Burçlar İftiharla Sunar!

Eller beni alkışlasın, dostlar beni hatırlasın dediğin kabiliyetlerin vardır hani, o iş benden sorulur, en iyi ben yaparım dediğin! Koltuklarını kabartıp gurur duyduğun, mütevazi olamayacağım deyip bir güzel övündüğün maharetlerinde sıra! Bakalım hangi burç neyiyle iftihar eder?

Koç

Konu cesaretse herkes kenara çekilsin, tribünlerde boş koltuk kalmasın, pistler boşaltılsın, çocuklar sahnenin kenarına alınsın! Koç’a sen yaparsın densin, kollar göğse bağlansın, performansın kralı izlensin! Vazgeçmek nedir bilmez, dayanıklılığıyla ağızları bir karış açar, Koç; altın madalyayı kimseyi yormadan kendi boynuna takar!

Boğa

“Aldatmayan erkek yoktur!” diyenler toplanın, tezinizi çürütmeye, doğru bildiğiniz yanlışları yerle bir etmeye geldik! Sadakatin ilk adresi Boğa, yalanı sevmez, riyayı yanına yanaştırmaz, aldatmak erkekliğin namındandır gibi anlamsız hurafeleri yerle yeksan eder, önce kendine saygı, sonra başkasına diye ekler! Yemeğin lezzetini kokusundan, damağın lezzetini sunumundan anlar! Gurme misin mübarek diyenlere gelsin, her Boğa ağzının tadını bilir!

İkizler

Zihinsel kapasitesini, öğrenme kabiliyetiyle gösterir, kapağı açılmamış kitap, öğrenilmemiş bilgi bırakmaz! Bilgi dağarcığına sığdırdığı koskoca bir dünyayla hakkıyla övünür! genel kültür yarışmalarında birinciliği kimselere bırakmaz, akıl danışanlarını eli boş yollamaz! Zekasının formu kıvrak, ucu keskindir!

Yengeç

İçine atıp derdini diyemeyenlerin, çekinip tek laf edemeyenlerin, yüzünden bin parça düşüp ağzından bir kelime çıkmayanların empatik doktoru Yengeç, leb demeden leblebileri çifte kavurur! Olası hüzünler için mendilleri ceplerine doldurur, dermansız sanılan dertlerin dermanı olur! Bir de en sevdiği ailesinin yelpaze kanatlarıyla, köklerinden aldığı güvenle övünür!

Aslan

Geldik tepeden tırnağa say say bitiremediği, deftere kitaba sığdıramadığı, kelime dağarcığıyla ifadede zorlandığı; Aslan’ın doluluk oranı haddinden fazla özelliklerine! Ne desek ne söylesek hep bir eksik kalır! İyisi mi Aslan varlığıyla övünür diyelim, içini siz doldurun!

Başak

Yakın gözlüklerini takıp, eline büyüteçlerin en büyüğünü alıp, ilmek ilmek işleyip gözden kaçırmadığı tüm detayların şerefine kaldıralım soğuk içeceklerimizi! Sorumluluklarına sahip çıkan bilinciyle övünür Başak! Dikkatinden pire zıplamaz, gözünden toz kaçmaz! Detayın en incesi üzerinde kurduğu hakimiyetle övünür!

Terazi

Terazi; duruşu, zarafeti, şıklığı, alımı ile estetik kavramını, gören göze kanıksatır, zevkli tercihleriyle modayı kendinde yaşatır! Ayakkabısının tokasından, saçının teline, tavrı bir, lisanı tektir! Farlılıklar içinde bütünsel bir uyum sağlamakta üstüne yoktur! Yaşantısının her köşesinde gözlenen estetik algısı hayran bırakır!

Akrep

Karanlık geçitlerin yol göstereni, labirentlerin çıkış kapısı Akrep, strateji kurma kabiliyeti ile iftihar eder! tüm detayları önüne dizer, olası tüm yolları tayin eder, çözüm alternatiflerini masaya serer! Çıt çıkmayanı, dikkat çekmeyeni, tereyağından kıl çeker gibi bir çırpıda nihayetlenenini seçer! Vazifesini yapar! Öngörüm kabiliyetiyle akılları baştan alır, olacak dediği olur, sezgilerinin gücü şakaya gelmez!

Yay

Kötüyü el birliği ile aklına soksanız, kırk gün kırk gece dualarla çağırsanız, Yay’ın kalbinin temizine zeval gelmez! Dünyada tüm iyilikler kendi için seferber olmuşçasına korkusuz ve tam teslim yaşar! Tüm dünyayı karış karış gezmeye hem vakti hem enerjisi vardır! ekstreme olan merakıyla, macerası bol seyahat tutkusuyla, kendine bir çift alkış armağan eder!

Oğlak

Yapılacaklar listesini elleriyle hazırlar, yükseklerden kesin emir var demişler gibi dakika şaşmaz, disiplini bir an olsun elden bırakmaz! Düzenine zeval gelecek aylaklıklara kulak asmaz, yaşam süresini verimi bol, elverişi tam olacak şekilde kendine bölüştürür! Şaşmayan programıyla kazandığı başarılarıyla gurur duyar!

Kova

Dünyada yaşam belirtisi gösteren her canlıya vicdanında bir oda ayırmış, eşitliğin gör ardı edildiği tüm zeminlerde dev pankartını açmıştır! Adına herkes muhalif dese de taraf olup kör gözlerle dünyada olup biten adaletsizliği görmemektense bitaraf olmayı seçer! Teknoloji bilgisine vurulan baş sayısı rakamlara sığmaz, Kova da zekasını yere göğe sığdıramaz!

Balık

Dünyanın girdabında başı dönüp köşesine çekilmeden, karanlığından korkup ışıklı odalarına sığınmadan, çokluğundan bunalıp yalnızlığını mumla aramadan, yaratıcı yeteneklerini açığa çıkaran Balık, sanata olan engin kabiliyetiyle övünür!  Birde yaşlı gözlere uzatamadığı elinin acizliğiyle hüzünlenip, yüreğinin merhametiyle kucaklaşır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.