Burçlar Diyarında Yasaklı Davranışlar!

Artık adına kötü şans mı dersiniz, risk bölgesine destursuz geçiş olduğuna mı kanaat getirirsiniz orasını bilemeyiz ama bu davranışlar sırasında tehlike çanlarının çaldığını belirtmek isteriz! Kırmızı çizgilere dikkat etmeniz gerektiğini belirtir, burçlara yapılmaması gereken davranışları sıralamak isteriz! Burçlar diyarının da kırmızı çizgileri var, dikkat ediniz!

Koç     

Koç öfkesini anlık yaşayıp bugünün işini yarına taşımazken sinirinizi paketler geleceğe kargolar, vakti gelince açmak üzere rafa kaldırırsanız olmaz! Koç samimiyetinize güvenip dostluğunuzu sürdürürken arkasından kuyular kazdığınızı fark ederse ömrünce yüzüne bakmaz! Koç’a kin beslemek, öfkeyi sürdürmek, çizgi ötesidir, buralarda hoş karşılanmaz!

Boğa   

Boğa’nın olduğu yerde her ayak kendi pabucuna girmek için sessizce sırasını bekler, etekler kafasına göre zil takıp oynamaz, çalmak için de molanın gelişini bekler! Boğa’nın yanında sabırsızca davrananların sinirleri germesine müsaade edilmez, huzurların kaçmasına izin verilmez! Boğa ile birlikteyken sabırsız davranmak, burçlar diyarında hiç de hoş karşılanmaz!

İkizler  

İkizler sözü diline, sazı eline alınca kalabalıkların gözü kulağı onda olur, insanlar pür dikkat İkizler’i dinlemeye koyulur! Üstünde şeytan tüyü, dilinde ballı kaymak şurubu olan İkizler, özellikle masada zeki bir arkadaş bulduysa kendine açar ağzını, yumar gözünü! İkizler’i tüm çenebazlığına rağmen göz ardı etmek, sorularını yanıtsız, konu başlıklarını eşliksiz bırakmak hiç hoş karşılanmaz!

Yengeç

Yengeç herkesi daima umursar, hatta öyle bir umursar, üstüne düşer, herkesin yerine düşünür ki bezdirir, yıldırır, bıktırır! Yengeç vaktinin tümünü sevdiklerine harcasa gocunmaz, ileri yaşlarında “hani benim heba olan gençliğim” deyip hayıflanmaz! Yengeç’e umursamaz davranmak, hiç de hoş karşılanmaz! Özellikle fazla göz ardı edilmesinin telafisi mümkün olmaz!

Aslan   

Aslan yüce gönüllüdür. Bu da demek oluyor ki kolay kolay kırılmaz, ufak tefek konularda sırtını dönüp trip atmaz! Ama fazla ileri giden, haddini aşan insanlara karşı insaflı davranmaya da kalkışmaz! Aslan’ı hor görmek, yeteneklerine burun kıvırıp kalabalıklar içinde küçümsemek yakışık almaz! Aslan’ı incitmek ya da gücendirmek kural ihlali sayılır, cezasız kalmaz!

Başak  

Başak olmayanı oldurmaya çabalar ancak kuru bir makyajla zaten öyleymiş gibi göstermeye kalkışmaz! Dürüsttür Başak, bayağı olanı yüce göstermek için uğraşmaz, eksik olanı tamamlamadan bırakmaz! Herkesin yardımına koşar, aksaklıklara analitik zekasıyla çözümler sunar, yolunu yordamını bulur çalışmaya başlar! Başak’a göz göre göre yalan söylemek Burçlar diyarının kusurlarından sayılır! Buralarda yalan söyleyene iyi gözle bakılmaz!

Terazi  

Terazi herkesin kendisini sevmesi, kimselerin tersine düşmemesi için elinden geleni yapar! Kendi tercihlerini çoğu zaman çöpe atar, yok sayar, çoğunluğun isteklerine uyar! Herkesle anlaşır, uyumlu davranır, kavgalara barış çubuklarıyla yaklaşır, küslere çantasından çıkardığı zeytin dallarını uzatır! Lafın kısası Terazi sevilir, Terazi ile çok güzel eğlenilir! Terazi’den nefret edende kusur aranır!

Akrep  

Akrep Zodyak’ın kara kutusudur! Her şeyi bilir, bunda da hiçbir sakınca görülmez! Akrep’in her bilgiyi haznesine eklemek için geceleri uyanık yaşaması, gündüzleri en gürültülü ortamlarda sessizce gözlem yapması, evrenin bilgisini derinlerinde saklaması garip karşılanmaz! Akrep bilmek için yaşar, dünyanın başına bir iş gelirse, en kurtarıcı stratejiyi Akrep kurar! Akrep’ten sır saklamak hiçbirimizin işine gelmez, zaten istediğimiz kadar saklayalım gizli kalmaz!

Yay       

Yay’ın ne içinde ne de dışında kötülüğün zerresine rastlanmaz! Yay kendi keyfi için yaşar ama mutluluğa ulaşmak için kimseyi basamak yapmaz, insanları kullanmaz, abartmayı sever ama yalanla dolanla işi olmaz! Dostluklarından üst beklentileri olmayan Yay kimsenin sırtına da yük olmaz! Yay hayatı bu denli hafife alır, neşeyle yaşarken etrafındakilerin yapmacık davranışları hiç hoş karşılanmaz!

Oğlak   

Oğlak mantık süzgecinden geçmeyen hiçbir kararını yürürlüğe sokmaz, adım attığı her yolu sonuna dek yürümeden de motivasyonunu eksiltmez, amacından sapmaz! Başarı yolunda temkini elden bırakmaz, gayretini eksik etmez! Oğlak’ı ayakta alkışlamayan, başarılarını takdir edip devamını dilemeyen insanlarda kötülük tohumu aranır. Bu tarz insanlara hoş gözlerle bakılmaz!

Kova    

Kova’ya aşırı âşık olan, deli divane olup birlikte bir gelecek planlayan, yaşamının kalanı için kurduğu pembe hayallerin baş köşesine Kova’yı oturtan maalesef ki çok üzülür! Her burcun mizacı farklıdır, Kova fazla aidiyet geliştirmesini gerektirecek ilişkilerde yer almaz! Kendini zorunda hissettiği zaman kaçar, durdurulamaz! Kova’ya gönülden bağlanmak, yıpratır, üzer, ağlatır!

Balık    

Balık kendini feda etmeye, başkalarının iyilikleri için kurban rolüne bürünmeye, ilişkilerinde bütüncül bir teslimiyetle sevmeye bayılır ama onun da tahammül sınırları zorlanırsa, düşüp bayılacak, kahırdan ölecek olsa yollarını ayırır! Her ne yaparsa yapsın Balık’ın kendisini seveceğine inanan, sonsuz fedakârlık yapacağını planlayan bencil insanlar Zodyak ailesinden dışlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.