Burçlar En Çok Hangi Nedenlerle Terk Edilir?

Yeni bir ilişkiye başladınız. Her şeyin yolunda olduğunu düşünüyorsunuz. Mutlusunuz ve sevgilinizin de aynı şekilde mutlu olduğunu sanıyorsunuz ama işin gerçeği, büyük bir yanılgıdasınız!  Zira bir sabah telefonunuza gelen “Bu iş artık bitti. Elveda!” şeklindeki kısa mesajla terk edildiğinizi öğreniyorsunuz. Peki, ne oldu da her şey toz pembe iken terk edildiniz? Nerede hata yaptınız? Belki de burcunuzun karakteristik bir özelliği bu ayrılıkta başrolü oynamıştır! İşte size burcunuza göre neden terk edilmiş olabileceğinize dair küçük ipuçları:

 

Kendi Bildiğini Okuyan Koçlar

Patronun her zaman kendileri olduğuna inanan Koçlar için ilişkilerinde de kendi bildiklerini okumaya bayılır. Örneğin; sevgilisiyle yapacağı tatilin planını kendi programına göre hazırlamaktan çekinmedikleri gibi ne tür bir tatil yapacaklarını hatta gidecekleri rotayı bile kendileri belirler. Sevgililerine ise sadece tatilin detaylarını öğrenmek kalır. Hâl böyle olunca kendi fikirlerine önem verilmediğini düşünen sevgili de çareyi ayrılıkta bulur.

Yeni Ortamları Reddeden Boğalar

Değişime kapalı Boğalar, hayatlarındaki yenilikleri de pek de hoş karşılamaz. Taze bir ilişki ise +beraberinde pek çok yeniliği getireceği için, Boğalar bu yeni yükün ağırlığı altında ezilebilir. Örneğin bir Boğa, sevgilisinin ailesi ve arkadaşlarıyla yeni ortamlara girmekten kaçınır ve mümkünse bu tür buluşmaları sürekli erteler. Üstelik bu konudaki tutumlarını da belli etmekten kaçınmaz. İşte bu nedenle terk edilmek de Boğaların makus talihidir.

Ciddi Bir İlişkiden Kaçan İkizler

İkizler, için bağlanmak ateşten gömlek giymekle eş değerdir. Bu nedenle her ne kadar pek çok beraberlikleri olsa da ciddi bir adım atmayı çoğu zaman başaramazlar. Hatta sevgilileri romantik bir evlenme teklifi bekleyedursun onlar, bu ilişkilerinden sıkılmış dahi olabilir. İlgileri çabuk dağılan ve ciddi bir ilişki yaşamak söz konusu olduğunda ortalarda görünmeyi tercih etmeyen İkizleri sonsuza dek bekleyecek bir sevgili henüz yaratılmadığından dolayı terk edilmeleri de sürpriz olmayacaktır.

Denge Kuramayan Yengeçler

Yengeçler en çok ailelerine bağlılıklarıyla bilinir. Onları çok sever ve onlarla beraber vakit geçirmekten büyük keyif alırlar. Aileye bu denli düşkünlük ise ilişkilerinde çoğu zaman küçük çaplı depremler yaratabilir. Örneğin annesini doğum günü ile sevgilisinin doğum günü aynı güne denk gelen bir Yengecin akşamı annesiyle beraber geçirmesi hiç de şaşırtıcı olmaz. Sahip oldukları bu zaaf yüzünden ailesi ile sevgilisi arasındaki sınırı çizemeyen Yengeçlerin ilişkileride  ne yazık ki uzun ömürlü olamaz.

“Biz” Değil “Ben” Olan Aslanlar 

Aslanlar sosyal ilişkilerinde göz önünde olmayı sever ve her giriştikleri işin lideri olmayı arzular. Bu tabiatlarını özel ilişkilerine de yansıtmayı ihmal etmeyen bir Aslan, bencil yapısıyla sevgilisinin sınırlarını zorlayabilir. Yaşadıkları ilişkide, aldıkları her kararda “ben”, “ben”, “ben” diyen birine ne kadar tahammül edilebilir? İşte bu nedenle “biz” olamayıp hep “ben” dedikleri için terk edilmek onlara çok aşina gelen bir durumdur.

Sevgililerini Anlamayan Başaklar

Bir Başak burcunu nasıl tanımlarsınız? Dikkatli, düzenli ve detaycı… İşte bu özellikler onların hayatında o kadar yer etmiştir ki çoğu zaman karşılarındaki insanın duygularını anlamaktan çok uzaktırlar ve bu genellemeye sevgilileri de dahildir. Hâl böyle olunca herhangi bir anda hüzünlenen ve gözleri dolan bir sevgilinin duygularını anlamaktan çok, gereksiz detaylara takılabilirler; “Niye suya dayanıklı rimel kullanmadı ki” sorusu gibi… Bu özelliklerine bir de karşılarındaki insanı sürekli eleştirmeleri de eklenince onlar için uzun süreli bir ilişki hayalden öteye gidemez.

Kararsızlığıyla Nam Salan Teraziler

Hayatında sürekli birilerini isteyen, yalnız kalmaktan hoşlanmayan, sosyal bir Terazinin aşk hayatı da aşağı yukarı aynıdır. Öte yandan Teraziler, beraber vakit geçirebileceği bir sevgiliyi her daim yanında istese de kararsızlıklarıyla sevgililerini çileden çıkarırlar. Üstelik nadir de olsa verdikleri bu kararları çevrelerindeki insanların baskılarıyla anında değiştirebilirler. Örneğin, uzun süren bir flört döneminden sonra nişanlanmaya karar veren bir Terazi bu kararını “Aaaa canım sen daha çok gençsin, ne nişanı” serzenişlerinden sonra askıya alabilir. Sonra gelsin ayrılık şarkıları…

Kıskançlığıyla Nefes Aldırmayan Akrepler

Toplumda yerleşmiş “Seven insan kıskanır” sözünü çok yanlış anlamış olan Akrepler, kıskançlığın da sınırlarını zorlayarak sevgililerine yaşam alanı bırakmazlar. Her ne kadar sevmeleri çok tutkulu olsa da kıskançlıkları başa bela olan Akrepler, kimi zaman bu duygularını takıntı haline de getirebilirler. Sevgilisinden sık sık nerede olduğuna dair rapor isteyen hatta bunun için görsel kanıtlar da talep eden bu burcun sevgilileri bir saniye bile nefes alamamanın bezginliğiyle bu ilişkiye bir kısa mesajla son verebilir.

Bağlanmayı Zor Bulan Yaylar

Hayatının büyük bir kısmını dünyanın egzotik yerlerini gezerek, farklı kültürlerini tanıyarak geçiren bir Yaydan mazbut bir sevgili olmasını beklemek hayal olur. Maceraperest ruhlarını yerleşik bir ilişkiyle doyuramayacağını düşünen Yaylar, bu nedenle de bağlanmaktan ve ciddi bir ilişki kurmaktan kaçınırlar. Nitekim Alplerde kayan yapan bir Yaydan, bayramlarda aile ziyaretleri yapan veya bütün geceyi bebeğinin başında bekleyen birine dönüşmesi çok da kolay olmayacaktır. Üstelik çoğu zaman düşüncesiz davranarak ve patavatsız konuşarak sevgililerinin kalplerini de kırabilirler. Tabii tüm bunlara katlanacak sevgiliyi yanlarında bulabilirlerse…

İlişkilerine Kurallar Yazan Oğlaklar

Hangi burç kendisine kurallarla örülü bir dünya kurar. Tabii ki temkinli ve tutarlı Oğlaklar… İş hayatlarında ve kariyerlerini geliştirmede kendilerine büyük bir avantaj sağlayan bu özellikleri özel hayatlarında ise kendilerine büyük bir sorun yaratabilir. Zira ilişkisinde de kuralları kendisi belirlemek isteyen bir Oğlak, sevgilisini kurallarıyla boğabilir. Uzun bir yapılacak ve yapılmayacaklar listesini elinde bulan birinin de ayrılık mesajı atması an meselesi olabilir.

Sevgililerini Kendiden Soğutan Kovalar

Pek çok kimsenin hayalidir, sıcacık ve samimi bir sevgili… Oysa ki bir Kova burcu bu hayali karşılamaktan çok uzaktır. Çünkü mesafeli Kovalar hasbelkader bir sevgili edinmiş olsalar dahi, soğuk tavırlarıyla sevgililerini kendilerinden uzaklaştırmada oldukça başarılıdır. Üstelik bu tuhaf tavırlarını bünyelerinde var olan inatçılıkla birleştirip sürdürmeye devam ettirirlerse kim ne yapsın öyle sevgiliyi…

Sorumluluk Denildiğinde Arkasına Bakmayan Balıklar

Bir ilişkinin en zor taraflarından biridir şüphesiz sorumluluk almak… Bir çift olmak ve ilişkiye başlamak beraberinde bir takım sorumlulukları da getireceği gibi eğer bu sorumluluklar yerine getirilmezse o zaman çiftler arasında gerginliklerin ortaya çıkması da an meselesidir. Söz konusu sorumluluk almak olunca arkasına dönüp bile bakmadan kaçan Balıklar da bu gerginliklerin müsebbibi olur ve dolayısıyla terk edilmenin de faili…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.