Burçlar En Çok Kimleri Kıskanır?

Kıskançlık neredeyse herkesin içinde az çok var olan içgüdüsel bir histir. Bazı burçların kişilik özelliklerinin belirgin bir parçasıyken bazıları nadiren bu hissin içinde bulur kendini. İstem dışı gelişir ve kişi bu zaafın önüne geçemez. Zodyak’ta hırslı burçlar daha fazla kıskançlık eğilimi gösterir. Egosuz, özgüvenli ve iyimser kişilerin başkalarını çekemediklerine nadiren tanık olursunuz. Burçlar, en fazla kıskandıkları kişilerle genelde yakın temas içindedir.

Koç: Kendisinden Güçlüleri

Hem kişilik hem de fiziksel olarak güçlüdürler. Yüksek motivasyonlarıyla kendilerini her işi yapmakta muktedir görürler. Hırslı ve rekabetçidirler. Yarışmaktan çekinmez aksine garip bir haz alırlar. Özgüvenli yapılarına rağmen, belli yeteneklerle donanmış kişileri çekemedikleri olur. Koçların kıskançlıkları iktidar ve güçle alakalıdır. Bu anlamda kendilerinden daha üstün gördükleri kişileri çekemezler. Asabi ve yarış yapan tavırlarıyla da bu hislerini belli ederler.

Boğa: Zengin Akrabasını

Mal mülk konusunda doyumsuz bir tarafları vardır. Ekonomik durumları nasıl olursa olsun kendilerinden daha lüks yaşayanları kıskanırlar. Genelde daha iç içe oldukları zengin akrabalarının hayatlarında gözleri kalır. Yakınlarının aldıkları marka giysileri, lüks otomobilleri, gayrimenkulleri, yaşam tarzlarını kıskanırlar. Onların kullandıkları eşyaları kendileri de elde etmek ister, satın alınca da hava atarlar. Bu yüzden bazen “görgüsüz ve marka delisi” gibi eleştirilere maruz kalırlar.

İkizler: Akıllı Rakibini

Kıvrak zekasının farkında olan İkizler burçları, giriştikleri zihinsel işlerde çok başarılı olur. Pratiktirler ve sorunları hızlıca çözerler. Ortamların yetenekli kişisi sıfatıyla gezinirler ve kendilerine hayran bırakırlar. İkizler burçlarının kıskançlıkları maddi hırslardan ziyade zihinsel yeteneklere ilişkindir. Mesela iş çevrelerinde kendilerinden daha akıllı rakiplerini kıskanırlar. Onların başarılı oldukları yaratıcı projelerinde gözleri kalır. Dedikodu yaparak kıskançlıklarını belli ederler.

Yengeç: Flörtünü

Romantikler korosunun baş solistidir Yengeçler. Aşkın büyüsüne kendilerini kaptırdıklarında flörtlerini ilgi delisi yaparlar. Aynı yakınlığı karşı taraftan da beklerler. İlişki süresince en fazla kendileriyle zaman geçirmesini isterler. Sevdiklerini başkalarıyla paylaşamaz yakın çevrelerinden bile kıskanırlar. Bunun altında yatan en büyük sebep kaybetme korkularıdır. Hassas kalpleri, bu pembe masalın bir gün bitmesinden korkar. Bu aşırı dip dibe ilişki bazen flörtlerini sıkar.

Aslan: Popüler Arkadaşını

Aslan burçları kendilerinden daha popüler insanlara katlanamaz. Ortamın tek yıldızı olmak isterler. Hele ki bu kişi arkadaş grubundan birisiyse işleri daha da zordur. Sürekli bir arada oldukları bir çevrede rekabet etmek canlarını sıkar. Okulda veya ofiste rakip gördükleri bu kişilerin aldıkları her iltifat Aslanları kıskandırır. Çekemedikleri arkadaşlarını alay konusu yaparak küçük düşürmeye, onların popülaritesini söndürmeye uğraşırlar. Sürekli bir açıklarını yakalama çabası gösterirler.

Başak: Hiç Hata Yapmayan İnsanları

Başaklar hayat boyu kendilerine mükemmellik gibi bir çıta belirlemiştir. Kusursuzluk takıntısı, mutlu olmalarının önündeki en büyük engeldir. Genel olarak kıskanç ve rekabetçi yapıda olmasalar da hiç hata yapmayan insanları kıskanırlar. Kişilik olarak bu insanları detaylıca inceler, eksik gedik bir yönlerini bularak kendilerini rahatlatmaya çalışırlar. Bu çekememezlik Başakları, hata yapmamaları yönünde daha fazla takıntıya sokar.

Terazi: Kendisinden Güzelleri

Zodyak’ın en uyumlu burçları arasındadır Teraziler. İç huzurlarını bozacak hiçbir polemiğe veya düşmanlığa bulaşmazlar. Gel gör ki güzellik takıntıları onların da karanlık yönlerini açığa çıkarır. Kıskançlık da bunlardan biridir. Başarıyı, zekayı veya karizmayı değil, kendilerinden daha güzelleri/yakışıklıları kıskanırlar. Hayran dolu bakışlara o kadar aşinadırlar ki, gözlerin başka kişilere kaymasını çekemezler. Nazik insanlar oldukları için Terazilerin kıskançlığı kolayca fark edilemez.

Akrep: Sevgilisinin Kankasını

Flörtünü fazlasıyla sahiplenen Akrepler, sevdiklerini takıntı boyutlarında kıskanır. Flörtlerinin her hareketinden şüphelenir, anlamsız sorularla onları bunaltırlar. Olur olmaz kişileri hatta sevgililerinin kankasını bile kıskanırlar. Bu yakın arkadaşları gözlerinde fazlasıyla büyütür, onları incelemeye alırlar adeta. Sosyal medya hesaplarına bakar, flörtleriyle olan fotoğraflarını detaylıca incelerler. Kimseye güvenmeyen Akrepler, bu yakın arkadaşı her zaman ilişkilerinin üzerindeki potansiyel tehdit olarak görür.

Yay: Sosyal Medya Fenomenlerini

Renkli kişiliğinden ötürü kendine has bir popülerliği vardır Yay burçlarının. Bulundukları çevrenin eğlenceli, konuşkan ve hiperaktif kişisidirler. Yakın çevrelerinde enerjik ve sempatik bir çocuk gibi sevilirler. Zodyak’ın kendisiyle barışık kişilerinden olsalar da nadiren kıskandıkları birileri olur. Yayların imrendikleri ve kıskanabilecekleri kişiler sosyal medya fenomenleridir. Kendileri gibi şakacı, mizahçı veya gezgin nitelikteki bu kişilerin yerinde olmayı çok isterler.

Oğlak: Patronunu 

Onların hırsları, kariyer ve maddiyat beklentisi üzerinden şekillenir. Güzellik, popülarite, karizma gibi niteliklere odaklanmazlar. Oğlaklar statü sahibi, başarılı ve varlıklı kişileri çekemez. Biraz daha indirgemek gerekirse iş dünyasının önemli isimlerini, sıfırdan gelip de zirveye çıkan başarılı girişimcilere imrenirler. Mesela bir şirkette personel olmak Oğlakları kesmez, onların gözü patronlarının makamıdır. İşverenlerini rol model olarak benimser, bir gün kendileri de o makama gelmek için motive olup azimle çalışırlar.

Kova: Karizmatik Kişileri

Kovalar , Zodyak’ı aklıyla parlayan burçtur. O sıra dışı ve sürünün dışındaki davranışları, zeki kişilikleriyle öne çıkar. Kasıntı tavırlara girmeksizin doğallığında kendini belli eden bir karizmaları vardır. Bu olumlu özelliklerinin farkındadırlar ancak aynı ışığı sezdikleri kişileri kıskanırlar. Aurası ve aklını kullanış biçimiyle takdir edilen bu tarz insanları rakip görebilirler. Kendilerini çocukça bir yarışa sokmazlar belki ama kıskandıkları kişilerin başarılarını onlara sezdirmeksizin takip ederler.

Balık: Hayallerini Gerçekleştirenleri

Bu burçların dünyası gerçekliğin ötesindeki sürreal alemdir. Balıklar hırslı yapıda olmasalar da hayallerinde besledikleri amaçları vardır. Yapmak istedikleri çok şey olmasına karşın harekete geçecek gücü kendilerinde bulamazlar. Reelde olmasa da hayallerinde mutlu olurlar. Genelde bir sanatçının rüyalarını süsleyen idealleri düşlerler. Bu anlamda hayallerini gerçekleştiren kişileri kıskanırlar. Yaratıcı nitelikte projelere imza atan başarılı insanların aldıkları ödüllere imrenerek bakar, onların yerinde olmayı arzularlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir