Burçlar Öfkelendikleri İnsanlara Ne Fırlatır?

Geleneksel bir yöntem ve deşarj yoludur bir şeyler fırlatarak rahatlamak! Annelerin cezalandırma yöntemlerinin arasında bumerang terliğini duymayanımız yoktur. Su savaşı da keyifli bir mücadele biçimidir. Duvarlarda patlayan telefonlar da meşhurdur öfke krizlerinde. Peki burçlar kendilerini sinir eden insanlara ne fırlatır?

Koç     

Koç sinirini bozan, öfkesini tetikleyen olursa yerinde durup çevresinde fırlatacak eşya aramaz. Adrenalini tavan yapar, siniri kulağından taşar, gücü kaslarına hücum edince kendini daha fazla zapt edemez, harekete geçer. Karşındakine bir şey fırlatmak yerine, sorunun kendisini tutup fırlatır.

Boğa    

Boğa kolay kolay kendi eşyasına zarar vermez, sinirini bir şeyleri kırıp çıkarmaz, her şeyden önce bütçesine zeval getirmez. Zaten malı da kıymetlidir çabuk gözden çıkaramaz. Elinden kuruyemişi, önünden içeceği eksik olmayan Boğa ortalığı kirletip başına iş açmamak için, patlamış mısırlarını teker teker hedefine fırlatır. Biraz tatlı, biraz üşengeç bir tavırla, Boğa mısır savaşıyla ortamın havasını yumuşatır.

İkizler

İkizler’in telefon kavgaları ya da telefon yüzünden kavgaları meşhurdur. Siniri çenesine vurunca soluksuz konuşmaya başlayan İkizler’in enerjisi çabuk dibi görmez. Hızını alamayan İkizler o hışımla telefonunu fırlatır. Telefon duvara vurup patlamadan hemen önce İkizler pişman olsa da iş işten geçmiş olur. Hayat damarlarından biri kopan İkizler bu kez de telefonunun kırılmasına sinirlenir. Bu devran böyle sürüp gider.

Yengeç

Canımız Yengeç’in eline geleni fırlatacak kadar gözü döner mi? Karşısındaki muhtemelen yumuşacık sevdiği biridir. Ona karşı sert bir tutum takınmak olur mu? Olmaz! Bu yüzden Yengeç yaygın anne geleneğinin bumerangını kullanır! Ayağından terliğini çıkarır, sinirlendiği kişinin bacaklarına nişan alır! Elbette terliğini geri getirtir ve kurbanının yeterince uzaklaştığını görünce yeniden fırlatır. Bir eğlence aracı olarak anne terliği Yengeç’ler diyarında sıkça kullanılır. Ya bizim bildiğimiz Yengeç baş göz olsun diye gelin çiçeği fırlatır.

Aslan   

Aslan ve fazlaca öfkelendiği için bir şeyini fırlatmak! Sümüğünü atmaz ayol! Hiç çizgisinden çıkar, tavrını bozar mı? Fazla öfkelenip ayaklanıp, saçını başını dağıtır, pullarını döker mi? “Güvenliiikkkk!” diye bağırır. “Çıkarın şu adamı dışarı!” diyerek salık verir! Elini sürmez, kendini yormaz! Aslan sinir olursa hiçbir nesne fırlatmaz. An itibari ile hayatından fırlatır.

Başak  

Başak gerçekten öfkelendiyse zor zamanlar için sakladığı eleştiri oklarıyla birlikte bütün ipleri ve kirli çamaşırları da pazara çıkarır! Ne kadar eksiği, kusuru, zaafı, kompleksi varsa hepsi güneşi görür, gün yüzüne çıkar! Elindeki kâğıdı kalemi fırlatmakla kalmaz! Olan mağdurun kalbine, kendine duyduğu özgüvene olur! Başak’ın iğneli diline düşen, başka her şeye razı olur!

Terazi  

Terazi’nin en damarına bassanız, öfke tütsülerini burnunun dibinde yaksanız, kavgadan başka çözüm olmadığı konusunda iknaya kalksanız; onu ringe çıkaramaz, er meydanına yaklaştıramazsınız. Zira Terazi; şiddetin çözüm olduğuna iki dünya bir araya gelse inanmaz! Terazi’yi savaş sahnesinde gören kuş tüyü yastıkları raflardan çıkarsın, pastaları hazırlasın. Böylece Terazi hem yer hem fırlatır, tatlı tatlı eğlenerek savaşır!

Akrep  

Akrep’in duygusunun da öfkesinin de kontrolü kendi ellerindedir. Karşısına geçen, kendini peşinen düşman ilan etmiş olur ve ufak tefek sıyrıklarla atlatamaz. Öyle eline geleni fırlatmak, ağzına geleni saydırmak, siniri kulağından taşıp eli ayağına dolanmak eylemleri Akrep’in serin kanlılığına hiç uymaz. Akrep stratejisini kurmadan yola koyulmaz! Bir şey fırlatacaksa mezarına çiçek fırlatır!

Yay       

Yay’ın sağı soluna benzemez, sinirlenince ne yapacağı önceden kestirilemez. Ama enerjisinin çok yükseleceği, yükseklerden düşüp alçaklardan uçağı varsayılabilir. Zira Yay Zodyak’ın en deli başı, tersi pis olanıdır. Neşesi ne kadar ballı kaymaklıysa, öfkesi de bir o kadar kontrolsüz olur! Ve muhtemelen Yay ne bir şeyi ne de birini fırlatır. Doğrudan uçarcasına hızlanır ve kendini fırlatır!

Oğlak   

Oğlak canını dişine takarak kazandığı, elleriyle inşa ettiği itibarına herhangi bir leke sürecek pervasız tavırlardan kaçınır. Öfkesi aniden parlamaz, duyguları bir anda harlamaz! Oğlak kontrolü asla elden bırakmaz! Bu da planın bir parçasıdır aslında, özellikle insan içinde, görüş alanında olduğu herhangi bir yerde davranışlarının dozunu kaçırmaz. En yüksek ihtimalle elindeki kahve fincanını biraz hızlıca vurur masaya ya da laptop’ını fırlatır!

Kova    

Kova fakire zulmeden zengine, zayıfa hükmeden diktatöre çoktan savaş açmış, düzenin dayatmalarını önce kendi hayatından sonra çevresinin zihninden, geleneklerinden çıkarıp atmıştır. Kova’nın gelecekte gerçekleştirmek istediği; özgür halkların eşit koşullarda yaşadığı bir toplumsal düzen ideali vardır! Elinde ehli olduğu teknolojinin tüm nimetleri olan Kova; elbette canını sıkan insanları koyduğu füze içinde uzaya fırlatır, dünyanın oksijenini artırır!

Balık    

Balık ne içinde cezalandırılmayı hak edecek bir kötülük besler ne de kimseleri cezalandırmak için harekete geçer. Küçücük bir öfke yaşayıp elinin altındaki kumandaya davransa da ya daha elinden atmamışken vazgeçer ya da kumandayı neden eline aldığını unutur gider! Öyle kinsiz, öyle nefretsizdir Balık!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.