Burçlar Hayatlarını Film Yapsalar Neye Benzer?

Çoğu zaman farkında olmadan bazı cümlelere “Hayatım film olsa!” ya da “Anlatsam roman olur!” diye başlarız ya hani, işte bu içeriğimizde gerçekten hayatımız burçlarımıza göre film olursa nasıl olur onu işleyeceğiz. Bakalım bu kadar etkisinde kaldığımız burçlarımız, hayatımızın filmini nasıl etkiliyormuş?

Koç Burcu – Kingsman: The Secret Service

Eğer sen yerinde duramayan, cesur ve coşkulu bir Koç burcu isen, senin hayatının filmi kesinlikle 2014 yapımı “Kingsman: The Secret Service” filmi olurdu. Casusluk temasını, aksiyon ve komedi türlerini birleştirerek anlatan film, tam da doğuştan lider olan, mücadeleyi seven ve hiçbir zorluktan kaçınmayan Koç burçlarına göre! Film tam senin gibi dürtüsel hareket eden, hareket etmeden önce ne yapacağına pek kafa yormayan ama harekete geçince de durmak bilmeyen bir gencin hikayesini anlatıyor. Bu film senin hayatın değil de nedir, söyler misin?

Boğa Burcu  – La La Land

Sevgili Boğa burcu, senin hayatının filmi yapılacak olsa, en belirgin teması inadın ve değişime kapalılığın olurdu ve bu film “La La Land”den başkası olmazdı. Aşk hayatına projeksiyon tutsak, en yalın hali; kariyerleri yüzünden aşklarını harcayan, birlikte olmak için pek fedakarlık yapmayan iki kişinin hikayesini anlatan “La La Land”e benzerdi. Düzenini o kadar seviyorsun ki onu hiç kimse için değiştirmiyorsun. Birini sevmen, ona âşık olman, onsuz yapamayacak duygu durumuna yükselmen bile, sahip olduklarından vazgeçmene engel değil. Bu film senin hayatın değil de nedir, söyler misin?

İkizler Burcu – Split

Değişken İkizler burcu, senin hayatın film yapılacak olsa onu Split’teki mükemmel geçişlerden ve James McAvoy’un muhteşem performansından daha iyi ne verebilir? Kimi zaman meraklı bir çocuk, kimi zaman zeki bir kadın, kimi zaman yerinde duramayan bir adamsın. Yaşın, cinsiyetin, ilgi alanların, sevdiklerin, sevmediklerin sürekli değişim halinde. Sen kim olduğuna inanıyorsan her zaman o olabiliyorsun. İçinde her an dışarı çıkmaya hazır onlarca karakter varken, her duruma, her mekâna, her zamana göre biri olabiliyorken 2016 yapımı bu film senin hayatın değil de nedir, söyler misin?

Yengeç Burcu – About Time

Çok naif ve sakin bir film olan About Time tam da senin hayatın olmaya uygun bir film sevgili Yengeç burcu. Elinde zaman yolculuğu gibi karmaşık bir güç bile olsa, sen o gücü sevdiğin insanla zaman geçirmek, onunla yuva kurmak ve aileni korumak için kullanırdın. Geçmişe olan takıntın, aynı anıları tekrar tekrar ziyaret etmene neden olurdu. Yeni anıların içine sinmediğinde geri dönüp daha güzel anılar yazmanın bir yolunu bulurdun. İşte tam da bu nedenle bu film senin hayatın değil de nedir, söyler misin?

Aslan Burcu  – The Devil Wears Prada

Şaşalı dünyaların gösterişli insanı Aslan burcu, senin hayatını ışıltılı bir moda filmi anlatmayacaktı da başka ne anlatacaktı zaten! Basamağın en dibinden de başlasan, senin içindeki lider asla bastırılamaz ve bir gün elbette ortaya çıkar. Olgunlaştığında belki sen de Miranda Priestly gibi kibrinin ve insanlara yukardan bakmanın önüne geçemeyeceksin, ancak o gün gelene kadar merdivenleri Andrea Sachs gibi parlayarak çıkacağından emin olabilirsin! Bu film senin hayatın değil de nedir, söyler misin?

Başak Burcu – Sunshine Cleaning

İki kız kardeşin birlikte kurdukları “cinayet mahalli temizliği” işinin etrafında gelişen olayların ele alındığı bu filmi sadece sen ilerici derecede temizlik düşkünü bir insan olduğun için seçmedik sevgili Başak burcu! Bu filmi senin azmin, hayata tutunma çaban, zekân, detaycılığın ve iş konusunda hizmet odaklı oluşun nedeniyle seçtik. İşler ne kadar kötü giderse gitsin kaybetmediğin çaban için seçtik. Bu film senin hayatın değil de nedir, söyler misin?

Terazi Burcu – Nocturnal Animals

Nocturnal Animals yani Türkçe karşılığı ile “Gece Hayvanları” tam da sana uygun bir film aslında sevgili Terazi burcu. Tom Ford tarafından yönetilen bu film baştan sonra kullanılan muhteşem renkleri, güzel müzikleri, şık kıyafetleri ile senin zevkli ve zarif kişilik özelliklerini yansıtıyor. Filmin bir intikam hikâyesi oluşu da senin adalet arayan yapınla birebir örtüşüyor. Bu film senin hayatın değil de nedir, söyler misin?

Akrep Burcu – The Count of Monte Cristo

Yeniden çevrimleri ile asla eskimeyen bir hikâyeye sahip olan “Monte Cristo Kontu”nun hikâyesini hepimiz biliriz. Mükemmel bir başka intikam hikâyesi olan “Monte Cristo Kontu” senin ketum, gizemli, kindar ve unutmayan yapına çok uygun bir film sevgili Akrep burcu. Böyle bir krizi ancak sen yönetebilirsin, böyle ömürlük bir intikam planını ancak sen yürütmeyi başarabilirsin. Bu film senin hayatın değil de nedir, söyler misin?

Yay Burcu – Into the Wild

Göçebe ve enerjik Yay burcu, “Into the Wild” bu burçlar aleminde tam da senin hayatının bir uyarlaması olabilir. Özgürlüğüne olan düşkünlüğün, diğer yaşam biçimlerine olan merakın, gezmeye olan ilgin seni her zaman toplumun büyük çoğunluğundan ayırıyor. Sen kapitalist sistemin dışında olmak için doğmuşsun resmen. Bu dünya düzeni sana hiç uygun değil. Sen gezip görmeli, yaşayıp öğrenmeli ve öğrendiklerini öğretmelisin. Sadece bu gezip görme esnasında biraz daha dikkatli olmanı, baştan savma davranmamanı öneririz. Ne olur ne olmaz! Bunun dışında bu film senin hayatın değil de nedir, söyler misin?

Oğlak Burcu – Jerry Maguire

Çalışkan ve disiplinli Oğlak burcu, senin filmin tabii ki de Jerry Maguire olacaktı. Sıfırdan başlayabilen profesyonel bir sporcu menajerini duyunca film sadece iş yaşantısından ve kazanılan paralardan bahsediyor diye düşünme sakın! Filmde aynı zamanda Jerry’nin dünyalar tatlısı bir çocuk ve onun güzeller güzeli annesiyle olan dürüst ilişkisini de anlatıyor. İlişkide dürüst ve ölçülü olmak da senin işin! Bu film senin hayatın değil de nedir, söyler misin?

Kova Burcu – Hidden Figures

2016 yılı Hidden Figures filmi, NASA’da çalışan ancak her zaman gözardı edilen müthiş zeki siyahi kadınların mücadelesini anlatıyor. Tıpkı senin hayatın gibi sevgili Kova burcu! Bulunduğun yerlerde hafife alınsan ya da gözardı edilsen dahi, muhteşem zekân, her soruna bulduğun çözümlerin ve arkadaş canlısı oluşunla kendini kanıtlayamayacağın alan yok! Bu film senin hayatın değil de nedir, söyler misin?

Balık Burcu  – The Secret Life of Walter Mitty

Sevgili Balık burcu, hayal gücünün yüksekliği ile içinde tıpkı gündüz düşlerinin kralı olan bir Walter Mitty taşıyorsun. Kahramanlık hayalleri ile yanıp tutuşan ve kendisini sevdiği kadına kanıtlamak isteyen Walter Mitty’nin hikâyesini anlatan “The Secret Life of Walter Mitty” tam da sana göre. Naif romantikliğin, şefkatli teslimiyetçiliğin ve sınırsız yaratıcılığın ile bu film senin hayatın değil de nedir, söyler misin?

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.