Burçlar İçin Ayrılmaz İkililer!

Tencere kapak gibi bir araya geldiğimizde bir bütün oluşturduğumuz, bir simit varsa masamızda muhakkak yanına sıcak bir çay kondurduğumuz, Zeki Alasya’yı Metin Akpınar’dan ayrı düşünemediğimiz bir dünyada yanımızdan eksik etmediğimiz birçok ayrılmaz ikili vardır! Burçların vazgeçemediği, birbirinden ayrı düşünülmeyen ayrılmaz ikililerde sıra!

Koç       

Koç hızına hız katmak, telaşını adrenaline çevirip varış noktasına en kısa sürede ulaşmak için, beygiri bol, performanslı bir spor arabayla hız denemeleri yaparken deposunu ful tutar! Koç için yaşamında vazgeçemediği ayrılmaz ikili asfaltın tozunu atıp, sol şeridi kapattığı eli ayağı olan bir araba ve tabi ki benzindir.

Boğa    

Aç bir Boğa mutsuz bir Boğa’dır! Yemeğin el lezizini arar bulup, her şeye üşenen keyfine düşkün Boğa harika bir yemek için uzun yollar tepip, hazzı için kilometrelerce gidebilir. Zira her yemeği yemez, mutfak sanatından iyi anlar. Karaköy’de tatlıcısı, Sarıyer’de balıkçısı, Hisar’da kahvaltıcısı vardır, hepsi en özel lezzetlerin merkezidir. Boğa için ayrılmaz ikili dürüm ve ayrandır.

İkizler  

Arkadaşlarıyla sohbetlere doymaz, anlatacaklarının sonu bir türlü gelmez ama nihayetinde evine dönüp bir başına kalan İkizler sosyal çevresiyle bağlantısını koparmaz, hep yanında birileri varmış gibi yaşar! alır bilgisayarı kucağına parmaklarına kuvvet yazar da yazar! Hızını alamaz eli zihnine yetişemezse sarılır telefona hemen bir çırpıda her şeyi anlatmak için arkadaşını arar! İnternet ve telefon İkizler için olmazsa olmaz ayrılmaz ikilidir.

Yengeç

Yengeç sevginin en pürü pakını yaşadığı ailesinin fazla uzağına gidemez. Gitse de uzun zamanlar kalamaz, aklı hep ailesinin sıcak döşeğinde, mutlu yuvasında kalır. Dünya üzerinde en çok ailesini seven Yengeç, onlar için mütemadiyen endişelenir ve merak içinde yaşar! Hal böyleyken ya yanlarından ayrılmaz ya da ailesini yanından ayırmaz. Yengeç için hayatının en kıymetli ayrılmaz ikilisi tabi ki anne ve babasıdır.

Aslan   

Aslan hayatını kimselere göre organize etmez. Kendi arzusunca kurduğu dünyasına nice ikililer gelir, gider, yerine yenileri gelir kimisi uzun zamanlar kalır ama hiçbiri vazgeçilmez olmaz. Keyfince inşa ettiği hayatının baş köşesinde yaşayan Aslan ayrılmıyorlarsa birbirlerinden ikisinden birden vazgeçer, bir tek kendinden ödün vermez! Öz sevgisi ve kendine hayranlığı içsel olarak ayrılmaz ikilisidir Aslan’ın!

Başak  

Toplu taşımalarda tutmaçlara mendilsiz dokunmamak, yabancılara selamı uzaktan verip el uzatmamak, temizliğinden emin olmadığı kimseleri eve barka sokmamak, bilmediği restoranda yemek yememek zorda kalınca kendi tabak çatalını kullanmak gibi kimilerince takıntı kimilerince sağlıklı bir önlem olarak değerlendirilen tutumlarından sahibi Başak’tır. Ayrılmaz ikilisi de elbette su ve sabundur.

Terazi  

Terazi dünyaya güzel gözlerle bakar ve elini sürdüğü her alanda sıcacık huzurlu bir güneş doğar. Estetik zevklerle donanmış bir yaşam süren Terazi, doğru renkler ve parçalarla muazzam kombinler yapar, evinin dekorasyonuyla tüm beğenileri toplar, tavrı şık, davranışı nezaket doludur. Duruşlarından asalet okunan Terazi’ler güzelliklerine düşkün kimselerdir. Çantalarının olmazsa olmazı ayrılmaz ikilileri ise cımbız ve aynadır!

Akrep  

Gizemlere olan karşı koyulmaz ilgilisi ve güçlü sezgileri sayesinde merakının ardından korkusuzca gider Akrep. Derinlerin bilgisini, göklerin tılsımını çözmek için yaşamı boyunca kendini karanlıkları aydınlatmaya, gizemleri çözmeye adar. Zaman içinde duygularının kontrolünü tümden ele alır, duru görü kabiliyetini olabildiğince geliştirir, sezgisel gücünü taçlandırıp öngörülerini artırır. Kahve içmeye bayılır, ama en çok telveden gelecek haberleri merak eder! Her gün o kahve tabağa muhakkak değer, ayrılmaz ikilisi ise tahmin edildiği gibi kahve ve faldır!

Yay

Yay dünyaya tur bindirse doymaz, gözden kaçan, dikkati kandıran, köşede kalan muhakkak bir kültür, henüz ziyaret edilmemiş bir kabile, görülmemiş bir doğa harikası vardır diye yeni bir tura kalkar! Özgürlük sevdası Yay’a oturduğu yerde rahat vermez, yakın gelecekte bir seyahat planı, elinin altında bileti olmasa dahi bavulu kapının yanında hazır bekleyen Yay’ın bir diğer vazgeçilmezi ise bilettir!

Oğlak   

Sistematik yaşamaya, planları dahilinde tüm rutinini önceden belirleyip, zamanını disipline etme işini çok güzel becerir Oğlak! Yaşamında önüne koyduğu yapılacaklar listesini uygun yerlere bir bir zamanlar ve dakika şaşmaz! Bunun için de hep planlı yaşaması, yaşamına eklenecek yeni görevleri unutup atlamaması gerekir. Ayrılmaz ikilisi daima yanında taşıdığı kalem ve kağıttır!

Kova    

Kova alanında ordinaryüs olsa yeterince öğrendiğini kabul edip ansiklopedileri rafa kaldırmaz, bilgisayarını elinin altından ayırmaz! Bir de en büyük deşarj etkinliği olarak teknolojiyle buluşmasını da sağlayan bilgisayar oyunlarından vazgeçemez. Anlayacağınız bir bilgisayarı bir de oyunda gerekli tuşları işaretlenmiş klavyesi olmazsa elinin altında yaşayamaz.

Balık    

Şehrin hengamesine fazla sıkışmış, üstüne yığılan sayısız sorumluluğun altında kalmış bir Balık, ha sudan çıkarılıp güneşin altına terkedilmiş ha dünyanın gürültüsünde çıplak kulak kalmıştır. İkisi de aynı derecede ölümcüldür. Uzaklara bakıp hayallere dalabileceği, güzergahı dağların, denizlerin, doğanın tam ortasından geçen uzun bir yolculuk ve düşlerine eşlik eden bir playlist, Balık’ın vazgeçilmez ikilisidir.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.