Burçlar Ne İster?

“Kadınlar ne ister?” konuşuldu, erkeklerin ne istediği de araştırıldı bulundu, biz bir adım ötesine gidiyor, “Burçlar ne ister?” sorusunu cevaplıyoruz. Sevdiğini mutlu etmek, arkadaşlarıyla keyifli zaman geçirmek, hayatının aşkını bulmak, ailesini sevindirmek isteyenleri bu temel istekleri öğrenmeye davet ediyoruz! Buyurun başlıyoruz…

Koç     

Koç’un tek istediği coşkulu bir yaşamdır! Türk dil kurumu coşku için; “büyük bir istekle ortaya çıkan geçici hayranlık duygusu ve istek” der! Yani coşkunun içinde heves var, heyecan var, yenilik, acelecilik ve hız var! Bunların hepsi arzuyla birleşince ortaya çıkan şey tam da coşku oluyor! Koç sevgisini de öfkesini de heyecanını da coşkuyla yaşar! İçi geçmiş, baygınlık geçirmiş insanlarla kati surette anlaşamaz!

Boğa    

Boğa yaşamına soktuğu sayılı insana sadakatle bağlanır ve kendini huzurlu hissettiği tek duygu güvendir! Ailesinin her koşulda yanında olmasını ister, yani sonsuz bir güven duygusuyla kuşatılmak ve aynı oranda sonsuza dek sarsılmaz bir güven duygusuyla sarmak ister! Çokları için birincil önemde olan sevgi, Boğa için ancak tümüyle güvendiği insanlara geliştirebileceği bir duygu olarak ikinci sıraya taşınır! Çünkü Boğa için en önemlisi ilişkilerin sürdürülebilir olmasıdır!

İkizler  

İkizler yaşamında katı kuralların uzağında, aklına estiği gibi yaşayabileceği zeminlerde mutlulukla buluşabilir! Zira İkizler her türlü ilişkisinde oksijen odasına ihtiyaç duyar, esneklik arzular! O her koşulda özgürlüğüne kaybetmeden, kendi keyifleri doğrultusunda yaşayabilmeli, hiçbir kişiye, şeye, olaya çakılıp kalmamalıdır! Yaşamının iplerini kimseye kaptırmaz, kendi kendini yönetirse mutlu olur! İkizler’in ihtiyacı olan tek şey, her şeyi esnetebilme özgürlüğüdür!

Yengeç

Yengeç’in ihtiyacı olan tek şey aidiyettir! Bir annenin evladı, dedenin torunu, sevgi dolu birinin eşi, parçası olabileceği bir toplumun bireyi… ama muhakkak aralarında sıkı bağlar olan birlikteliklerin bir tarafı olmak, ilişkisi için sürekli fedakârlık yapmak ve kutsal bağlarına tutunup hayata sarılmak ister! Yengeç insanlarla arasında sevgi bağları kurmak, köklerine sadık olmak, örnek bir vatandaş olmak ister!

Aslan   

Aslan her şeyin fazlasını ister! Daha fazla sevgi, daha rahat bir ev, daha lüks bir araba, daha konforlu bir yaşam, daha gösterişli saçlar, daha dikkat çekici başarılar, daha çok anlatılan hikayelerin başrolü olmak ister! Aslan hep olduğu yerin bir adım daha ötesinde olmak, olabileceğinin eni ne ise onun da üstüne çıkmak ister! Aslan hep dahasını ister!

Başak  

Başak hayatına destek ister! Başak’ın göstermese de iç kemirici kaygıları vardır! Endişeleri her adımında zihnini kurcalar, hata yapma korkusu sürekli önüne çıkar! Başak kusursuza ulaşmak için pür dikkat çalışır, her işinin ardından sağlama yapar, tüm detayları gözden geçirmeden yaptığı her ne ise sonuca varmaz! Yüksek kaygılarının kıskacında stresli bir yaşam süren Başak, kendi gözüne yakın bir gözün değerlendirmesine, onayına, içine sular serpecek yatıştırıcı söylemlerine ve desteğine ihtiyaç duyar!

Terazi  

Terazi’nin istediği tek ama sonsuz performans gerektiren şey alakadır! Öyle akşamları yemeğe çıktığında, ağlama nöbeti gelip ihtiyaç duyduğunda ya da senenin bir iki gününde değil, her an, her dakika, her saniye kendisiyle ilgilenilmesini ister! Terazi, arkadaşları, ailesi, özellikle de sevgilisiyle yapışık ikiz olmak, her şeyi birlikte yapmak ister! Terazi bıkana dek alaka görmek ister ama işin kötü tarafı bıkmaz!

Akrep  

Akrep her adımını tutkuyla atar! Buna yemek yapmak, alışveriş yapmak, bir konuda eğitim almak da dahil! Arzusuz insan ölüden farksızdır Akrep için! Akrep uçların insanıdır, canı çekmiyorsa kılını kıpırdatmaz, istediğini de canı pahasına kimselere bırakmaz! Bu gözünü kör eden bir aşk, hayatının kadını, beyaz atlı prensi falan olmak zorunda değildir ayrıca! Yaşamda istediği her şey onun için kaçınılmaz olarak elde etmesi gerekendir!

Yay       

Yay için heyecan bir zevk değil ihtiyaç, hatta gerekliliktir! Yay mizacı gereği gündelik uğraşlarına dahi aksiyon katar, sıradan bir sohbet sırasında dinleyenleri kahkahaya boğar! Yay her şeyi abartmayı, bire beş katmayı sever, yaşamında da abartılı faaliyetler ister! Korkusuzdur tehlike sever, sporun da risklisini sever! Çevresini sürprizlere alışık, spontane yaşamayı seven, maceraperest insanlar sarar! Yay tam olarak aklına estiği gibi yaşar ve sürekli heyecan arar!

Oğlak   

Oğlak’ın tek istediği şey fazlasıyla onaylanmaktır. Sadece anne baba, yakın akraba, sosyal çevresi tarafından değil, kendini göstermeyi başardığı her göze girmek, idollerinin takdirini kazanmak ister! Oğlak kararlılıkla yaşar, burnunun dikine bir amaç koyar ve yoluna çıkan tüm engellere rağmen, hedefe varır, zirveye oturur! Oğlak için imkânsız diye bir şey yoktur! O doğru organizasyon ve sahip olduğu dirençle her işin üstesinden gelmeyi başarır! Tüm bunları daha saygın olabilmek için kotarır!

Kova    

Kova yaşamının her anında yeni, ilerici ve daha farklı bir bakış açısı kazanmak için durmaksızın kendini geliştirir. Özellikle insan hayatına sonraları giren ve onu tarih boyunca yaşadığı sıçramalardan daha öteye taşıyan teknoloji ile fazlaca haşır neşir olur! Kova kuru bir farklılık arzusunda değildir, o yenilikçidir! Henüz keşfedilmemiş, fark edilmemiş olan yenidir ve Kova’nın keşifleri içinde sürdüğü yaşam, topluma kazandırmak istediği yeni bakış açıları onu herkesten farklı kılar! Kova da zaten sıradan değil farklı olmak ister!

Balık    

Balık öncelikle içine doğduğu aileden, daha sonra yaşamda tanıştığı herkesten mütemadiyen anlayış bekler! Toplumsal alanda var olmak, herkesten sorumlu olmak, insanlarla arasında kuvvetli bağlar kurmak ve gündelik yaşamda herkese karşı sorumlu olmak Balık’a göre değildir. Balık’ın soyut algısı oldukça gelişkindir! Bu onu dünya gerçekliğine sıkıştırmak isteyenlerden kaçmaya, yalnızlığına gömülmeye zorlar! Balık sadece yalnızlığını da yaşayabileceği anlayışlı bir çevre ister!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir