Burçlar Hangi Konu Hakkında İkiyüzlülük Yapar?

Bazı burçların söyledikleri ile yaptıkları birbirini asla tutmuyor. Ne kadar karşı çıktığı, ne kadar hoşlanmadığını söylediği şey varsa, bir bakmışsınız ki kendisi yapıyor. Bu duruma ne kadar rastlıyorsun? Biz söyleyelim. Çok! Peki ya senin tepkilerin nasıl? Sen ne sıklıkta söylediğin şeyi kendi yapıyorsun? Her zaman? Ara sıra? Asla? Bazen yapılanlar, söylenenleri tutmuyor. Böyle durumlarda herkes kısa süreliğe de olsa ikiyüzlü davranabiliyor. Bu içeriğimizde burçların en çok ikiyüzlü davrandığı konuları ele alıyoruz. Bakalım hangi burç söylemlerinde tutarlı davranıyor? Dili başka bir şey söylerken kendisi bambaşka bir şey yapan burçlar hangileri? Hazırsan başlayalım!

Koç Burcu Emek Sömürüsü Yapma

Savaşçı Koç burcu insanının kendi yetenekleri, becerileri ve emekleri söz konusunu olduğunda aslan kesilir ve hakkını yedirmeyeceği her türlü mücadeleye girer. Başkalarının kendi emeklerini sömürmesini sevmez ama kendisi söz konusu olduğunda başkalarının emeklerini sömürmekten, başkalarının yeteneğinden, sabrından ya da sahip olduğu herhangi bir şeyden faydalanmaktan geri durmazlar.

Boğa Burcu İnatlaşma

Boğa burcu inatçı insanlara sinir olur, hatta onları pek sevmez. Her fırsatta onları yargılamaktan, onları tenkit etmekten vazgeçmez. Çünkü her zaman inatçı olan o olduğu için bir başkası inat ettiğinde onunla nasıl baş edeceğini bilemez. Boğa burcu, bu özelliğini kabul etmeyecek kadar inatçıdır. Sabit fikirli olduğu için kendini her zaman haklı görür! Bu nedenle iş dönüp dolanıp kendisine geldiğinde statikodan vazgeçmez.

İkizler Burcu Karar Alamama

İkizler burcu insanı karar alma konusunda çok başarısızdır. Ruh hali gibi kararları da sürekli olarak değişir. Tek bir anda karar aldığı hiç görülmemiştir. Ama yine de etrafındaki insanlara karşı bu konuda asla anlayışlı davranmaz. Karar alamayan insanlara karşı pek de iyi duygular beslemez ama gel gör ki kendileri karar almaya çalıştığında ne kadar zamana ihtiyaçları varsa hepsini kullanır.

Yengeç Burcu Dengesizlikle Suçlama

Duygusal Yengeç burcunun diğer insanlarda en sinir olduğu özellik, bir soğuk bir sıcak yani kelimenin tam anlamıyla dengesiz davranmalarıdır. Ancak farkında olmadığı şey, aynısını kendisinin de yapıyor olmasıdır. Mesela diğer insanların başkalarına bağımlı davranmalarına kızar ama kendisi de sürekli olarak etrafındaki insanların gönlü olsun diye onlara bağlı hareket eder. Uyumlu olacağını düşünürken bağımlı olup çıkar.

Aslan Burcu Karar Alan Kişi Olma

Doğuştan lider olan Aslan burcu insanı, her zaman kararları alan kişi olmaktan dolayı şikâyet eder ve bu konuda memnuniyetsizliğini belli eder. Ancak ormanların kralının aslında düşündüğü şey kendisinin bir lider olduğu ve kararları alan kişinin de kendisinden başkası olmaması gerektiğidir. Bu konudaki tavrı biraz, “istemem yan cebime koy” şeklinde tabir edilebilir.

Başak Burcu Verdiği Tavsiyelere Uyma

Titiz bir kişiliğe sahip olan Başak burcu, aynı zamanda planlı, dikkatli ve detaycı olduğu için iyi bir akıl hocasıdır. Bu nedenle kapısını çalan çok olur. Zaman zaman sürekli akıl veren kişi olmaktan sıkılıp kendileri akıl almak için etrafın kapısını çalmaya başlarlar. Tavsiye almak isterler ama bir başkasının vereceği aklı hiçbir zaman yeterli bulmayacakları için aldıkları bu tavsiyeleri asla uygulamazlar.

Terazi Burcu Dış Görünüşe Önem Verme

Başkalarının görüşlerinden çok etkilenen Terazi burcu insanı, insanların onu görünüşüne göre yargılamasından nefret eder. Estetik konusunda takıntılı olması, dış görünüşe oldukça önem vermesi, kendi görüşlerinden ziyade başkalarının görüşlerini önemsemesi bu konuyu daha da içselleştirmesine neden olur. Ancak her ne kadar kendisi için çok hassas davransa da, o da başkalarını dış görünüşlerine göre yargılamaktan asla çekinmez.

Akrep Burcu Yalan Söyleme

Güven konusunda çok hassas bir burç olan Akrep burcu insanı özellikle yalandan nefret eder. Bir insana güvenmek konusunda takıntılıdır, zor güvenir ve insanların kendisine anlattığı şeylere çok dikkat eder. Zaman zaman şüpheciliği nedeniyle ona anlatılan tüm hikâyeleri kelime kelime dinleyen Akrep burcu, maalesef ki kendisi ihtiyaç duyduğunda yalan söylemekten uzak duramaz.

Yay Burcu Sakin Olma, Anda Kalma

Duasından, meditasyonundan uzak kalmayan, ruhani yönü güçlü Yay burcu insanı sakin olmayı ve anda kalmayı savunur. Onun öğrenmeye olan açlığı, onu sürekli yeni şeyler keşfedip ilerlemeye yönlendirir. O da öğrendiği şeylerle kendisine yeni ufuklar açmayı iyi bilir. Ancak o da sakin olmayı savunurken yaşayabileceği en ufak sıkıntıda çığrından çıkabilir ve ortalığı birbirine katabilir!

Oğlak Burcu Düşünceli Davranma

Disiplinli yönüyle bilinen Oğlak burcu insanı, kuralına göre oynamayı savunur. Her fırsatta iş hayatında ve sosyal hayatta kendisinin de böyle davrandığını ifade eder. Çalışkanlığından şüphe edilmeyen Oğlak burcu insanı, genel olarak düşünceli biriymiş gibi davranır ama işine geldiğinde kendi geleneklerine göre göz önüne alır. Etrafındakileri hiç görmez.

Kova Burcu Samimi Davranma

Mesafeli Kova burcu insanı, kendisini tanıtırken her seferinde insanlarda samimiyet aradığını söyler ancak bu doğru değildir. O her zaman mesafelidir. Mesela kendisiyle ilgili konularda spontan davranılsın ister ancak sürprizlerden hiç de hoşlanmaz. Bu huyları nedeniyle etraflarındaki insanlar tarafından kimi zaman soğuk ve tuhaf bulunurlar.

Balık Burcu Sağlıklı Beslenme

Gerçeklerden kaçan bir Balık burcu sürekli sağlıklı besleniyormuş gibi davranır ve etrafındaki insanlara bu konuda ders vermeye kalkar. Ancak Balık burcunun en büyük problemi sağlıklı beslenmeyi bir türlü becerememesidir. İradesi zayıf bir burç olan Balık burcu insanı her pazartesi günü sağlıklı yemek yemeliyim diye tutturur ancak hiçbir zaman tatlılardan, hamur işlerinden ve gazlı içeceklerden uzak kalamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir