Burçlar Nasıl Uyanır?

Sabahları erken uyanmak kimimize göre güne daha dinç başlamanın en güzel yolu iken kimimize göre de sıcacık yatağından ayrılmak dünyanın en zor şeyidir. Hayatımızın her alanında olduğu gibi burçlarımız uyanma şeklimizi ve günün geri kalanında nasıl bir ruh halinde olduğumuzu etkileyen bir unsurdur. Peki ya sen yataktan zıplayarak çıkanlardan mısın yoksa uyanmak için birinin seni yataktan kazıması mı gerekiyor?

Koç

Zodyak aleminin ilk burcu olma şerefine sahip olan Koç tabii ki güne hızlı, erken başlayanlardan. Hemen harekete geçme refleksi ile güne dinç olarak başlar. Hayatını dolu dolu yaşama arzusu onu yataktan kaldırır kalmaz, ne yapacağını düşünmeye, planlar yapmaya iter.

Boğa

Uykuya en düşkün burçlardan biri olan Boğa insanın uyanması için o alarmın onlarca kere çalması gerekir. Keyfine düşkünlüğüyle bilinen Boğa yatakta keyif yapmaya bayılır, kendini günün getireceklerine hazırlaya hazırlaya bitiremez yatak sefasını. Onun için yatağını terk etmek o kadar zordur ki, biraz daha uyumak için bir sürü bahane yaratabilir. Yataktan oflaya puflaya çıkan burçlardandır.

İkizler

Enerjik ve fıkır fıkır yapısıyla bilinen İkizler ne kadar az uyursa uyusun, tüm gece uyumuşçasına dinç uyanabilir. Daha iki dakika önce horul horul uyuyan bu burcun bir anda silkelenip, anında kendisine gelmesi sizi şaşırtmasın. Geveze, içi içine sığmayan tavırlarına kavuşmaları için sadece yataktan çıkmalarını beklemeniz yeterli. Güne başlamaları da öyle uzun zaman almaz, gözünü açmalarıyla size heyecanlı rüyalarında yaşadıkları aksiyonları anlatmaları bir olur.

Yengeç

Uykuyu çok seven burçların başında gelen Yengeçler yataktan kalkmak konusunda biraz sıkıntı yaşasa da yapacak bir işi varsa kendiliğinden sorunsuzca kalkar. Sorumluluk sahibi Yengeç gün içinde ne yapacağını, hatta ertesi gün ne yapacağını planlamadan güne başlamaz. İşinden ve planlarından geri kalmamak için erteleme huyunu törpüler ve gününü güzel geçirmek adına yola koyulur, yapması gerekeni yapar.

Aslan

Uykuyu çok seven burçlar arasında hatırı sayılır bir üne sahip olan Aslanlar kendileriyle barışık yapıları sayesinde aşırı derecede huzurlu uyuyup, sabahları zımba gibi olmasa da çok fazla abartmadan uyananlardan. Sadece yataktan çıkma konusunda fazla istekli değillerdir ve kendilerini ikna etmeleri gerekir. Ama yataktan çıktıktan sonrası onlar için çok kolaydır. Hazırlanıp, dünyayı ışığıyla aydınlatmaya hazırdır.

Başak

Başak insanı hayatını programlı yaşamaktan hoşlandığı için zamanında, alarmı çalar çalmaz kalkar. Sporunu yapar hatta çok isterse işe gitmeden önce kahvaltı yapacak vakit bile bulabilir. Zaten Başak insanı için öyle geç saatlere kadar uyumak çok da çekici bir şey değildir. Yapılacak onca iş varken, mükemmele ulaşmak için daha fazla çalışmak varken neden bu saatler yatakta boşu boşuna harcansın ki? Görev insanı Başak burcu yataktan çıkar çıkmaz önceden hazırladığı planları hayata geçirir.

Terazi

Hayatında her daim dengeyi arayan Terazi önceki gün geç uyumuşsa bugün dengelemek için biraz geç kalkacaktır. Terazi için yataktan çıkmak çok zordur. Güne başlaması bazen saatlerini alır. Sabah uyandığında erteleme fırsatı varsa mutlaka erteler. Ama işini de ihmal etmez, gideceği yer varsa ucu ucuna da olsa yetişir. Yapmasan gereken bir şeyi ihmal ettiğini düşündüğü zamanlarda uykusuzluktan ölse de o işi mutlaka yapar. Günün artı ve eksisini tartarak yataktan kalkar.

Akrep

Oldukça hareketli bir gece hayatına sahip olmasına rağmen, sabah uyanmakta bir zorluk çekmez. Ne eğlencesinden geri kalır ne de işini ihmal eder. Ertesi gün erken uyanması gerekse bile geç uyumaktan çekinmez, ama gene de uyanması gerektiği saatte uyanır. Güne genellikle enerjik başlamaz ama uyandıktan bir müddet sonra sorumlulukları yerine getirmek için hemen kendini toparlar ve işlere girişir.

Yay

Enerjik yapıları ve hayata olan bağlılığı sayesinde sabah uyanmakta zorlanmaz. Güne enerjik başlamak çok önemli olduğu için, uykuya önem vermesine rağmen gerçekten eğleniyor ve yaptığı şeyden tat alıyorsa hiç uyumadan güne başlamayı bile sorun etmez. Ama uyanmaya çalışırken erteleme gibi bir ihtimal aklına düştüğünde yataktan çıkmak istemeyebilir. Düzensizliğin içindeki düzenden hoşlanır.

Oğlak

Uykuyu seven ama sorumluluk sahibi ve planlı karakterleri sayesinde tam zamanında uyanırlar. Profesyonel, dakik Oğlak burcu planlarını aksatmadığı sürece biraz daha uyumakta bir sakınca görmez. Ancak yapmaları gereken bir iş varsa, sıkıntılı uyandığı günlerde bile enerjisini toplamayı bilir. Ertelemekten hoşlanmaz, standart uyanma şekilleri vardır. Daima yoğun ve meşgul olan Oğlak burcu için vakit nakittir, o yataktan çıkılması gerekiyorsa sadece çıkar ve işine bakar.

Kova

Yer yer tuhaf ve aykırı bir burç olduğu için onun için şöyle uyanır, uyanırken böyle davranır derken biraz çekiniyoruz açıkçası ama hareketli karakteri göz önüne alındığında sabah sorunsuz kalkanlardan, uyanmakta çok da zorluk çekmeyenlerden olduğunu söyleyebiliriz. Uyandığında dünyanın en huysuz insanı değildir ama mutluluktan da ölmez. O gün yapılacak sıra dışı şeyler, hayatına yeni bir soluk getirecek bir planı varsa o zaman işler değişir, yataktan ışık hızıyla çıkıp, gözden kaybolduğuna şahit olabilirsiniz.

Balık

Uykuyu en çok seven burçlardan biri olan Balık burcunun yataktan çıkması epey bir zaman alabilir. Yataktan çıkartmak deveye hendek attırmaktan bile daha zordur. Mecbur kalmadığı sürece yatak ile kendisi arasında bir bağ varmışçasına bırakmak istemezler. Kış ayları Balık burcu insanlar için çok zorludur. Hayal kurmak, sıcak yataktan çıkmamak için uyandığında yarım kalan rüyalarının devamını getirmek için kendini tekrar uykunun kollarına bırakabilirler. Agresif uyanmazlar ama yatak ile aralarındaki o kuvvetli bağ adım atma konusunda biraz zorlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.