Burçlar Hoşlandığını Nasıl Belli Eder?

Astroloji dünyasında herkes aşık olabilir ancak her burcun ilgisini gösterme biçimleri birbirinden farklıdır. Genel olarak su ve ateş grubu burçları duygularını pek gizleyemez, onların hisleri daha kolay fark edilir. Hava ve toprak grubu burçları ise duygularını belli etmeme veya dolaylı şekilde yansıtma eğilimindedir. Burçlar aşağıdaki davranışları göstererek kalp atışları hakkında ipucu verir.

Koç – Direkt Duygularını Açar

Onlar birine ilgi duyuyorsa çabuk sonuç almak ister. Adımlarını yavaş yavaş atıp karşı tarafın hamlede bulunmasını beklemek Koçlara göre değildir. Sevgilerini romantizmle besleyip pembe rüyalara dalmakla zaman geçirmezler. Hoşlandıkları kişilere gidip duygularını açarlar. Yarım yamalak veya “amalı” cevaplar onları tatmin etmez. Koçlar sevmişse hemen birlikteliğe başlamak ister. Sevgili adayından olumlu yanıt almışlarsa 20 yıllık sevgili gibi rahat flört ederler.

Boğa – Başkalarından Kıskanır

Öyle kolay kolay herkesten etkilenmeyen Boğalar sevdi mi tam sever. Sadık ve ilgili bir sevgili olup partnerlerini ruhsal ve fiziksel olarak tatmin ederler. Hoşlandıklarını gizlediklerini söyleyemeyiz ancak ilişkiye adım atmak için aceleleri yoktur. Sabırla ve uzun süre, adaylarının kalbini açmasını bekleyecek potansiyeldedirler. Boğa burçlarının birinden hoşlandıklarının en büyük kanıtı kıskanç tavırlarıdır. Sevgili adaylarını başkalarıyla fazla içli dışlı görmeye dayanamazlar. Sahiplenici davranışlarla trip atarlar.

İkizler – Sohbet Edip Güldürmeye Çalışır

İçlerindeki şeytan tüyüyle kendilerini kolayca sevdirir İkizler burçları. Bu kişiler yüksek cazibeleriyle herkesi kolayca etkiler ancak onların kalbini çalmak zordur. Zekasını, iletişim kabiliyetini veya entelektüel seviyesini beğendikleri adaylardan etkilenir İkizler. Sempatik, flörtöz ve herkesle muhabbet edebilen yapıda oldukları için kimden hoşlandıklarını kestirmek güçtür bu burçların. En büyük ipucunu iletişim kurarken verirler. İlgi duydukları kişilerle uzun konuşup, sık sık onları güldürmeye çalışırken görülürler. Adaylarıyla sohbet etmeye bahane yaratır İkizler burçları.

Yengeç – Ona Aşırı İlgi Gösterir

Sevgisini en fazla gösteren burçlar arasındadır Yengeçler. İlişki için ağırdan almayı, olayı zamana yaymayı veya strateji kasmayı beceremezler. Kalpleri herhangi biri için atmaya başladığında sevgilerini hemen açık ederler. Zaman ve mekan önemli değildir flört etmeleri için. Hoşlandıkları adayın aşırı üzerine düşebilirler. Hediyeler, jestler, iltifatlar havada uçuşur. Sevgilerini anaç bir tarzda gösterirler. Karşı taraftan aynı ilgiyi göremezlerse çok incinirler.

Aslan – Etkilemek İçin Kendini Över

Bu burçların da kendine has sevgilerin belli etme stilleri vardır. Gururlu yapılarından ötürü Aslanlar kimsenin peşinde koşmayı tercih etmez. “Ben seçilmem seçerim.” mantalitesini aşk yaşamlarında prensip edinirler. Kimsenin üzerine fazla düşmez, aksine karşı taraftan ilgi ve iltifat beklerler. Stratejik olarak kendilerini değerli ve özel biri olarak göstermenin adayları etkileyeceğini düşünürler. Ne kadar beğenildiklerinden, peşlerinden çok fazla insanın koştuğundan bahsederler mesela.

Başak – Hayatında Biri Var mı Diye Ağzını Yoklar

Garantici burçlardan olan Başaklar sevgili/eş seçiminde dikkatli davranır. Çok sayıda kişi arasından kendilerine belirledikleri aday mükemmele yakındır. Öte yandan karşı tarafın da aynı hisleri beslemesi gerektiğini bilirler. Duygularını belli edemedikleri için hoşlandıkları kişilerden hamle gelmesi güçtür. Adımlarını sağlam atarak ilgi duydukları kişinin özel hayatını didikler Başaklar. Sohbet sırasında çaktırmadan hayatında biri olup olmadığını öğrenmeye çalışırlar.

Terazi – Kur Yapar, Flörtöz Davranır

Doğal bir çekiciliği olan Teraziler birini cezbetmekte pek zorlanmaz. Özel hayatlarında dengeli bir yaklaşım benimser ve ilgilerini somut davranışlarla belli ederler. Aşk, hayatlarında önemli bir yer kaplar. Hoşlandıkları kişiye karşı son derece nazikçe yaklaşır Terazi burçları. Karşılıklı diyaloglarda ise kur yaparak cazibeli konuşurlar. Flört eden mimikler ve jestlerle “senden hoşlanıyorum” sinyali verirler.

Akrep – Anlamlı Bakışlarla

Tutkulu karakteriyle bilinen Akrepler, sevgilerini derin yaşar. Hoşlanma durumları kısa bir süre sonra büyük bir aşka dönüşebilir. İlişkilerini gizli kapaklı yaşamayı tercih ederler. Duygularını kolay kolay açamaz,  hissettikleri sevgiden başkalarına bahsetmezler. Hoşlandıkları kişiye öyle aşırı ilgi göstermek veya açılmak onların tarzı değildir. Akrepleri ele veren detay bakışlarıdır. Uzakta uzağa, derin ve gözlerini kısarak bakarlar kalplerini titretenlere. Ne de olsa gözler kalbin aynasıdır. Ayrıca bakışlarındaki arzu, fark edilmeyecek gibi değildir.

Yay – Ortak Aktiviteler Önerir

Üç günlük yaşama çok sayıda ilişki sığdırmak ister Yaylar. Maymun iştahlı olup kısa süre içinde heyecan verici bir aşkın içinde bulurlar kendilerini. İlgilerini kendilerini kasmadan veya romantik hayaller kurmaksızın belli ederler. Yay burçlarının hoşlandıklarını yansıtma biçimi sosyal yaşamlarıyla iç içedir. Sevgili adayı olarak gördüklerine ortak aktiviteler önerirler sık sık. Onları bir konsere, geziye veya partiye davet ederek birlikte eğlenmeye can atarlar.

Oğlak – İş Bahanesiyle Sorular Sorar

İlgisini belli etme konusunda en çok zorlanan burç olarak gösterebiliriz Oğlakları. Aşkı çok fazla ciddiye alır ve her anlamda güvendikleri adaylara yönelirler. Soğuk görünümleri yüzünden sevgili adaylarını sık sık ellerinden kaçırırlar. Duygularını göstermeyi beceremedikleri için alternatif tavırlarla ilgilerini yansıtırlar. Hisleri kuvvetli veya detaycı kişiler dışındakiler, Oğlakların bu yönünü çözemez. Bu burçlar iş bahanesiyle sevgi besledikleri kişilere sorular sorar. Sektörle ilgili sohbetler eder veya kariyer tavsiyelerinde bulunurlar.

Kova – İlgisini Belli Etmez, Soğuk Davranır

Kulağa garip gelse de Kova burçları birinden hoşlanınca beklenenin tam tersi davranışlar sergileyebilir. Duygusal hisler bekledikleri kişilere ilgi göstermez aksine soğuk veya ters davranabilirler. Bunun altında yatan sebep bağlanmaktan kaçmak istemeleridir. Kolay kolay birinden etkilenmedikleri gibi aşka teslim olmak yerine duygularından köşe bucak kaçma eğilimi gösterirler. Dolayısıyla iç dünyalarını ve hissettiklerini kestirmek güçtür.

Balık – Onu Görünce Çok Heyecanlanır

Aşkın hakkını en fazla veren burçlar Balıklardır. Hayal dünyasında gezinirken yaşamın en anlamlı gerçeğinin aşk olduğunu düşünürler. Birinden hoşlanırken duyguları kısa sürede aşka dönüşür. Sevgilerini somut bir şekilde belli eder Balıklar. Hoşlandıkları adayını gördüklerinde heyecanlanır ve ambiyanstan koparlar. Aşk gözlerine adeta bir perde indirir. Hayran hayran kalplerini titretenlere bakarken çevredekiler havadaki aşk kokusunu kısa sürede sezer.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.