Burçlar Kavgadan Sonra Kendisini Nasıl Savunur?

Zodyak’ta fevri ve tahammülsüz burçlar daha sık kavgaya karışır. Uyumlu ve meseleleri görmezden gelen, huzuruna düşkün burçlar tartışmalardan kaçınırlar. Hayatın akışı içinde gayriihtiyari herkesin bir şekilde kavgaya dahil olduğu görülür. Sözlü ya da fiziksel olarak aksiyonu yüksek kavgalar, etrafta da merak uyandırır. Taraflar da olay sonrası gerekçelerini sıralayarak haklılığını ortaya koymaya çalışır.

Koç: Damarıma Bastı, Kışkırttı

Kolayca köpürüp kavgaya bulaşan burçlardandır Koçlar. Kendilerine sorarsanız tartışmalarda her zaman haklıdırlar. Gururludurlar, hatayı kendilerinde aramayı yediremezler. Damarına basıldığını, tahrik edilip kışkırtıldıklarını söylerler. Onlar da bilirler ne derece fevri olduklarını. Eğer sinirlendilerse geçerli bir sebepleri olduğunu belirtirler. Kavga sırasında ağzına geleni söylemenin faturasını karşı tarafa çıkarırlar. “Söyleyene değil, söyletene bak.” minvalinde cümlelerle haklılıklarını kanıtlamaya çalışırlar.

Boğa: Sabrımın Sınırlarını Zorladı

Esasında sabırlı insanlardır Boğalar. Keyfini kaçıracak meseleler yüzünden tartışmaya girmezler kolay kolay. Soğukkanlı davranırlar ve krizleri rahatsa çözerler normalde şartlarda. Kavgaya karışından ziyade tarafları ayıran kişilerdir tartışmalarda. Nadiren de olsa Boğa burçlarının da başrolde olduğu tartışmalar olabilir. Kavgaya neden karıştığı sorulduğunda sabrının sınırlarının zorlandığını, karşı tarafın haddini aştığını belirtir. Olay büyümesin diye sabırlı davrandığını adet zorla olaya çekildiğini ekler.

İkizler: Zekamı Hor Görmeye Çalıştı

Bu burçların genel olarak huzursuz bir ruh hali vardır. Aşırı sinirli olmasalar da kendilerini zaman zaman tartışmanın içinde bulabilirler. Akıllı ve zihnini iyi kullanan kişilerdir İkizler burcu. Zeka gerektiren konularda iddialıdırlar, mantıksız davrandıklarını düşünmezler. Akıl olarak kendisinden daha düşük seviyede gördükleri insanların zihnini hor görmesine bozulurlar. Her iki tarafın görüşlerinde diretmesi sonucu mevzu, tansiyonu yüksek bir tartışmaya dönüşebilir. İkizler burcu olay yatıştıktan sonra zekasının aşağılandığı için tepki verdiğini belirtir.

Yengeç: Tepki Vermem Diye Yüklendi

Anlayışlı ve şefkatli kişiliğiyle bilinir Yengeçler. Merhametli olup empati yönleri gelişmiştir. Kendilerini her zaman başkalarının yerine koyarlar. Alıngan ve hassastırlar ancak tepkilerini çoğu kez pasif agresif kişilikleri doğrultusunda gösterirler. Olası bir çatışma Yengeçleri duygusal olarak incitir ve zor toparlanırlar. Tartışma sonrası iyi niyetlerinin suiistimal edildiği için kavga ettiklerini söylerler gözyaşları içinde. Tepki vermeyeceği düşüncesiyle kendilerine çok yüklenildiğini anlatırlar.

Aslan: Gururumu Kırdı

Zodyak’ın en gururlu kişilerindendir Aslanlar. Kısa bir laf dalaşından veya eleştirilerden sonra karşı tarafa tepkilerini sert bir üslupla gösterebilirler. Aslan burçları tartışmada argümanlarını öyle bir üslupla sıralar ki karşı tarafı kolayca savunmasız bırakabilirler. Ne de olsa onlara “ormanların kralı” demişler. Konu neden bu noktaya geldi diye merak edenlere kendilerini savunurlar. Gururlarının kırıldığını, onurlarının ayaklar altına alındığını hararetlice belirtirler. Küçük düşürülmeye tahammülleri yoktur.

Başak: Zayıf Noktamdan Vurdu

Geçimsiz insanlar oldukları söylenemez ancak takıntılıdırlar. İstiyorlar ki herkes ve her şey mükemmel olsun. Başak burçlarının insanları veya yapılan işleri çok fazla eleştirmeleri rahatsızlık yaratabilir. Bu yönleriyle polemikler kaçınılmaz olabilir. Duyguları anlayamamaları sebebiyle vurdumduymaz ve hissiz görülebilirler. Fiziksel kavgadan ziyade karşı tarafı suçlayan sözlü tartışmalara daha yatkındırlar. Kavganın sebebine ilişkin ar damarına basıldığını, en zayıf noktasından vurulmaya çalışıldığını ifade ederler.

Terazi: Anlayışlıyım Diye Demediği Kalmadı

Astroloji aleminin huzur isteyen, ılımlı kişileri arasında Teraziler başı çeker. İnsan ilişkilerinden kibarlığı elden bırakmamaya gayret ederler. Görgü kurallarına uyar, başkalarını rahatsız etmemeye çabalarlar. El alem ne der kaygısından ötürü toplum içinde davranışlarına dikkat ederler. Venüs’ün verdiği barışçıl tutumlarının dışına her insan gibi gayriihtiyari çıkabilirler. Öfkeli yapıda olmasalar da hararetli bir söz dalaşına girebilirler. Kendilerini de “Anlayışlıyım diye bana demediğini bırakmadı, benim de bir sabrım var.” şeklinde müdafaa ederler.

Akrep: Arkamdan İş Çevirdi

Genel olarak sessiz bir mizacı vardır Akreplerin. Stratejik yapılarından ötürü öfkeyle kalkanın zararla oturacağını düşünenlerdendirler. İçlerinden fırtınalar kopsa bile belli etmeyebilirler. Tansiyonu yüksek bir kavga yerine, hamlelerini doğru zamanda uygulamayı tercih ederler. Gerektiğinde sert olmasını da bilirler. Puslu bakışlarından ötürü insanlar onlardan çekinebilir. Tartışmayla öçlerini aldıktan sonra rahatlarlar. Düşmanlarının arkalarından iş çevirdiğini ve hak ettikleri dersi verdiklerini ifade ederler.

Yay: Beni Kontrol Etmek İstedi

Hayata o kadar bağlıdırlar ki canlarını sıkacak konulara kafa yormayı zaman kaybı olarak görürler. İyimser ve genel olarak uyumlu insanlardır Yaylar. Esprili ve neşeli tavırlarıyla kendilerini sevdirirler ancak disiplinsizlikleri eleştiri konusu olabilir. Tartışmalara özgürlük alanları kısıtlanınca girerler. Kısıtlanmaya tahammülleri yoktur. Kavga esnasında alaycı cümlelerle karşı tarafı kızdırırlar. Çatışmanın alevi sönünce “Hürriyetimi kısıtlamaya kalktı, gerçek yüzümü gördü.” diyerek haklılıklarını kanıtlamaya çalışırlar.

Oğlak: Kurallarımı Çiğnedi

Kuralcı ve ağırbaşlı karakterleriyle otokontrollü davranırlar. Laubali insanlardan rahatsız olurlar. Öfkeli olmasalar da emir vermeyi sevmedikleri ve yönetmeye eğilimli oldukları için yaşamlarında kavgalar kaçınılmaz olabilir. Tartışırken bile itibarlarını sarsmamaya gayret ederler dolayısıyla fiziksel kavgalara pek girmezler. Tartışmanın gerekçesinin mantıklı sebeplere dayandığını belirtirler. Kurallarının çiğnendiğini, şahsına saygısızlık yapıldığını dile getirirler. Kindar yapılarının etkisiyle saygınlıklarına gölge düşürülmesini unutmaz Oğlaklar.

Kova: Cahil Cahil Konuştu

İnsancıl burçlar olsalar da açık sözlü ve huysuz imajları da vardır Kovaların. Muhalif yönleri sık sık başlarını ağrıtır. Doğru söyledikleri için dokuz köyden kovulurlar. Kova burçlarının ağzına kilit vurulamaz. Ahmak ve dar kafalı insanları itici bulur, onlarla ilgili fikirlerini açıkça ifade ederler. Zaman zaman tartışmalara girebilirler. Daha çok sözlü olarak kavga ederler. Neden kavga ettiğini soranlara karşı tarafın cahil cahil konuştuğunu, saçma fikirler savunduğunu belirtirler.

Balık: İyi Niyetimi Suistimal Etti

Astroloji dünyasının en uyumlu kişileri arasındadır Balıklar. İnanılmaz hoşgörülü olup insanları kolay kolay yargılamazlar. Değişen koşullara ayak uydurmasını bilirler. Hayalci yapılarından ötürü gerçek dünyayla pek ilgileri yoktur zaten. Merhametli ruh halleri, yardımsever ve affedicidir. Kavgadan en uzak burçlar arasında olsalar da nadiren öfkelenip tartışmalara girebilirler. Daha sonra uzun bir süre konu yüzünden moralleri bozulur. “Olay neden oldu?” diye soranlara “İyi niyetim suiistimal edildi.” şeklinde yanıt vererek kendilerini savunurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.