Burçlar İlk Aşkını Nerede, Ne Zaman Bulur?

İlk aşkın yeri bambaşkadır burçlar dünyasında. İlişkilere dair deneyimler kazanır, daha önce hiç yaşamadıkları hisleri tadarlar. Üzerinden uzun seneler bile geçse masumiyetin simgesi olan bu dönemi gülümseyerek anımsarlar. Burçlarının verdiği niteliklerden ötürü farklı zamanlarda tecrübe ederler ilk aşkı. Romantik burçlar daha erken aşkı keşfederken, materyalist burçlar daha ileri yaşlarda flörte başlar.

Koç: Ergenlikte Spor Kulübünde

Dinamik Koç burçları her konuda aceleci olsalar da duygusal konuları ıskalar hayatlarının çocukluk döneminde. Dolayısıyla ilk aşklarını yetişkinliğe doğru deneyimlerler. Kendileri gibi maskülen ve hareketli kişilerden etkilenirler. Ergenlik yıllarında katıldıkları spor kurslarında, kalplerini titreten biriyle tanışabilirler. Adrenalin seviyeleri artarken duygusal anlamda da heyecan artışı duyarlar. Hislerini fark ettikleri anda atağa geçer ve karşı tarafa açılırlar. Olumlu yanıt alırlarsa kısa sürede flört etmeye başlarlar.

Boğa: Aileyle Çocukluk Tatilinde

Hayatının her çağında aşksız duramaz Boğalar. Venüs gezegeninin verdiği romantizm açlığını iliklerine kadar hissederler yalnız olduklarında. İlk aşk çocukluk çağlarında çalar kapılarını. Asosyal oldukları için genelde aileyle yaptıkları tatillerde tanışırlar ilk aşklarıyla. Güzel bakan, güzel gülümseyen yaşıtlarından etkilenirler. Birlikte denizde şakalaşır, arkadaş gruplarına katılarak yazın ve aşkın keyfini çıkarırlar. Tatil sonrası yine sözleşip görüşmek ister Boğalar ancak geçen zaman, karşı tarafın hislerini süpürür.

İkizler: İlkokulda Sınıf Arkadaşında

Fırlama diye nitelenen İkizler burçları ilişkiler konusunda son derece rahat ve çapkındır. Daha ilkokul sıralarında gözlerine kestirdiklerine adım atarlar. İşin duygusal kısmından ziyade flört tarafıyla ilgilenirler. Hoşlandıkları arkadaşlarını güldürerek onların kalplerini fethetmeyi başarırlar. Çok sayıda kişiye aynı anda kur yaparken bir tanesini sevdiklerini fark ederler. Hoşlandıkları sınıf arkadaşları muhtemelen kendileri gibi zeki, konuşkan ve esprilidir. Gelecekte tebessümle hatırlayacakları anılar biriktirirler ilk aşklarıyla.

Yengeç: Annesinin Arkadaşının Çocuğunda

Dünyaya gözünü açtığından beri hayatında hep sevgiye yer verir Yengeçler. Aile üyelerine duyduğu bağlılık ve sevgiden sonra yeni bir bağlılık türünü keşfederler: aşkı. Zaman ve mekan önemsizleşir bu aşamada ve kalplerine söz geçiremezler. Yakın çevrelerinde bulurlar gönül arkadaşlarını. Bu aday genelde annelerinin arkadaşının çocuğu olur. Anaçvari hislerle onu korur, canı yandığında şefkat gösterir ve sahiplenir Yengeçler. İlk aşlarını ve birlikte geçen her anlarını tüm detaylarıyla hatırlarlar gelecekte.

Aslan: Mahalle Arkadaşından Etkilenir

Ateş grubu mensubu olarak “aşk”la tanışmak için acele eden burçlardandır Aslanlar. Dürtüleri doğrultusunda kimin yanında mutlu olup eğleniyorlarsa onun arkasından giderler hemen. Çocukluk yıllarında akşama kadar mahallede oynadıkları için ilk aşklarını sokakta bulurlar. Beraber yaramazlık yapıp, gülüp eğlendikleri arkadaşlarından biri için atmaya başlar kalpleri. Çocukluk çağının coşkusu, aşkın mutluluğuyla bütünleşir Aslanlar için. Yetişkinlik dönemlerinde belki de hiçbir zaman bu dönemki kadar mutlu olmadıklarını fark ederler.

Başak: Otuzlu Yaşlarına Geldiğinde

İnsanlarla temasında o kadar ufak kusurlara takılır ki Başaklar, duygusal konulara bir türlü yoğunlaşamazlar. Bu yüzden uzun yaşamlarında aşk onları defalarca teğet geçer. Sevgi onları bulsa da, onlar sevgiyi bulamaz. Gel zaman git zaman derken başkalarının ilişkilerde döndüğü yollara, Başaklar yeni yeni girer. O kadar adayı seçtikten sonra ilk aşkı otuzlu yaşlarında deneyimlerler. Romantizm dozu düşük mantık odaklı bir ilişki yaşarlar.

Terazi: Lisedeyken Okul Dışında

Flört etmeyi seven Teraziler buluğ çağından itibaren sevgi arayışına girerler. Yaşlarının verdiği heyecan ve ortamın etkisiyle lise yıllarında yakınlaşırlar ilk aşklarıyla. Daha iddialı olduğu için okul dışından bulurlar sevgililerini. Sosyal ve eğlenceli bir partner olurlar. Flörtleriyle hafta sonlarında buluşur, sinema tiyatro buluşması yaparlar. Kafelerde bakışmalarla romantizmin doruğunu çıkarlar. İlk öpücük de arkasından gelir bu anlarda.

Akrep: Abla/Ağabeyinin Arkadaşlarında

Su grubu üyesi olup da bir insanın aşkı ertelemesi mümkün mü? Ne zaman kalbi atmaya başlarsa o zaman aşkın peşinden gider Akrepler. Çocukluk ve ergenlik arası dönemde sevginin başka türünü keşfederler. Sıradan kişiler yerine daha marjinal adaylardan hoşlanırlar. Ablalarının/abilerinin arkadaşlarından etkilenir ve duruma göre harekete geçerler. Aynı ilgiyi göremezlerse uzaktan severler. Bazen besledikleri aşk büyüyüp tutkuya dönüşür ve uygun zamanda karşı tarafa bakışlarıyla bunu sezdirirler.

Yay: Ortason Sınıf Gezisinde

Çocuksu ve hiperaktif Yay burçların önceliği hayatın ve anın tadını çıkarmaktır. Aşkla öyle çabuk kesişmez yolları çocukken. Ufak tefek kurlaşmalarla adım atarlar ilişkilere. Ortaokul çağlarında sınıfta herhangi bir şey hissetmedikleri arkadaşlarından dışarda etkilenebilirler. Mesela okul yönetiminin organize ettiği gezide karşılıklı duygusal hisler besleyebilirler adaylarıyla. Tarihi mekanda yapılan keşif yolculuğunda aşkı da keşfetmiş olurlar.

Oğlak: Staj Bitince İş Yerinde

Muhafazakar ve duygularını bastıran Oğlaklar ilk aşk için hiç de acele etmez. Ciddi bir flört için yetişkinlik çağını beklerler. Aşkta kriterleri yüksek kişiler olarak ilk gençlik yılları bitmeden doğru insanı bulamazlar. İlişkilere maddi bir anlam yükler, staj döneminin sonunda gönüllerinin prensini/prensesini bulurlar. İş ortamında tanıştıkları bu adayla ciddi bir aşka yelken açarlar. Belki de seneler süren bu birlikteliği evlilikle tamamlarlar.

Kova: Üniversitede Öğrenci Eylemlerinde

Bu burçlar belki flörte çocuk yaşta başlarlar ancak gerçek aşkı tatmaları uzun sürer. İdealist bakış açılarıyla, üniversite yıllarında toplumsal muhalefetin içinde bulurlar kendilerini. Adaletsizliklere boyun eğmemek için öğrenci eylemlerine katılırlar. Bu ortamda kendileri gibi düşünen gençlerle tanışır, yakınlaşırlar.  Daha önceki flörtlerinde eksikliğini duydukları gerçek aşkla doldururlar ilişkilerini. Az bulunan bir hazineyi elde etmişçesine sıkmadan sahip çıkarlar sevgilerine.

Balık: Öğretmenine Platonik Aşık Olur

Zodyak’ın en romantik burçları olarak aşk, kalplerinin en güzel yerini işgal eder. En mutlu ve pozitif günlerini aşık olduklarında geçirirler. İlk aşklarını çocukken bulurlar. Çok kolay sevdikleri için yakın çevrelerinden birine duydukları hayranlık, kısa sürede aşka dönüşür. Öğretmenlerine platonik olarak sevgi beslemek yaygındır Balıklarda.  Onları uzaktan sevseler de bakışlarıyla duygularını belli ederler. Hediyeler ve gizli yazılan şiirlerle aşklarını kendilerine has biçimde yaşarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir