Burçlar Kendilerini Farkında Olmadan Nasıl Sabote Ederler?

En büyük düşmanı kendisi olanlar, kendisi varken düşmana ihtiyacı olmayanlar burada mı? Düşmanları varsa bile, kendilerini başarıyla sabote ettikleri için onlara hiç iş bırakmayan bu burçların tek derdi kendileridir. Bir şekilde ne yapmamaları gerektiğini bilirler ama kendilerinden daha çok başkalarına değer verdiklerinden bunu düzeltmek için hiçbir şey yapmazlar. Bakalım her burcun içinde saklı olan kendini sabote etme isteği ne ve bu kendini sabote etme isteği ne şekilde ortaya çıkıyor? Kendi burcunu merak ediyorsan bize katıl. Hazırsan, başlıyoruz!

Koç Burcu: Etrafındaki İnsanlara Fazla Dürüst Olarak

Çocuksu Koç burcu yüksek enerjisi ile etrafına birçok insanı toplayıp kendisine hayran bırakabilir. Onun enerjisine, sohbetine, esprilerine, gücüne çekilmemek mümkün değildir. Dürüst Koç burcu, sohbet içerisinde kendisini rahat hissettiği anda bütün perdelerini indirir ve aklına geleni söylemeye başlar. Bu da doğruları duymak istemeyen çoğu insanın işine gelmez ve insanların Koç burcundan uzaklaşmasına neden olur.

Boğa Burcu: Özellikle Romantik İlişkilerde Doğru Olanı Yaptıklarını Sanarak

Sağduyulu bir Boğa burcu insanı sosyal çevrelerinin en güvenilir insanı olabilir. Etraflındaki insanlar, ilişki kurmak istediklerinde, özel bir şey paylaşmak istediklerinde, bir sırlarını vermek istediklerinde pek de düşünmeden Boğa burcuna açılabilirler. Burada bilmedikleri nokta Boğa burcunun bu olayın sorumluluğunu aldığını ve doğru olanı yapması gerektiğini hissetmeye başladığıdır. Bir başkasının adına karar verdiği an, o kişiyi de kaybettiği andır.

İkizler Burcu: Plan Yaptıkları İnsanlardan Anında Sıkılarak

Değişken İkizler burcu, katıldığı aktivite sayısı kadar kendisini mutlu hisseder. Ancak başta çok ısındığı insanlardan bir anda soğuma ihtimali de vardır. Başta çok güzel başlayan plan yapma evresi, İkizler burcunun aklına yatmayan bir şey söylendiği an onun için biter. Sıkıldığında sıkılmamış gibi de yapamaz ve saçma bir duygu durumu ile aktivite devam eder.

Yengeç Burcu: İnsanlara Çok Fazla Güvenerek ve Güven Kelimesinin İçini Fazlaca Doldurarak

Merhametli Yengeç burcu ailesine, arkadaşlıklarına ve sevdiklerine çok düşkün olduğu için onun çok başka bir bağlılık tanımı vardır. Onun için yakın olduğu insanlara sonsuz güvenmenin hiçbir sakıncası yoktur. Onlara canını bile emanet edebilirler. Herkesin güvenme şeklinin farklı olduğunu düşünmeyip, bunu karşılarındaki insanlardan beklediklerinde, onları kaçırır ve kendilerini sabote ederler.

Aslan Burcu: Haksızken Bile Kendini Haklı Sanarak

Yüksek egolu bir Aslan burcu için her şey harika gidiyor olsa bile, bir anda her şeyin tepetaklak olma ihtimali çok yüksektir. Çünkü kendisini fazlaca överek ilişkilerini sabote etmekten geri durmayacaktır. Sıklıkla egosunun tuzağına düşecek ve her şart altında kendisinin en haklı, en doğru kişi olduğunu düşünecektir. Üstelik bunu çevresindeki insanlara da dayatmaya çalışacaktır.

Başak Burcu: Çok Fazla Evhamlandığı İçin Kuruntu Yaparak

Huzursuz bir Başak burcunun ömrü evham yaparak geçer. Görmüş geçirmiş yaşlı insanlar gibi bütün gün akşama kadar sevdikleri ile ilgili kuruntulara düşer. Başlarına gelmedik felaket senaryosu bırakmaz. Bu bir süre sonra etrafındaki insanların hareket alanlarını kısıtlamaya kadar gider. Dışarı çıkmasından evin içerisinde odadan odaya geçmesine kadar her hareketi problem haline getirebilir. Bu da insanları ondan uzaklaştırır.

Terazi Burcu: İnsanlara Hayır Diyemeyerek

Huzursuzluğa zerre tahammülü olmayan Terazi burcu insanı, herkesin gönlü olsun, herkes mutlu olsun ister ve bunun için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışır. Bu da onu bir süre sonra herkese evet demesine varan bir noktaya getirir. Kimseye hayır diyemeyince, ondan faydalanmak isteyenler sıraya giriyor ve Terazi burcu da kendisini bu şekilde sabote etmeye başlıyor.

Akrep Burcu: Duygusal Davranması Gereken Yerlerde Bile Fazla Mantıklı Olarak

Derin Akrep burcu, ilişkilerindeki problemlerde olayların özüne ve kişilerin dürüstlüğüne çok önem verir. Ancak bu durum çoğu zaman onu daha hesapçı ve daha kindar bir şekilde düşünmeye iter. Olaylara duygusal yaklaşmaktan ziyade stratejileri ile mantığı ile şüpheci bir şekilde yaklaşmaya ve manipülatif şekilde davranmaya başlar. Bu da uzun vadede ilişkilerini sabote eder.

Yay Burcu: Tutarsız Davranarak

Sıcakkanlı Yay burcu, olabildiğinde sosyal bir burç olmasına rağmen çoğu zaman ortak alanda kendisini sabote etmeyi başarır. Bunu da tutarsızlığı nedeniyle yapar. Ya kendisini çok över, özgüven patlaması yaşar ya da kendisinden yergiyle bahseder ve özgüvensiz davranır. Bu da etrafındaki insanların onun hakkında belli bir düşünce geliştirmesine engel olur.

Oğlak Burcu: Asosyal Davranarak

Geleneksel Oğlak burcu insanı, yeni dönem tanışma, kaynaşma ve ilişkiyi sürdürme metotlarına oldukça uzak kalmıştır. Bu durumlarla mesafesini korumaya çalışıyor olması, yakınındaki insanlarla çok fazla duygusal bağ kurmuyor olması, onun ortamlarda asosyal olarak damgalanmasına neden olur. Bu da diğer insanlarla çok fazla paylaşım yapamamasına ve sonuç olarak kendisini sabote etmesine neden olur.

Kova Burcu: Doğru Şeyi Söylemek İsterken Çok Sert Konuşarak

İlkeli Kova burcu insanı, duygularından ziyade mantığını ve aklını dinler. Bu nedenle ilişkilerindeki sorunlarda biraz daha katı davranır. Doğru şeyi söylemek, doğru mesafeyi yakalamak, kendi alanını kaybetmemek gibi davranışlar onun için çok önemlidir. Bu gibi durumlarda vereceği tepkinin ölçüsünü de belirleyemediği için bazen çok sert de konuşabilir. Bu da herkesin hoşgörü ile karşılayacağı bir tepki olmayabilir.

Balık Burcu: Gerçeği Söylemeyip Durum Kurtarmak İçin Pembe Yalanlar Söyleyerek

Hayalperest Balık burcu insanı, kendi dünyasında kendince yaşamayı çok sever. Olayların oluş biçimleri gerçekte ayrı, iç dünyasında ayrı olursa seçimi kendinden yana olacaktır. Kendi hayalindeki durumun kalıcı olması için de elinden geleni yapar. Bunun için minik pembe yalanlar bile söyleyebilir. Ancak yalanın pembesi, beyazı olmaz diyen insanlarla işi çok zordur ve ilişkisini kolayca kaybedebilir.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir