Burçlar Gerçekleriyle Yüzleşiyor: Erotik Film Bağımlılığı!

Aslında konunun odak noktası Alexander Rhodes isimli bir Reddit kullanıcısının açtığı başlık: NoFap yani erotik film izleme diyeti. 2011 yılında başlayan bu akım, mastürbasyon yapmamanın faydalarıyla ilgili ve tabii bilinçaltımıza yatan gerçeklerle de yakından ilişkili. Hayliyle kendisini dizginlemekte zorlanan, cinselliği hayatlarının baş köşesine koyan Koçlar, sınır tanımayan, uçlarla dolaşan Akrepler ve erotizmin kitabını yazmış libidosu yüksek Boğalarla pek bir ilgili.

Peki tam olarak nedir bu NoFab? Neden milyonlarca insan bu akıma katılıyor? Kendisini kontrol altında tutmak için büyük bir çaba sarf ediyor? Erotik film izleme diyeti olarak adını koyabileceğimiz NoFap, cinsel içerikli yayınlar izlemenin hayal gücümüzü kısıtlandığına vurgu yapıyor. Güven sorunu yaşamamıza neden olduğunun, realitemizi sarstığının, ilişkiler konusunda daha çekingen davranmamıza yol açtığının altını çiziyor. Peki hangi burçlar kendi gerçeklerinden kaçıyor, kendilerini internet sitelerinin fantezi dünyasında buluyor? Erotik film izlemeden yapamıyor, daha sağlıklı bir cinsel hayat için NoFap’ı uygulaması gerekiyor? Kendinizle yüzleşmeye hazır mısınız?

Gerçek hayatta yeni insanlarla tanışma konusunda çekinceleri olan, cinsel ilişki yaşarken düşüncelerle boğuşan Başaklar; reddedilmekten ve beğenilmekten korkan Teraziler; insanlara, cinselliğe karşı mesafeli davranan, her konuda kendi kendine yetmeye çalışan Kovalar, erotik film izledikçe kendi içlerine kapanıyor, çevresindeki insanlarla iletişim problemleri yaşıyor. Bilinçaltında yatan dürtülerinin üstüne toprak atıp problemlerini ertelemeye çalışıyor. Belki de gerçekten realiteye dahil olup cinsel içerikli yayın izlemeyi bir süre için durdurmaları gerekiyor.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.