Burçlar İçin İlk Buluşmanın Yasaklı Konuları!

Einstein atomu parçalar, siz insanların ilk izlenimde kazandığı ön yargıyı bir ömür uğraşsanız parçalayamazsınız sevgili okur. O halde söyleyeceklerimize kulak verin, burcunuza göre ilk görüşmenizde hangi soruları kesinlikle sormayıp, konuları açmamanız gerektiğini aman pas geçmeyin. Buluşma öncesinde basit bir stalk operasyonu yapıp, yakın arkadaşlarından tüyo alıp yükselen burcunu öğrenmeyi ihmal etmeyin.

Koç Burcuyla İlk Buluşmada Yasaklı Konular;     

Koç kazandığı zaferlerden elde ettiği ganimet yoksa masasında; ağzına lokma koymaz! İkram kabul etmez, kendiliğinden yere sırt üstü serilen rakip karşısında madalya verseler kabul etmez. O bileğinin hakkı, kendi gücüyle kazanmalı, uğruna savaş vermelidir. Ben sana aşık oldum ya sen? Diyen bir müstakbel sevgili o anda tüm değerini yitirir, Koç uğruna mücadele edebileceği adayına doğru direksiyon çevirir.

Boğa Burcuyla İlk Buluşmada Yasaklı Konular;     

Boğa’nın olan Boğa’nındır ve ederi, miktarı, muhteviyatı kimseleri ilgilendirmez, öyle herkese de güven olmaz! Güven duymak, dost bilmek, ömürlük bir sevgi için ilk adımı atmak; bunlar ha deyince olan, sıradan meseleler değil, uğruna kırk gün kırk gece düşünülüp etraflıca gözlem gerektiren mühim meselelerdir. Yeterince güvenmek ve özel alanına konuk almak için Boğa’nın hatırı sayılır bir vakte ihtiyacı vardır. İlk günden evini, arabasını, bankadaki parasını konuşursan Boğa’nın ikinci gün yalan olur.

İkizler Burcuyla İlk Buluşmada Yasaklı Konular;     

İkizler için doğru iletişim kurmak, sohbetinden keyif almak, ilk görüşte zekasına hayran olduğu biriyle saatlerce çene çalmak; olmazsa olmazlardandır. En önemlisi yüz yüze, mesajlaşarak, telefonda konuşarak; her türlü iletişime açık ve konuşmayı seven biri olmasıdır. Hal böyle olunca; İkizler de konuşmayı biraz abartıp telefon kulağına yapışık yaşayınca; müstakbel sevgili zamane gençlerinin nasıl da sürekli telefonda boşa zaman harcadıklarından girerse konuya, o ilişkinin devam bölümü çekilmez.

Yengeç Burcuyla İlk Buluşmada Yasaklı Konular;     

Yengeç yumuşacık konulardan bahsetmek, nazikçe ağırlanmak, usulca hayatına misafir olmak; sıcacıksa, içtense, merhametliyse oralarda kalıcı olmak ister. Önce bir bakar müstakbel sevgilinin gözleri önüne mi bakıyor velfecri mi okuyor? Sonra hayat planına kulak kabartır, gönlü oradan oraya savrulmak mı istiyor, yoksa canı hoşlandığı yerde yaşlanmak mı istiyor? Tüm testleri geçse de müstakbel sevgili, huzur evlerine sıcak baktığına gelirse konu, tartışmaya lüzum olmadan kapanır sonsuza dek o mevzu.

Aslan Burcuyla İlk Buluşmada Yasaklı Konular;     

Aslan ilk görüşte gösterişiyle gözleri kör eder, saçlarını savurur, burnunu Kaf Dağı’na emanet eder, yanından da rüzgârsız geçmez! Ne kadar çıngıraklı takısı, pullu payetli elbisesi varsa takar takıştırır, giyer yakıştırır. Aslan’ın yanında parfümü sahne olan, kıyafeti sadelikten görünmez olan, biraz da çekinik duran biri varsa, o iş başlamadan biter! Bir yeni akım alışveriş sitelerinin Çin menşeililerden bahsederse, hiç mi hiç şansı kalmaz! Aslan çakma nedir bilmez!

Başak Burcuyla İlk Buluşmada Yasaklı Konular;     

Başak ilk buluşmanın medarı iftiharıdır. İlk buluşmada ne giyeceğine bir türlü karar veremeyenler hemen bir Başak sadeliğine başvurabilirler. Zira Başak, olabildiğince sade bir şıklık içinde arzı endam eder, üstünde başındaki, saçında kaşındaki, konuşmasındaki düzen gözle görülür bir uyarı yapar, Başak’ın eleştirel bakışları da tavrını onaylar. Olmaz ya dişinde bir maydanoz falan kalmışsa, müstakbel sevgili de Başak’ı uyarırsa, geçmiş olsun! Sırra kadem basan Başak bir daha çıkmaz ortaya!

Terazi Burcuyla İlk Buluşmada Yasaklı Konular;     

Terazi bir hayli zevkli ve estetik takıntılıdır. İlk buluşma herkes için sıradanlaşabilir ancak Terazi için hep en özenilmesi gereken anlardan biri olmaya mecburdur. Etraflıca hazırlanır Terazi; buluşmanın gerçekleşeceği yere en uygun kişi olur. Terazi her ortama uyum sağlamak için yeterli donanıma sahiptir. Yeter ki gönlüne ettiği kadar gözüne de hitap eden biri olsun. İlk buluşmada “Burnun estetik mi, yüzünde botox var mı, saçların boya mı?” gibi güzelliği alakadar eden sorular soran sırasını savar Terazi sonraki adaya geçer!

Akrep Burcuyla İlk Buluşmada Yasaklı Konular;     

Akrep ilk buluşmaya gittiği müstakbel sevgilisini sanıyor musunuz ki görüşme esnasında tanımayı bekler? O çoktan yedi ceddini ipe dizmiş, geçmişinde ne yemiş ne içmiş, kimlere selam etmiş, kimselerle yollarını ayırmış her şeyi öğrenmiştir. Ama hakkında hiçbir şey bilmiyormuş gibi davranmak konusunda da uzmandır. Siz kendinizi ilk kez anlattığınızı zannederken, bir de eksi sevgilinizden bahsederseniz, o görüşmeden hayır gelmez.

Yay Burcuyla İlk Buluşmada Yasaklı Konular;         

Yay’ın ilk buluşması ya balon sırasında tanıştığı bir maceracıyla akşam yemeğinde olur ya yamaç paraşütü sırasında boşluğa birlikte atladığı uzman pilotla kahvaltıda! Konuşulacak çok konusu olur, meraktan bir an önce sorularına geçmek içinse heyecanı tavanda durur! Ancak o sırada müstakbel sevgili ilk görüşte aşka inananlardansa ve çabucak konuyu evliliğe getirdiyse vay Yay’ın haline! Yay ilk uçakla evine dönerken ben seni ararım der!

Oğlak Burcuyla İlk Buluşmada Yasaklı Konular;     

Oğlak sosyal çevresinin onaylamadığı, muhakkak görüş diye herkesin uğraşmadığı, zaten tanıyıp bir şans vermeye karar vermediği kimselerle kolay kolay ilk buluşma planlamaz, hiç risk almaz! Ama uzak tanıdıklarının isteği de olabilir kaderin cilvesi de Oğlak ile ilk buluşmada aman ha; çocuğu olan bir kadının çalışmasının saçmalığından, kadın erkek çalışınca o evin halinin dağınığından bahsedip de Oğlak’ı büsbütün kaçırmayınız!

Kova Burcuyla İlk Buluşmada Yasaklı Konular;     

Kova muhtemelen birçok konuda ortaklaştığı, sıkça ortamlarda karşılaştığı, herkesten biraz farklı olduğu için gözüne takılan bir arkadaşlığını biraz dada özelleştirmek için bir ilk buluşma düzenler ya da dayanamadığı ısrarlar sonucunda kendini ilk buluşmanın göbeğinde bulur. Kova ile her şeyi konuşabilirsiniz “Bu ne saçmalık, bu ne mantık, bu ne tür bir hayal dünyası demez!”. Ama “şimdi biz neyiz?” sorusuna da hiç gelemez!

Balık Burcuyla İlk Buluşmada Yasaklı Konular;     

Balık için ister ilk buluşma olsun ister son; o bayıldığı aşkın engin okyanusuna yelken açmak için hazırdır çoktan. Beklentisi yükseklerde, idealize ettiği sevgilisinin yerine koyacağı kişi peşinen tamamdır. Hal böyle olunca müstakbel sevgili; “Bu devirde hala aşka inanan kaldı mı?” gibi yersiz bir gündem maddesi belirlerse sohbet etmek için kendine, aşktan anlamayanla aşk yaşayamayacak olan Balık döner gider kendi yoluna!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.