Burçlar İçten İçe Neyin Özlemini Çeker?

Hepimiz bir şeyleri özleriz. Bazen çok basit bir şey bile bizi alıp geçmişe götürür ve o şeyi aslında ne kadar özlediğimizi fark ederiz. Bazen de zaten içimizde vardır, nostaljik bir ruh halinde gezeriz bütün ömrümüz boyunca. Bazı burçlar zaten ikameti geçmişe aldırdıkları için özlemeye pek fırsatları olmaz, bazısı ise geçmişi ara ara ziyarete gidip, özlemini giderip döner. Peki sen geçmişin en çok neyini özlüyorsun?

Koç

Geçmişte en çok özlemini çektiğin şey çocukluğun ve her şeyin mümkün olduğu düşüncesi olabilir. Şimdi daha olgun ve akıllısın ama bu demek değildir ki zaman zaman içinizdeki çocuğun seni yönetmesine izin vermiyorsun. Bazen sadece sınırlarını zorlamak için bir şeyler yapmaya ihtiyaç duyuyorsun. Böyle zamanlarda tıpkı bir çocuk gibi sadece o şeyi yapmak istiyor ve başka bir şey düşünmemenin tadını çıkarıyorsun.

Boğa

Sevgili Boğa, kesinlikle çocukluğunun abur cuburlarını özlüyorsun. Yemeğin tadını çıkarmayı biliyorsun ve iyi yemeklerden zevk alıyorsun. Yedin mi gerçekten ağzına layık şeyler yemek istiyorsun. Buraya kadar tamam ama çocukluğunda yediğin o altın çikolataların, cinoların, patlayan sakızların tadını unutamıyorsun. Evet hala mahalle bakkalında göz göze geliyorsun ama olmuyor aynı tadı vermiyor. Gerçekten bu kadar lezzetli değiller miydi yoksa tüm mesele çocuk olmakta mı diye bazen hafiften özlem sarıyor hadi kabul et.

İkizler

Okulda olduğun zamanları özlüyorsun. Tabi ki çalışkanlıktan ölüp, ödev yapmanın hayranı olduğun için değil. Ha bu arada kesinlikle notları kötü bir öğrenci değildin, bir şekilde zekanla meseleyi hallediyordun. Ama senin özlediğin şey kesinlikle o zamanki arkadaşlarınla olan ilişkilerin. Evet biliyoruz hala arkadaş edinme konusunda bir numarasın, sosyalliğinle etkileyemediğin kişi sayısı çok az ama yine de o zamanların başka olduğunu düşünüyorsun. Birbirinize yaptığınız şakaları, beraber yaptığınız haylazlıkları ve anıları özlediğini biliyoruz.

Yengeç

Senin özlediğin şey geçmiş aşkların. Güzel günlerinizi, kötü günlerinizi ve bir şeyleri farklı yapsaydınız sonuç değişir miydi diye düşünüp duruyorsun. Eğer istersen onları nasıl geri kazanacağın da aklının bir kenarında. Senin için geçmişi geçmişte bırakmak çok zor bunu biliyoruz. Ama bazı şeylerin peşini bırakmayı ve yeni yollara doğru yol almayı öğrenmen gerek. Çünkü birini çok özlediğinde insan olarak hep iyi şeylerini hatırlarız ama olay bundan çok farklıdır.

Aslan

Geçmiş moda trenlerinin çok havalı olduğunu ve 16 yaşındayken giydiğin şeylerin üzerinde harika durduğunu düşünüyorsun. Ama ne yazık ki artık modaları geçti. Yeni bir trend ortaya çıktığında ne kadar heyecanlandığını hatırlayıp bazen iç çekerken buluyorsun kendini. Hala havalısın evet ama o zamanları havası da cidden bir başkaydı. Ayağını vuran ve ertesi gün seni yürütmeyen o komik topuklu ayakkabıları özlüyorsun. Evet acıtıyorlardı ama bir efsane duruyorlardı.

Başak

İnsanların işlerine değer verdiği ve gerçekten özenerek yaptığı zamanları özlüyorsun. Tamam belki hiç yakalayamadın ya da ucundan görebildin ama özlüyorsun işte. Şu an yapılan işler sana hep baştan savma ve yapılmak için yapılmış gibi geliyor. Nerde o iş ahlakına sahip, yaptığı işin sorumluluğunu sonuna kadar alan o koca yürekli insanlar diye düşünüp, bir miktar uzaklara dalıyorsun.

Terazi

Her ne kadar bugünlerde kendisinden haber alınamasa da adalete özlem duyuyorsun. İnsanların, paranın veya ünün kölesi olarak yaşadığı değil vicdanlarını dinleyerek hareket ettikleri o büyülü zamanları özlüyorsun. Belki de hiç var olmamış olabileceğinden şüphe ettiğimiz, herkesin birbirinin iyiliğini gözettiği, hani o kapısını bile kilitlemeden uyuduğu zamanları. Belki de dünyanın bu kadar adaletsiz bir yer olduğunu bilmediğin o saf zamanları özlüyorsun.

Akrep

Kesinlikle eski ilişkilerini ama Yengeç insanından farklı olarak ilişkilerindeki tutkuyu özlüyorsun. Günümüzün içi boşalmış, tutkudan nasibini hiçbir biçimde almamış ilişkileri senin gibi gitti mi sonuna kadar giden, tutkusuyla karşısındakini başka dünyalara götüren biri için hiç de tatmin edici değil. Ah nerde o ikinizin de aşktan gözünün karardığı, kimseleri takmadığınız, birbirinizin ruhuyla birleştiğiniz zamanlar.

Yay

Çıktığın yolculukları, tanıştığın insanları, yaşadığın deneyimleri ve hatta yediğin o lezzetli mi lezzetli yemekleri özlüyorsun. Hissettiğin şeylerin bir kısmı nostalji bir kısmı da tamamen seyahat aşkından geliyor. Yeni yerlere gitmek istediğin kadar geçmişteki mutlu ve eğlenceli anları yeniden hatırlamayı seviyorsun. Gideceğin her yeni yerde yine bu kadar mutlu olacağın fikri de sana iyi geliyor.

Oğlak

Kesinlikle bir çocuk olduğun ve hiçbir sorumluluğunun olmadığı zamanları özlüyorsun. Tamam çalışmak, bir şeyleri bitirmek, başarmak konusunda kimsede olmayan bir azme sahipsin. Ama bazen bütün sorumluluklarından azade bir çocuk gibi özgür olma hissini özlüyorsun. Ne kadar aptalca görünürse görünsün istediğin şeyi yapabildiğin ve diğer insanların hakkında ne düşündüğünü önemsemediğin o büyülü zamanlar ne güzeldi değil mi? Bazen eğlence parkına ya da kumsala gitmek iyi gelebilir ama burada önemli olan nokta ciddiliğini bir kenara bırakıp, kendine eğlenmek için izin vermen.

Kova

Diğer burçların aksine nostaljik olmak pek sana göre değil. Bunu çok yapmıyorsun ama yaptığın zaman bu genelde doğayla ilgili bir mesele oluyor. Mesela soyu tükenen bütün o hayvanlar, kaybolan ekosistemler ve tükenmekte olan doğal kaynaklar. Elinden geleni yaptığını biliyoruz ama doğa gerçekten kötü durumda. Kamp yaptığınız artık var olmayan o ormanı ya da soğuk ve temiz suyunda yıkandığın o ırmağı hatırlıyor ve içinden bir parçanın koptuğunu hissediyorsun.

Balık

Kova insanın aksine fazlasıyla duygusal ve hassassın. Yani nostaljik bir ruh durumuna girmen için dünyanın sonunun gelmesi gerekmiyor. Seni hüzünlendiren şey eskiden sevdiğin bir şarkı da olabilir, bir koku ya da tat da. Biraz önce buradaydın ama evet artık geçmişte o günü tekrardan yaşıyorsun. Ve yaşadın mı gerçekten derinden yaşıyorsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.