Burçlar İlişkilerinde Ne Zaman Savunmasız Kalırlar?

Ne kadar istersen iste, her zaman güçlü olamazsın. Güçlü kalamadığın anlarda yanında sevdiğin ve güvendiğin insanlar olsun istersin. Gerçek sevinçlerini, gerçek üzüntülerini yani gerçek renklerini kimseyle paylaşmak istemediğin zamanlar da olabilir. İşte bu zamanlar senin savunmasız olduğun zamanlardır. Peki, seni hangi durumlar savunmasızlığa sürükler? Ne olduğu zaman kabuğuna çekilip toparlanıncaya kadar bir süre yalnız kalmak istersin?

Koç Burcu:

Atik Koç burcunu gördüğünde, onun hiçbir zaman savunmasız kalmayacağını düşünürsün. Coşkulu ve cesur halleriyle her türlü savaşa hazırdır. Gördüğün bu kişi, girdiği hiçbir savaşı kaybedebilecek gibi durmuyordur. Öylesine bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji ile dolu görünür ki kaybetse bile bir şekilde başının çaresine bakacağını düşünürsün. Ama o iş öyle değildir. Koç burcu hayatındaki kişiye korkularından bahsederken savunmasız kalır. Ne söyleyeceğini ve ne yapması gerektiğin bilemez.

Boğa Burcu:

Sabit Boğa burcu için en zor şey, konfor alanından çıkmaktır. Onun düzenini değiştirmek, o düzene yeni bir şey eklemek ya da o düzenden bir şey çıkarmak o kadar zordur ki, deveye hendek atlatmayı tercih edecek hale gelirsin. Fakat bunun altında çok büyük bir savunmasız duygu hali yatar aslında. Çünkü Boğa burcu kabini açtığı zaman kendisini hiç olmadığı kadar savunmasız hisseder.

İkizler Burcu:

İkizler burcu çapkınlığı, flört etmeyi sever. Gerçekten bir şey hissetmek için zahmet etmez. Uzun süreli ilişkilerden elinden geldiğince kaçınır. Çünkü yeni insanlar tanımak, daldan dala konmak onun için hobi gibi bir şeydir. Kendisini bir kişiye adamadığında kalbinin garantide olduğunu hisseder. Bu nedenle en savunmasız kaldığı an, mevcut flörtünde bir an yavaşlayıp ilişkiye adanmaya başladığını hissettiği andır. Bu noktadan sonra onun için hiçbir şey eskisi gibi olmaz.

Yengeç Burcu:

Yengeç burcu sevdiklerine adanır. Hiç sevilmemişler gibi onları sahiplenir ve onlar için her şeyi yapar. Karşılığında çok bir sevgi de beklemez. Vermeye alışmıştır bir kere, sevdiği herkesin rahatı yerinde olsun ona yeter. Adeta bir anne şefkatiyle bağrına basar tüm sevdiklerini. Ancak onun bu kadar iyi niyetinin ardından yaptıkları ya da yapmadıkları şeyler üzerinden yargılanmış hissettiklerinde, kalpleri çok kırılır ve savunmasız kalırlar.

Aslan Burcu:

Âlemin kralı Aslan burcu hiç savunmasız kalır mı? Onda o görkem, o ihtişam varken, yediği önünde yemediği arkasında bir düzen tutturmuşken savunmasızlık gibi zayıf bir his ona gider mi? Bal gibi gider! Hatta büyük başın derdi büyük olur. Onun sahip olduğu ve olmadığı her şey onun üstünde o kadar büyük bir baskı oluşturur ki bunun üstesinden gelemez. En savunmasız hali, baskı altındaki halidir.

Başak Burcu:

Mükemmeliyetçi Başak burcu, her konuda eksiksiz ve kusursuz görünmek ister. Elinden geldiğince tüm her şeye sahipmiş gibi davranır ve karşısındaki kişinin ihtiyacı olan her şey olmaya çalışır. Bu uğurda kendisini en çok eleştiren kişi de yine kendisi olur. Ancak her şeyin en iyisine sahip olmadığını gördüğünde ve mükemmel olmadığını kabul ettiğinde bir an tüm duvarları çöker ve savunmasız kalma süreci başlar.

Terazi Burcu:

Uyumlu Terazi burcu çok zarif ve birlikte zaman geçirmesi çok eğlenceli bir burçtur. Bir sevgili olarak her zaman ne istediğini bilir, neye ihtiyacın olduğunu da bilir ve bunlara göre hareket eder. Elinden gelenin her zaman en iyisini yaparken kendisini çokça ihmal eder. Belki de kendisini kaptırdığı için ihtiyaçlarını görmezden gelir. Bu nedenle Terazi burcu en çok kendisine ait gerçek duygularını dile getirdiğinde savunmasız hisseder.

Akrep Burcu:

Akrep burcu her zaman esrarengiz kalmayı tercih eder. İlişkiye başladığında öncelikle karşı tarafa güvenmek isteyeceğinden orayı tanımaya yönelik yaşar. Karşısındakinin nasıl bir hayat yaşadığını iyiden iyiye öğrendiğinde ve ona güvendiğinde sıra kendisini açmaya gelir. Bir Akrep burcunun en savunmasız kaldığı an budur. Çünkü artık bu noktada hedeflerini, hayallerini ve tutkularını ve daha da önemlisi sırlarını paylaşmak zorunda kalacaktır. Akrep için bu çok zordur.

Yay Burcu:

Yay burcunun iyimserliği, iyi ve eğlenceli bir insan oluşu bir yana, kendisiyle ilgili çok renk vermemesi diğer yana! Doymayan bir öğrenme merakının peşinde partnerini en gizli noktalarına kadar Yay burcunun savunmasız kaldığı an ne olabilir sence? Ağlamak! Bu pozitif insanın, partnerinin yanında ağladığı an onun en savunmasız kaldığı andır!

Oğlak Burcu:

Oğlak burcunun hazırlıklıysa alamayacağı bir karşılaşma hayal edebiliyor musun? Biz de edemiyorduk! Ancak bu duygusal konulara eğildiğimizde, görüyoruz ki onun da kendince savunmasız kaldığı anlar var. Mesela hayatta çok arzu ettiği, çok istediği şeyleri partneriyle tüm ayrıntılarını vererek paylaştığında savunmasız kalıyor. Her zaman güçlü, otoriter ve istediğini elde eden biri olarak, henüz yapamadığı şeyleri açıkça paylaşmak onu hırpalayabiliyor.

Kova Burcu:

Flört ederken süper eğlenceli bulunan Kova burcu, flört ilişkiye çevrildiğinde biraz soğuklaşabiliyor. Normal halinde uzaklaşmayı seçen Kova burcu kendisini açmak ve duygularını kabul etmek konusunda sorunlar yaşayabiliyor. Bu nedenle onun en savunmasız olduğu an aslında, duygularını paylaşmaya hazır olduğu andır. Gerçek duygularını söyleyip, karşılığını beklemek onun için oldukça zordur.

Balık Burcu:

Fedakâr Balık burcunun ne zaman savunmaya geçtiğini merak edebilirsin. Sevdiği kişiye bağımlılık geliştiren bir yapısı olduğu için sürekli olarak savunmasız göründüğünü kabul edelim. Üstelik kendini kurban olarak gördüğünü ve zaman zaman gerçeklerden uzaklaşabildiğini de biliyoruz. Balık burcu sürekli başkalarının ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarının üstünde tuttuğu için kendisini görmezden gelebiliyor. Aynısını başkalarından beklediğindeyse aradığını bulamıyor. Kendi ihtiyaçlarının neden giderilmediğini konuşmak onu tamamen savunmasız kılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.