Burçlar İçin Otantik Bir Reklam Arası! Senin Sloganın Hangisi?

Reklamlar ne isteyeceğimizi belirler biz de vazifemizi yapar, yeni nesil moda akımına kapılır, reklamların yarattığı dünyanın bir parçası oluruz! Peki hangi reklam sloganı hangi burçları hedef alır?

Koç

Özel günlerinde pembeleşen yanaklara, “muayyen günü, hormon seli” deyip ciddiye alınmayan kızgınlıklara, kadınım diye bir hafta eve kapanamam her türlü atlar, zıplarım diyenlere hitaben atıldı bu slogan! Koç kadınları dezavantaj kabul etmez, hükmen mağlubiyeti hiç sevmez! Önüne gelene ped sormaktan, “Delikanlı kızlar Molped kullanır!” demekten çekinmez!

Boğa    

“Kalitesi kallavi, fiyatı cüzi, sonuna kadar Derby!” sloganını duyan Boğa; aradığı her şeyin birleştiği hem bütçesinin hakkını verecek hem de harcadığı paranın her kuruşuna değecek bir kalite sağlayacak ürünü incelemeden duramaz! Kaliteli, bütçe dostu ve işlevsel; daha ne olsun! Bu reklam Boğa’ları fena tavlar!

İkizler  

Hızından sual olmaz, bozulup yarı yolda bırakmaz, temposuna ayak uydurmakta zorlanmaz bir çakmak reklamı tabi ki İkizler’in dikkatini çeker! “Çakar çakmaz çakan çakmak!” sloganı hangimizin diline dolanmadı? İkizler’in diline dolanmakla kalmayıp çantasından ayrılmadığı, cebinden düşmediği muhakkak!

Yengeç

Önce kadınlar günü şarkısı olarak duyuldu Sertap Erener’in sesinden, sonra süt reklamlarında gösterdi kendini! Bu reklam; annesinin kuzusu, evladının biricik annesi Yengeç’in göz yaşı pınarlarını harekete geçirdi, duygularını gıdıklamaya yetti! Yengeç’leri nasıl tavlayacaklarını bilen reklam yazarları, yine yapacağını yaptı, anne deyip yürekleri ısıtmayı başardı! “Bir tek annem olsun bana bir şey olmaz!” sloganı Yengeç’leri yakaladı!

Aslan   

Tüm markalardan farklı olduğu bilgisiyle öne çıkardığı ürün için “benzersiz” temasından yola çıkan reklam yazarları, benzersiz olmak isteyen, kendini herkesten ayıran, fark yaratmak derdi olan tüketiciyi hedefledi ve ben tekim diyen Aslan’ın kalbini kazandı! “Tek benzeri öteki teki!” sloganı Aslan’a eşsiz olduğunu tekrar hatırlattı!

Başak  

“İşte geldim burdayım ben bu işte ustayım!” sloganıyla mükemmel temizliğin bir numaralı markası olma amacıyla öne çıkan, mutlu ve steril bir yaşam için kendi markasını öne çıkaran temizlik ürünü reklamı Başak’ların dikkatini çekmeyi başardı! Zamandan tasarruf edin, kendinize daha çok zaman ayırın dip notuyla paylaşılan ürün, temizlik müptelalarından tam puan kazandı!

Terazi  

Güzelliğiyle ön planda olan, doğal, bakımlı ve zarif görünmeyi seven Terazi’ler için tüm temizlik ve kozmetik reklamları ayrıcalıklıdır. Abartıdan uzak, sade bir şıklık yakalamaya çalışan Terazi’ler için en önemlisi doğal güzellik ve de sağlık! Doğal güzellikleriyle öne çıkan ünlülerin boy gösterdiği renklamlarda yer alan “Baş döndüren dolgun saçlar!” sloganı Terazi’leri harekete geçirmeye yetti!

Akrep  

Yıllarca kuruyemişlerin çağrısı oldu ve olmaya da devam ediyor. Tabi ki anlamsız bir ikilemeden kocaman bir mesaj yaratan reklamcıların hakkını vermeli! TV karşısında reklam kuşağına dalan Akrep’in karşılaştığı bu vaat karşısındaki tavrı da görülmeye değer doğrusu! Soluğu fındıkçı da alan Akrep; bir avuç sınırını ihlal eder, madem “Aganigi Naganigi!” var işin ucunda, kilolarca yer!

Yay       

Ateş çağırır da Yay gitmez mi? Nerede görülmüş Yay’ın heyecandan uzaklaştığı, korkup kaçtığı! Madem bir ateş var ve yürek yemişleri, yapamazsın diyenlere inat ismini altın harflerle yazdıranı, destan yazmaya çağırıyor başı Yay çeker, bir yediğini beş anlatıp her türlü acıya göğüs geren de bir masal yazar! “Ateş seni çağırıyor” sloganı Yay’ı adrenalin tutkusundan yakalar!

Oğlak   

Erken yaşlarda kararlılıkla çalışmaya başlayan, kendine belirlediği hedeflerin dışına çıkmamak konusunda verdiği sözlerin tümünü tutan, kaçınılmaz olarak başarılı olan çalışkan Oğlak’ların gündeliklerini konu edinen reklamda, “Çooook çalışmam gerekiyor anne çooook!” diyen çocuk, hayatın yükünü omuzlayan haliyle yüzlerde tatlı bir tebessüm bırakır! Oğlak’lar da kendilerini gördükleri reklamın büyüsüne kapılır!

Kova    

Kova’yı sıradan bir reklamın etkilemesini beklemiyordunuz herhalde! Onun tercihinde muhakkak farklı düşüneni klişeden ayıran ince bir nüans olmalı, ona ulaşmak isteyen sadece sözde değil bütüncül bir zekanın ürünü olmalı! “Budnan sorna heer sye ksuurlu gornuceeek!” diyen bir reklamcı Kova’yı yerinde hafif bir doğrultur, zekâ pırıltısını gözlerinden okutur, dikkatini çeker!

Balık    

“Bir ısırıkla bambaşka bir dünya” sloganını duyan Balık’ın zihninde şimşekler çakar, gözlerinden tatlı minik kalpçikler çıkar. Başka dünyalar meraklısı düş gücü yüksek Balık’ı tavlamanın yolunu bulan reklamcılar ona farklı bir dünya vaadinde bulunarak puanları toplar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.