Burçlar Hangi Konularda Samimiyetsiz Davranır!

Bazen durumu kurtarmak, bazen çıkarı olan kişinin huyunu bilip suyuna gitmek, bazen de köprüyü geçmek için takınılan tavırdır samimi olmayan! İçinde fırtınalar koparken dışarıya tomurcuklar açmaktır. Bakalım burçların en samimiyetsiz davranışları neler?

Koç     

Koç mücadeleye sonunda kupayı kaldırmak, birincilik nişanını boynuna asmak, yenilmezlik unvanını kazanmak için girer! Yarışmacı arkadaşlarına, dili öyle söylese de gönülden başarılar dilemez, bilakis başarısız olmalarını arzu eder! Zira girdiği her mücadelede açık ara fark atmak, rakiplerini perişan etmek isteyen; Koç ipi tek başına göğüslemek ister! “Önemli olan yarışmaktı!” diyen bir Koç, emin olun ki yalan söyler!

Boğa    

Boğa sosyal ağını sınırlı tutar, her selam verdiğine ne içini ne de yaşamının kapılarını açar! Oldukça mesafelidir Boğa; yeterince güvenip sevmediği kişilerle iş olsun diye arkadaşlık etmek. Bazen gönül kırmak istemediği için samimiyeti elden bırakabilir. Aynı ortamda bulunmaktan çok da hoşlanmıyor, kibarlığı da elden bırakmak istemiyorsa; “Gel derdim ama sen sıkılırsın burada” diyerek insanları kibarca davetsiz bırakabilir.

İkizler 

İkizler gün içinde milyon tane arkadaşıyla konuşur, artık aynı şeyleri anlatmaktan yorulur, birinden duyduğunu ötekine taşır, berikinin uyarısıyla diğerine ayağını denk aldırır, bazen tur bindirip aynı konuşmaları aynı kişiyle defalarca yaptığı olur! Bu arada kendisinden haber bekleyen dostlarını aslında tümüyle unutsa da gelen aramaya “Ben de tam seni arayacaktım, kalp kalbe karşıymış” diyerek sitemleri peşinen savuşturur!

Yengeç

Yengeç herkesle empati kurar, dünyanın hüznünü paylaşarak azaltabileceğine inanır! Paylaşmakla da kalmaz üstelik gücü yettiğince insanlara yardım etmek için durmaksızın çalışır. Tabi konu sevdikleriyse ayrıcalıklı davranışlar takınır. Bazen çok haz etmediği, olmasa da olur dediği insanların üzüntülerini paylaşmaktan yorulur, geçiştirmek istercesine “Duygularını çok iyi anlıyorum!” yalanına sarılır.

Aslan   

Aslan dünyada kendisinden iyi kimsenin olmadığı adı gibi bilir, mükemmel olduğu fikrine dört elle sarılır! Eğer yanına yakıştıramadığı, sürdüremeyeceği ilişkisinden bir çırpıda kurtulmak, sorunsuz ayrılmak istiyorsa dünyanın en büyük yalanına sarılır. “Sen daha iyilerine layıksın!” diyorsa biliniz ki samimiyet çoktan o ilişkiyi terk etmiştir.

Başak  

Başak yaşamının düzenli olması konusunda bir hayli takıntılıdır. Yatakta yemek yenmez, dışarıdan gelinen çoraplarla koltuğun tepesine çıkılmaz, banyo terlikleriyle evin herhangi bir yerine basılmaz! Mutfak gereçleri de alelade her yere konamaz! Eğer birine “Yalnız onu oraya koymuyoruz di mi canım?” diyorsa, sert bir dille uyarmasına ramak kala çark etmiş, kibarlığı elden bırakmamak için bulduğu ilk samimiyetsiz ricayı sarılmıştır.

Terazi  

Terazi’nin güzellik konusundaki hassasiyetini, görselliğe verdiği önemi herkes bilir. Dişinde maydanoz kalan, kravatını yamuk bağlayan, saçlarını dahi taramadan günü başlayan, cildi pul pul dökülmesine rağmen bakım yapmayan, renk uyumsuzluğu içinde kaybolan insanlardan uzak durur, görüntü kirliliğine tahammülsüzlüğü her daim hat safhada olur! herhangi biri için “Zaten önemli olan iç güzelliği!” diyorsa katiyen inanmayın, Terazi içine değil dışına bakar!

Akrep  

Akrep’in en güvendiği insandan dahi şüpheye düşmesi için bir kıvılcım yeter! Sil baştan başlamak, tüm araştırmalarına yeniden kalkışmak, soruşturma dosyalarını açmak için hazır bulunan Akrep; bilinç altının karanlığına dalmak tetikte bekler! Eğer ilişkide olduğu birine; “Ben sana değil çevrene güvenmiyorum” diyorsa biliniz ki samimi değildir. Çevreye güvenmediği doğrudur ama tümüyle güvendiğini söylediği kişiye de güvenmez!

Yay       

Yay kimseyle kuvvetli bağlar kurmaz, istediği zaman uzaklaşamayacağı mesafelere demir atmaz! En yakın ilişkisi dahi sanılan anlamda samimiyet barındırmaz. Yay’ın zihninde her an yeni bir şimşek çakabilir, bir sabah kalktığında soluğu dünyanın diğer ucunda almaya kalkışabilir. Bu yüzden Yay kendini bilir, gidişlerine engel olacak, özgürlüğünü kısıtlayacak insanlarla samimiyetin dozunu kaçırmaz! Eğer birine “Sen var ya bir tanesin!” diyorsa her zaman biraz abarttığı göz önünde bulundurulmalıdır.

Oğlak   

Oğlak sosyalleşmeye sevdalanmaz, sorumluluklarını ardında bırakıp keyif çatamaz! Eğlenmenin sınırı yoktur, bir kez kendini kaptırırsa çevresini saran ısrarcı insanlardan işine gücüne fırsat bulamaz diye dostlarıyla arasındaki mesafeyi fazla kısaltmaz! Arkadaşlarının yaptığı etkinlik davetlerine “Tabi tabi, mutlaka haberleşelim” dese de biliniz ki vakit bulup katılmaz!

Kova    

Kova’nın karşıt fikirlere saygısızlık ettiğini söylemek haksızlık olur ancak pek de ciddiye aldığı, uzlaşmacı davrandığı söylenemez! Zira Kova bir kez öğrenir, değişmez bilgilerini zihninin en kıymetli yerinden geniş alanlar verir. Fikirleriyle uyuşmayan her türlü konuda muhalif kimliğini konuşturur, ele aldığı ukala tavrıyla herkese sözlerini bir bir yutturmaya çalışır. “Fikirlerinize saygı duyuyorum.” diyorsa söylediği kadar masum olmadığını biliniz.

Balık    

Balık sorumluluk almaktan hiç haz etmeyen bir tembellik düşkünüdür! İnsanlara iş yaptırmak, kılını kıpırdatmadan düzen kurmak ise uzmanlık alanıdır. Balık iş yapmayı değil, yaptırmayı sever, bu yüzden de hizmet sektöründe yöneticilik yapabilir. Kendi elinin ermediği ancak yapmak zorunda olduğu işleri başkalarına yaptıra yaptıra böyle bir yetkinlik kazanmıştır. Bir de ağzının kenarıyla demez mi “Zahmet olmasın sana!”. Zaten derdi başkalarını çalışırken keyfine bakmak olan insanların ağzından duyulunca kulağa hiç de nazik gelmez!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.