Burçlar Önceki Yaşamlarında Kimdi?

Normal şartlar altında bilmenin ya da deneyimlemenin imkansız olduğu bir şeyin sana fazlasıyla tanıdık geldiği anlar oldu mu? Film izlediğin sırada kendini yakın hissettiğin bir karaktere ya da bir tarih kitabında tanıdık gelen bir sahneye rastladın mı peki? Yanıtın evetse, birçok inanışa göre bunun sebebi önceki yaşamındaki benliğinin ta kendisi. Dizginleyemediğin hislerinin, günlük yaşamda sergilediğin tavırlarının ya da hayatını şekillendiren yeteneklerinin tümünde de görmek mümkün bunun etkisini. Hepsi iyi hoş da peki kim mi? Burcun ele verebilir, önceki yaşamındaki kimliğini.

Koç: Gözü Pek Bir Komutan

Koçların mücadeleci yapıları, otoriter yanları, insanları harekete geçiren coşkulu nutukları ya da mangalda kül bırakmayan tavırları… Elbette tüm bunların bir anlamı olmalı. Pek çoğu geçmiş yaşamındaki kimliğinin ayrılmaz birer parçası. Hatta belki de bugünkü meslek seçimi bile onun etkisi. Kim mi? Uzun uzadıya düşünmeye gerek yok, korkusuzluğu ve savaşçılığıyla dillere destan bir komutandı tabii ki!

Boğa: Çağını Aşmış Bir Müzisyen

Boğaların en ünlü müzisyenleri bile kıskandıran müzik kulakları doğuştan. Arkadaş ortamlarında bir şarkı patlatınca tüm kafaları kendine çeviren sesleri de öyle. Gün yüzüne çıkarmayı planladıkları besteleri ya da şarkı sözleri de onların sanatçı ruhlarının gizli birer parçası. Geçmiş yaşamına kısa bir ziyaret yapılsa bir kez daha görülebilir, müzik konusundaki yeteneği. Nitekim onlar muhtemelen kraliyet sarayında besteleriyle el üstünde tutulan müzisyenlerdi.

İkizler: Ünlü Bir Yazar

İkizlerin karakteristik özelliklerinden bahis açıldığında ilk önce sözlü ve yazılı alandaki üstün iletişim yeteneklerinden söz edilir. Hızlı bir şekilde düşünebilmeleri, insanları hayrete düşüren fikirleri saniyeler içerisinde bulabilmeleri ya da bambaşka karakterleri bünyesinde barındırabilmeleri ile de yazınsal alanda çoklarına fark atma konusunda doğuştan yetenekliler. Kim bilir, belki de bunda geçmiş yaşamlarında ünlü bir yazar olmalarının payı var.

Yengeç: Duyguları Dizelere Döken Bir Şair

Yengeçlerin üstün empati yetenekleri onların adeta süper güçleri. Karşısındakinin iç dünyasını tek bakışta anlayan, güven veren ve yatıştıran halleri de başkalarının onu her daim sığınılacak bir omuz olarak görmesi için yeterli. Duyguları eşine güç rastlanır bir şekilde tanıyan, hislerini en iyi şekilde tarif eden ve iç dünyasını muazzam bir yetenekle dökebilmesinden geçmiş yaşamındaki kimliğini tahmin etmek pek zor olmasa gerek. Biliyoruz ki kendisi duyguları dizelere dökmede usta bir şairdi.

Aslan: Asil Bir Kraliyet Üyesi

Kendinden emin duruşu, çevresindeki gözleri üzerinde toplama isteği ve insanlara biraz yüksek perdeden bakması hemen her Aslanın klasik tavrı. Çevrelerinden birine sorulsa zaten söyler, onlara bu kadar imrenilmesinin temelinde özgüvenlerinin ve yüce gönüllülüklerinin payı var. Önceki yaşamlarında kim oldukları noktasında ise tek bir fikrin üzerinde durmak doğru tahmin için yeterli. Onlar asil bir kraliyet üyesiydi tabii ki.

Başak: Dünyayı Değiştiren Bir Bilim İnsanı

Bugün yaşadığımız dünyada insanlığın hizmetine sunulan birçok parlak buluşta şüphesiz Başakların dokunuşu var. En ince detayların üzerinden defalarca geçmeleri, mükemmel bir iş ortaya koyana dek ellerinden gelen gayreti göstermeleri ve en nihayetinde ortaya kusursuz bir buluş çıkarmaları, onların neredeyse günlük rutini. Tüm bu özellikler göz önüne alındığında bir önceki hayatlarında var oldukları kişi, ya dünyayı değiştiren bir bilim insanı olabilir ya da bir bugün bile saygıyla anılan bir dahi.

Terazi: Dünyayı Dengede Tutan Bir Diplomat

Terazilerin çevreleri tarafından büyük bir sevgiyle karşılanması, her daim el üstünde tutulması ya da yaşanan bir anlaşmazlık durumunda görüşüne başvurulması çocuk yaştan beri değişmez kaderleri. İnsanları dinleyen, adaleti gözeten ve arabuluculuğuyla en ateşli tartışmaları bile dindiren yapısıyla kendi kaderlerini tayin ediyorlar desek yeri. Belki de tüm bunlar eski yaşamındaki kimliğinin bir getirisi. Nitekim Terazilerin bir önceki yaşamında taraflar arasında barışı sağlayan ve uzlaşı ortamı kuran bir diplomat olması sahiden kimi şaşırtır ki?

Akrep: Gizemli ve Gözü Kara Bir Suikastçı  

En gizli dosyalara bile kolayca erişen ya da verilen bir sırrı bir ömür saklayabilen Akrepler, arkadaş çevrelerinde ketumluğuyla tanınır. Özel yaşamı biraz incelenmeye görsün anında pençelerini çıkarır. Karanlık yönünü ortaya çıkarmasına ramak kala karşısındaki neredeyse korkudan donakalır. Gizemli ve acımasız taraflarının geçmişteki yaşamlarından ileri geldiğini söyleyen çok kişi var. Hatta onlara göre Akreplerin bir önceki kimliği aldığı her görevin hakkını veren gözü kara bir suikastçı.

Yay: Dünya Haritasını Çizen Bir Kaşif

Yay burçları olmasa belki şu ana dek Amerika kıtası hâlâ bir gizemdi. Hatta dünyanın düz olduğuna bile inanılabilirdi. Yelkenlerini cesaretle şişirip rotasını bilinmeyene çevirmeye gönüllü onlardan başka kim var ki? Yeni yerler keşfetmeyi bir hayat tarzı olarak benimseyen ve her yeni maceraya gözü kapalı giren tarzları, onların geçmişten gelen kimliklerinin bir parçası. Şüphe yok ki onlar, bugün bildiğimiz dünya haritasını çizmeye en büyük katkıyı sağlayan maceraperest bir kaşifti.

Oğlak: Bugünlerin Temelini Atan Bir Politikacı 

Saygınlığı ve sorumluluk bilinci ile Oğlaklar, yöneticilik kademelerinin her zaman aranan ismi. Disiplinli yaşam tarzları, kurallara bağlılıkları ya da yönetsel kabiliyetleri muhtemelen onları yönetici koltuğuna oturtan özellikleri. Sonradan edinilen ya da üzerlerinde eğreti duran hallerden bahsetmiyoruz. Bilenler bilir, Oğlakların karizması doğuştan gelir. Kimilerine göreyse onların karakterlerinin kökeni geçmiş yaşamlarındaki kimlikleri. Medeni dünyanın harcını atan en gözde politikacılar, Oğlaklardan başka kim olabilir ki?

Kova: Diktatörlükleri Deviren Bir Asi

Kovalar, kolay kolay çevrelerinde olup bitene kayıtsız kalmaz. Kimsenin yardım çağrısını yanıtsız bırakmaz, iki dünya bir araya gelse haksızlığa göz yummaz. Varsın başkaları ona aykırı desin ya da günah keçisi ilan etsin. Kovalar iyi bilir ki koltuklarına yapışıp kalanlar, eleştirilere hakaret ya da yakıştırmalarla cevap vermeye meyillidir. Zira önceki yaşamlarından en ateşli asilere neler dendiği konusunda az buçuk tecrübe edinmiştir.

Balık: Yaşamı Anlamlandırma Çabasında Bir Filozof

Balıkların sessiz görünümlerinin altında ucu bucağı görünmeyen kocaman bir düşünsel dünya var. Güçlü maneviyatları ve felsefi yönleri, kafalarında dönüp duran sorunlara ve olan biteni anlamlandırma çabalarına karşı kullanabilecekleri en etkili silahları belki. Öğrenmeye, anlamaya ve anlamlandırmaya yönelik tutkularının gizemi aslında geçmiş yaşamlarında gizli. Ruhsal dünyaları gelişkin Balıklar önceki yaşamlarında filozof olarak nam salmış olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.