Burcuna Özel Cilt Bakım Önerileri!

Nasıl göründüğümüzden, iletişim türümüze, nasıl sevdiğimizden, öfke nöbetimize kadar duygumuzun bin bir tonunu belirleyen, görüntümüzü bir o kadar etkileyen burcumuz, cilt tipimizi nasıl etkiliyor? Saçımızla mı ilgi çekiyoruz, en çok özeni ışıltılı göz makyajımıza mı gösteriyoruz, yoksa bir allık yeter deyip dudaklara özgürlük mü veriyoruz; sıra geldi burçların güzellik sırlarına, cilt bakım tarzlarına!

Koç Burcuna Özel Cilt Bakım Önerileri

Koç kadını her zaman özenli, bir o kadar abartıdan uzaktır! Dikkatleri ateş yüklü bakışlarıyla çeker, doğal görüntüsü üstünde, hızı son süratinde Koç geçerse; kendinden oldukça emin bir rüzgâr eser! Zamanını dolu dolu yaşamayı, içsel enerjisinin buyruğuna kulak kabartmayı, vaktini çöpe atmamayı tercih eder. Tonla makyaja, cildini yıpratacak türlü kozmetik ürünlere ne ihtiyacı vardır ne uzunca boyanmalara vakti. Doğal güzelliğine destekçi birkaç küçük dokunuşlar yapar makyajını, cilt bakımında tercihini ise yine organik kürlerden yana kullanır! Meyve ya da bitki özlü maskeler cildine daha da canlı bir görünüm kazandırır!

Boğa Burcuna Özel Cilt Bakım Önerileri

Yaratılışı şanslı, bakışları ve dudakları belirgin ölçüde ışıltılıdır. En dikkat çekici yönüyse huzur veren tavrına eşlik eden yüz güzelliğidir. Doğal güzelliğini perdeleyecek yoğunlukta makyaj yapmaz, güzelliğini kozmetiğin büyüsüne kapılıp maskelemez. Cildini temiz tutmak konusunda başarılırdır, bitkisel peelingler, organik nemlendiriciler ile cildinin hassaslığına uyum sağlar. Çamur ve kil özlü arındırıcı maskeler sonrasında gözeneklerini sıkılaştırmak için kullanacağı bir tonik, cilt tipine uyumlu olacaktır. Güzelliklerine düşkün olan Boğa’lar, ciltlerine kapılıp, saçlarını ihmal etmemeli. Boya kullanımında doğal renkler tercih edilerek saçın yıpranma payı azaltılsa da kuruma karşıtı nemlendirici bakım ürünleri takviye edilmeli.

İkizler Burcuna Özel Cilt Bakım Önerileri

Zeki, değişken ve esprili İkizler burcu, iletişim kabiliyetini doyamadığı sohbet şölenlerinde sergiler, çevresi geniş, ahbabı bol olunca, geceler kısa günler uzun sürer! Uykuda geçirdiği zaman sınırlı, muhabbette harcadığı kelam boldur. Hal böyle olunca cilt bakımına ayıracak vakti de zor bulur. Tercihlerini ömürlük değil keyiflik yapan İkizler, cildine beklenmedik müdahaleler yapabilir. Meraklı tavrıyla edindiği birbirinden eksantrik maske önerileriyle cildini deneme tahtasına çevirebilir. Fırsat bulduğu her an özünde rahatlatıcı etkiler barındıran; lavanta, rezene… özlü maskeler yapmalı, uykusuzluk kaynaklı deri deformasyonlarının önüne geçmelidir. Özellikle göz altlarına uygulayacağı soğuk maskeler cildini toparlayacak, görünümüne dinamizm kazandıracaktır.

Yengeç Burcuna Özel Cilt Bakım Önerileri

Duygusal ve hassas yapısıyla dikkat çeken Yengeç Burcu, makyajı abartmaz, romantik ve doğal bir görünüm kazanmak için puslu gözleri ve pembe yanakları tercih eder. Hatırında sakladığı pembe anılarına göz yaşı döktüğü, yavru kediyi, evsiz yetimi, kimsesiz kalmış neneyi kendine dert edindiği çoktur. Yaşamda yıpranma payı da umarsızlara nazaran daha fazladır. Su grubunun bir bireyi olmasının hakkını veren, derin duygularını su yüzünde yaşayan Yengeç’ler, cilt bakımlarında hakimi olduğu denizlerin doğal kürlerinden faydalanmalı, yosun maskesini elinin altında tutmalıdır. Böylece cilt kuruluğunun önüne geçip, yorgun görünümünü bertaraf edecek, hücre yenilenmesine olanak sağlayacaktır.

Aslan Burcuna Özel Cilt Bakım Önerileri

Saçlarının göz alıcı parlaklığı ve hacmi, teninin varoluşsal ışıltısıyla yetinmeyen Aslan, en pahalı ve kaliteli markaların, simi pulu bol, gösterişi tavan ürünlerini tercih eder, daha da çekici görünmek için tüm zamanını ayna karşısında geçirmekten çekinmez. Kendinden son derece emin ve güvenli duruşunu güçlendirmek için her zaman capcanlı görünmek ister. Makyaj konusunda fırçası maharetli, renk paleti geniştir. Allığı yüz hatlarını öne çıkarıcı, aydınlatıcısı güneşten mirastır. Cildini güzelliği uğruna uzun saatler havasız bırakmayı göze alan Aslan, cilt bakımına da mesai harcamalıdır. Yüklü kozmetik kullanımı dolayısıyla kaybettiği nemini badem özlü ve altın katkılı maskelerle geri kazanmalı, gözeneklerinin temizliği için günlük peeling kullanımına özen göstermeli, cildini zaman zaman nadasa bırakmalıdır.

Başak Burcuna Özel Cilt Bakım Önerileri

Hayata gerçekçi gözlerle bakan, gelişkin akıl yürütme yetileri sayesinde elini attığı her işte başarı sahibi olan ve mütevaziliği bir an olsun elden bırakmayan Başak, göz önünde olmaktan pek hoşlanmaz! Dolayısıyla dikkat çekiciliğini artıracak kıyafetlerden de makyaj stillerinden de kaçınır. Toplum yararına ürettiği artı değerin takdir toplaması, temiz ve düzenli bir yaşam sürmesi, güzelliğinden önemli, vakti kıymetlidir. Cildine doğalında olmayan bir görünüm kazandırmayı hem istemez hem de bunun için zaman kaybetmez. Yaşam enerjisini yüksek tutmak, canlılığını korumak için cildinin temizliğine muazzam dikkat eder. Cilt tipine uygun dengeleyici organik maskelerle, doğallığına soluk katar.

Terazi Burcuna Özel Cilt Bakım Önerileri

Her an zarif, zevkli tercihleriyle şık, taşıdığı uyumlu enerjileriyle barışçıl olmayı başaran Terazi, olabildiğince dengeli bir yaşam sürer. Abartıdan uzak, doğala yakın görüntüsü, sonbahar renklerini ahenkle kullanışı ve sanatkâr bakışıyla muazzam bir bütünlüğe sahiptir. Kılık kıyafetinin, edalı tavrının, saçını zarifçe toplayışının ve huzur dolu ifadesine eşlik eden tazeliğinin, doğuştan olduğunu muhakkak! Kendine bahşedilmiş güzelliklerin farkında olan Terazi kıymet bilir, kuzey dağlarının ferahını cildine hapsetmek için kendine çam özlü maskeler yakıştırır. Sosyal kelebek yakıştırmasının hakkını verse de muhakkak öz bakımına vakit yaratır, elleri, saçları, cildi her daim bakımlı ve estetik görünür.

Akrep Burcuna Özel Cilt Bakım Önerileri

Her zaman kendinden emin, bakışları gizemli, derin duyguları ihtiraslı Akrep kadınının en dikkat çekici uzvu dudaklarıdır. Sahip olduğu derin bilgileri dudaklarının ardında saklaması, sözcüklerinde nice tılsımlar gizlemesinin bunda etkisi olabilir. Duyguları gizli, fırtınası saklıdır! Çok şey anlatan bakışları, tercih ettiği koyu renk göz makyajıyla daha da güçlenir. Dudakları ise dünyanın gizemini bir anda ortaya serecek, sonsuz karanlıklarda ser verip sır vermeyecek kadar kararlı görünür ve koyu renkte, ıslak görünümlü rujlarla etkisi katlanır! Gerçek kimliğini maskeler ardına saklamayı, doğal ifadesini sadece özel insanlara saklamayı sever, bakışlarını değiştirecek, duygularını yüzünden silecek yoğunlukta makyaj yapmayı tercih ederler. Portakal ve greyfurt özlü asidik maskeler, yoğun makyajın temizlenmesini kolaylaştıracak, dönem dönem cildine masaj eşliğinde uygulayacağı siyah maske ifadesine canlılık kazandıracaktır.

Yay Burcuna Özel Cilt Bakım Önerileri

Özgürlüğüne dört kolla sarılan, seyahatin merakını en çok cezbeden diyarlara olanını tercih eden Yay; öncelikle neşe saçan enerjisiyle ışıldayan cildini güneşin yaşlandırıcı etkilerinden korumalı! Zamanının çoğunu doğada geçiren, şehrin kirli havasına sıkça maruz kalmaktan hoşnutsuz olan Yay; rüzgarın, yağmurun, tozun toprağın kurutucu yan etkilerinden hasarsız kurtulmak için muhakkak temiz cildine günlük bakım kremi uygulamalı, cildinin daha rahat nefes alabilmesi için yoğun kapatıcılardan uzak durmalı. Bakış açısı geniş, ruhu deneyime açıktır! En keyifli sohbetlerin, canlandırıcı enerjilerin, neşeli kahkahaların ev sahibi Yay, karanfil, papatya, menekşe gibi fresh özlere sahip maskeler kullanmalı, mandalina kabuklarını çöpe atmamalı.

Oğlak Burcuna Özel Cilt Bakım Önerileri

Oğlak kadını için en önemlisi nakite çevirdiği vaktini gereksiz işlere harcamamak, makyaj yaparken vakit kaybetmemek için her daim güzel bir görünüme sahip olmaktır. Erken yaşta başarılara imza atması, prensipli ve sistematik çalışmayı bir an olsun elden bırakmaması, sahip olduğu ciddi duruşundan ödün vermemesi, olgun bir görünüm kazanmasını sağlar. İşinde kazandığı takdiri tüm yaşamında duymak için sağlıklı beslenir, spor yapamasa da muhakkak beden sağlığı için küçük egzersizlere vakit yaratır, cildinin tazeliğini kaybetmemek için öncelikle temiz tutar ve pratik maskeler geliştirir. Yeşil çayın vücuttaki tazeleyici etkisini yüzünde hissetmek için göz tamponu olarak kullanabilir, meyve kabuklarından elde edeceği karışımı yüzüne sürerken kan dolaşımını hızlandırıp, allığa ihtiyaç duymadan canlı bir görünüm kazanacağı pembe yanaklara sahip olabilir.

Kova Burcuna Özel Cilt Bakım Önerileri

Kova bağımsız karakteriyle aykırı, öğrenmeye açık ve bilgiyi kavrayıp, saklamak konusunda yeteneklidir. Merakı olan konuda derinlemesine bilgi sahibi olup uzmanlaşana dek durmaz. Saçlarını gençlik yıllarında renkten renge sokmuş, gözlerine olmadık renklerde bilinmedik markaların malzemelerini sürmüş, ciltlerini biraz yıpratmışlardır. Yaş biraz ilerleyip, ciltte kısmi kurumalar, hafif deformasyonlar başlayınca, en donanımlı cilt uzmanı olabilir, gençliğinin tazeliğini geri kazanana dek araştırmalarını sonlandırmayabilirler. Maskenin türleri konusunda seçici davranır, cilt tipini özelleştirene dek yüzünü sadece su ile temizler, en uygun karışımı bulunca titizlikle uygular. Tenine uygun bir parfüm ile asırları devireceği, kokusuyla attığı imzasından vazgeçmeyeceği bilgisi de burada dursun.

Balık Burcuna Özel Cilt Bakım Önerileri

Duru görünümü, masum güzelliği, peri kızlarını andıran kusursuz tavrı ardında Balık hayaller prensesidir. Gözleri hipnoz etkisi yapacak kadar büyülü, bakışları derindir. Göz makyajında tercih ettiği puslu etki ve dudaklarına süreceği şeftali tonlarındaki rujuyla muazzam bir görüntü elde eder. Romantik Balık’ın ruhu şiirli, sözü bestelidir. Kıyafetleri uçuş uçuş, teni sudan az önce çıkmış gibi temiz ve ışıl ışıldır! Yaptığı renkli ve ışıltılı göz makyajları ile düşsel zihnine uyumlu bir güzelliğe sahip olur. Balık dalgın bir ruha uyanık ve canlı bir cilde sahiptir. Bitkilerle arası iyi olan, doğadaki şifa kaynaklarının kaşifi Balık, kendi için birbirinden organik maskeler hazırlar, cildini pürüzlerden arındırıp, yenileyici bakımlar yapmayı iyi bilir.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.