Burçlar Hamileyken Ne Gibi Kaprisler Yapar?

Kadınların çoğu yaşamının belli bir döneminde hamilelik deneyimi yaşar. 9 ay gibi geniş bir zaman dilimini kapsayan süreç kolay değildir. Hanımların fiziksel değişimlerinin yanı sıra değişen hormonlardan ötürü psikolojileri de farklılaşır. Daha alıngan, hassas ve öfkeli olurlar. Zodyak’ta her burç kişisel özellikleri doğrultusunda bu süreçten etkilenir. Eşlerine belli konularda kaprisler yaparlar.

Koç: Herhangi Bir Şeye Sinirlenir

Hamilelerin gerginlik, hassasiyet ve öfke katsayısı yükselebilir. Siz bu durumda bir de Koç burçlarını düşünün. Ufacık bir problem bile öfke patlaması yapabilir onlarda. Sinirden ağlama krizlerine girebilir, kavga çıkarabilirler. Üzerlerine gidilmemesi gerekir, zaten kısa bir süre sonra sinirleri sakinleşir. Birçok hamilenin aksine hareketli yaşamaya devam eder Koç burçları. İşlerini kendileri yapmak isterler. Gebeliğin ilerleyen döneminde hareketlerinin kısıtlanması canlarını sıkar.

Boğa: En İyi Hastaneyi İster

Astrolojide canı en tatlı burçlardandır Boğalar. İğne yaptırmaktan bile irrite olurlar. Hamilelik onlar için büyük külfettir. Yavaş hareket eden insanlar olarak bir de üzerlerine yük binmesinden rahatsız olurlar. Çok fazla huzursuzluk etmeseler de talepleri bitmez. Eşlerinden her şeyin iyisini, lüksünü almasını isterler. Doğum için en iyi hastaneyi seçer ve isteklerinde diretirler. Doğumdan sonra mümkünse birkaç gün daha hastanede kalıp dinlenmeyi tercih ederler.

İkizler: Değişik Yiyecekler Aşerir

Gebelik sürecinde huzursuzluğu artar İkizler burçlarının. Ruh halleri iyice dalgalanır. Mutlu ve sakin geçen bir günün ertesinde gerginleşebilir. Severek yaptıkları bir işi bazı günler yapmak istemeyebilirler. Damak zevkleri de farklılaşabilir. Mevsimi olmayan veya bulunması zor bir meyveyi veya yiyeceği isteyebilirler eşinden. Evde uzun saatler duramaz, daralır İkizler burçları. Her zamankinden farklı ve uzak bir restorana gitmek isteyebilirler aşerdiklerinde.

Yengeç: Her Şeye Alınır

Su grubu burçları için hamilelik psikolojisi zordur. Yengeçler gibi alıngan insanların hassasiyetleri tavan yapar. Ev işlerinden elini eteğini çekmez ama evdeki ufak kazaları gözünden büyütüp söylenir bu hanımlar. Gebelik sürecinde annelerini eve çağırıp fiziksel ve manevi destek beklerler. Eşlerinin söylediği sözlere veya şakalara alınıp küserler. Onların işlere yardım etmemesi, doğacak bebekle ilgili sorular sormaması gibi ufacık konular bile canlarını sıkar.

Aslan: İltifat ve İlgi Bekler

Gebelikte Aslanların duygusal yönünden ziyade egosu öne çıkar. Her şeyin gebelik öncesi dönem gibi tıkır tıkır işlemesini beklerler. Şişkin karınlarına rağmen sık sık dışarı çıkıp eğlenmek isteyebilirler. Eşlerinden ilgi ve alaka beklerler. İltifat duymadığı zamanlar canları sıkılır ve “Sen beni bu halimle beğenmiyor musun?” türünde kaprisler yaparlar. Kocalarının hatalarını yüzüne vururken kendileri ise bu süreçte eleştirilmeye hiç tahammül edemezler.

Başak: Paniği Artar

Hamileliğin verdiği gerginlikle Başakların takıntıları artış gösterir. Evin dağınıklığını büyük mesele eder ve eşlerine yakınırlar mesela. Vücut ağırlıklarının etkisiyle işleri aksatmak canlarını sıkar. Daha panik olur, en ufak bir sancıda erken doğum yapacaklarından kaygılanırlar. Bir an önce hastaneye gitmek için diretirler. Gebeliğin bedende yarattığı etkiler Başak burçlarını ürkütür. Doğum yaklaştıkça, “Sezaryen mi yoksa normal doğum mu yapmalı, hangisi daha riskli?” gibi sorular kafalarını bulandırır.

Terazi: Doğum Hediyesi Bekler

Gebeliği en sakin geçen burçlar arasındadır Teraziler. Yaşamın dengesini bu süreçte de sağlamaya çalışırlar. Hormonlarındaki değişimin yarattığı duygusal etkilerin farkındadırlar ve iç huzurlarını bozmamaya gayret ederler. Fiziksel görünümlerindeki değişiklik ve kilo almak canlarını sıkabilir. Özgüvenleri azalış gösterir. Gebelikteki kaprisleri daha çok maddi beklentiler üzerine olur. Eşlerinden özel doğum hediyeleri beklerler. Öyle sembolik veya ucuz eşyalar değil pahalı hediyeler umarlar.

Akrep: Eşini Arkadaşlarından Kıskanır

Her ne kadar güçlü insanlar olsalar da karamsar bir tarafı vardır Akrep kadınlarının. Hamilelikte ise bu hisleri artış gösterir. Eşlerinden çok fazla şüphelenip tavırlarını gözlemlemeye başlarlar. Kocaları bu dönemde daha ilgisiz olursa moralleri bozulur ve hemen olumsuz düşünceler kafalarını kemirir. Eşlerini arkadaşlarından kıskanmaya başlarlar. Telefonunu, sosyal medya hesaplarını, mesajlarını kontrol edip kaçamak yapıp yapmadığını denetlerler. Kötü rüyaları bile Akrepleri işkillendirebilir.

Yay: Gezemediği İçin Sitem Eder

İyimserliklerini kolay kolay yitirmeyen Yay kadınları hamilelikte de hiperaktif olmayı sever. Öte yandan sınırlı yaşam şeklini problem ederler. Evde uzun süre duramaz ve hormonların da etkisiyle iyice bunalırlar. Doğada zaman geçirmeyi ve gezmeyi özlerler. Eşlerinin kendilerine göre daha özgür yaşadığını düşünerek sitem ederler. Kocalarına etkinlik organize etmesini, kendisini farklı yerlerde dolaştırmasını söylerler. Dokuz aylık süre gözlerinde iyice büyür ve bir an önce doğum yapıp lohusalığı atlatmak isterler.

Oğlak: Eşine Kurallar Koyar

Disiplinli ve otoriter olan Oğlak kadınları hamilelik döneminde kurallar belirlerler. Düzenli yaşayıp, hamilelik diyetine girerler. Yediklerine çok dikkat eder, dışarı nadiren çıkarlar. Hamile yogası, pilates gibi sağlıklı sporlara yönelirler. Kocalarından da aynı disiplini bekleyebilirler. Kocalarının dışarı çıkmasına karışıp dizinin dibinden ayrılmamasını söyleyebilirler. İş dönüşü herhangi bir yere uğramaksızın eve gelmesini beklerler. Jinekolog kontrolü, yürüyüş, bebek alışverişi gibi her türlü işte kendilerine eşlik etmesini zorunlu kılarlar.

Kova: Üzerine Gidilmemesini İster

Aykırı kişiliğiyle diğer burçların tam tersi tavırlar gösterebilir Kovalar. Psikolojik olarak daha hassaslaşırlar ancak aşırı ilgi beklentileri yoktur. Aksine üzerlerine gidilmemesini rica ederler. Özgürlüklerinin sınırlanmasından hoşlanmaz hamilelikte diledikleri gibi yaşamak isterler. Kendilerini rahatlatacak hobilere yönelirler. Gebeliğin belli bir sınır ve düzen çerçevesinde sürmesi gerektiği fikrini reddederler. Hamilelik diyetinin dışında beslenmeyi tercih ederler. Eşlerinin müdahalelerine bozulurlar.

Balık: İyice Duygusala Bağlar

En duygusal burçlardan olan Balıkların hamilelik kaprisleri yorucu gelebilir. Değişen hormon dengesi psikolojilerini bozar. Depresyon eğilimi artar ve ruh halleri gelgitler yaşar. Ağlama krizlerine girerler. Bu zorlu dönemde hayat arkadaşlarının hep yanlarında olmasını beklerler. Gebelikte fiziksel aktivitelerini yavaşlatan Balıklar uykudan geç kalkıp güne geç başlar bu dönemde. Şımartılmak ister ve yatağına kahvaltı getirilmesi hoşlarına gider. Rahatlatıcı müziklerle üzerlerindeki negatif duyguları atmayı denerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.