renkli insanlarla takıldığınız sürece sıkılmaz, hayatın olumlu yönlerini görürsünüz. Özellikle gece hayatına düşkün kişiler için ideal bir partner olurlar. Eşlik etmesi zevkli bir oyun arkadaşıdırlar.

Başak: Çalışkanlığı

Bir dakikasını bile boş geçirmeyen Başaklar kovandan çıkmış bir arıyı anımsatırlar. Sadece kendileri için değil başkaları için de yoğun emek ve hizmet sarf ederler. Bu derece çalışkan olmalarına karşın mütevazı duruşlarıyla takdir edilir, sevilirler. Kendilerinden istenen bir işi gocunmadan yapmaları vesilesiyle insanları memnun ederler. Üretkenlikleriyle şapka çıkarttırırlar. Varlıklı bile olsalar bunu gösterişe dökmez, ihtiyaçları doğrultusunda bir hayat sürerler.

Terazi: Kibarlığı

Venüs’ün pozitif etkileriyle donanmışlardır. Sosyal ortamlarda ılımlı ve uzlaşmacı bir tutum sergilerler. Uyumlu ve kibar tarzıyla kendilerini benimsetmekte gecikmezler. Huzursuzluğa ve kavgaya gelemedikleri için barış ortamını sağlamak adına ellerinden geleni yaparlar. Hoşsohbet ve anlayışlı birer yakın arkadaş olurlar. Nezaketlerini bozmadan gayet medeni davranır, huzursuz ortamlardan uzaklaşırlar. Modern ve zarif tavırlarıyla insanları etkilerler.

Akrep: Vefakarlığı

Kendisine yapılan iyiliğin her zaman karşılığını vermeye gayret eden Akrepler, kötü gün dostudur. Sevdiklerinin zor günlerinde arkalarında durur, manevi desteklerini esirgemezler. Dostlarının verdiği sırları asla satmazlar. Vefalı karakteriyle ortamlarda sadık arkadaş olarak görülürler. Bu olumlu yönleriyle yakın çevresinin tereddüt etmeden referans olabileceği kişilerdir. Ayrıca iyi bir kriz yöneticisi olan Akrepler olayları yatıştırma kabiliyetiyle alkış toplar. Karmaşık sorunları soğukkanlılığıyla çözer.

Yay: Esprileri

Neşeli mizacıyla bilinen bu burçlar kendini sevdirmek için özel bir çaba sarf etmezler. İnce esprileriyle insanları güldürür, girdikleri ortamlarda çabucak benimsenirler. Hayattaki problemleri ciddiye alıp da morallerini bozmayı sevmezler. Aslanlarla bu anlamda ortak özellikler göstermelerine karşın Yay burçları daha yumuşak ve sempatiktir. Sosyal ve iş çevresinde insanların sürekli birlikte vakit geçirmek isteyecekleri tiplerdir. İyimser ruh halleri, başkalarına rol model olacak cinstendir.

Oğlak: Sorumlu Olması 

Sorumluluklarının bilincinde olan Oğlaklar, hayatı kurallar bütünü olarak görürler. Üretmeyi ve faydacı işlerle uğraşmayı severler. İnsanlar Oğlakların disiplinini ve gelişmiş sorumluluk duygusunu beğenirler. Bilirler ki bu burçlara emanet edilen işler, layıkıyla yerine getirilir. Özellikle kendi bakış açısıyla aynı insanlar tarafından takdir edilir. Öte yandan tembel ve elini attığı her şeyi kurutan kişiler hayranlık duyar Oğlaklara.

Kova: Özgünlüğü

Aykırı kimliğinden dolayı kendisini eleştirenlerin bile gizli hayranlık duyabileceği kişilerdir Kovalar. Umursamaz ve kendi bildiği yolda ilerleyen tutumu diğer insanları da etkiler. Sürünün arasından başını yukarı kaldıran tavrı, ona ayrı bir karizma katar. Özgünlüğü ve hızlı çalışan aklı, Kovaların sevilme sebebidir. Soğuk ve duyarsız görünümünün altında yatan insancıl kimliği ona duyulan sempatiyi artırır. Deliliğin sınırlarında gezen marjinal Kovalar ise her zaman popüler olmayı başarırlar.

Balık: Merhameti  

Zodyak’ın en fazla sevilen burçları arasındadır Balıklar. Masum ve merhametli tutumuyla bilinirler. Naif tavırları ve fedakarlıkları sevilmeyecek gibi değildir. Yeni girdiği ortamlarda çekingenliğin ve kendini ifade edemeyişin garip bir izlenim yaratır başlarda. Zaman içerisinde çevrendekiler, seni tanıdıkça ısınır ve sağlam dostluklar kurarlar. Döküldüğün kabın şeklini alan su gibisin. Değişen koşullara uyum sağladığın gibi yeni tanıdığın insanlara ve mekanlara da uyum sağlarsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.