Burçlar Birer Ev Eşyası Olsa Hangisi Olurlardı?

Eşyasız bir ev düşünülebilir mi? Koltuğu, masası, sandalyesi, televizyonu, kitaplığıyla eşyalar hem evimizin hem de hayatımızın en önemli parçalarındandır. Zaman zaman kişilik özellikleriyle özdeştirildikleri de görülür. Tembeller yatakla, her daim süslü kokoşlar aynalarla özdeştirilir. Peki ya burçlar birer ev eşyası olsaydı hangisi olurlardı hiç merak ettiniz mi?

Koç – Mutfak Robotu

Mutfaklarımızın vazgeçilmezi haline gelen mutfak robotları, artık günlük koşuşturmaların içinde pratik yardımcılarımız olarak mutfağımızın başköşesinde yer alıyorlar. Mutfaktaki işlerimizi hızlandıran ve kolaylaştıran bu robotlar hareketli yerinde duramayan koçları aklımıza getiriyor.

Boğa – Kitaplık

Her evde bir kitaplık olmaz, ancak kitaplığı olan evler çoğunlukla sakinliğin ve dinginliğin hâkim olduğu yerlerdir. Zaten kim kargaşa, gürültü ve dağınıklığın olduğu bir yerde kitap okumak ister ki. Bu yüzden kitaplıkla en iyi özdeşleşen burç aynı zamanda okumayı en çok seven burçlardan olan Boğa’dan başkası değildir.

İkizler – Çekyat

Koltuk mu yoksa yatak mı olacağına bir türlü karar verememiş bir ev eşyasıdır çekyatlar. İki farklı işlevi bir arada barındırdığından pratik sayılabilir. Ancak ne bir yatak kadar rahattır ne de “Evime gitsem de koltuğuma uzanıp ayaklarımı uzatsam” diyecek kadar çok benimsenir. Tıpkı birçok işi aynı anda yapabilen ve çift kişilikleriyle tanınan İkizler gibi.

Yengeç – Masa

Masa, tüm ailenin buluşma noktasıdır. En güzel yemekler ve en tatlı sohbetler masanın etrafında şekillenir. Kimi zaman dertler kimi zaman ise mutluluklar yine burada paylaşılır. Günlük koşuşturmalar, iş yaşamının stresi, gelecek kaygısı… Hepsi akşam olup sevdiklerimizle bir masada buluşunca, kısa süreliğine de olsa unutulur. Bundandır ki söz konusu ailesi olduğunda akan sular duran anaç Yengeç’leri en iyi temsil en ev eşyası şüphesiz ki masa olur.

Aslan –Televizyon

İster dizi olsun isterse de film, ister spor karşılaşması, isterse de magazin programı, belki bir yarışma veyahut haber bülteni… Beyaz cama yansıyan ne olursa olsun tüm gözler her zaman onun üzerindedir. Bir aslanla bir televizyonun en büyük ortak noktası tam da budur işte. Her ikisi de bütün ilginin kendi üstünde toplanmasını ve herkesin ona odaklanabileceği bir noktada bulunmaktan hoşlanır.

Başak – Elektrik Süpürgesi

Ev temizliğimizin demir başlarından elektrik süpürgesi neredeyse her gün çalıştırılır, dip köşe süpürülerek ev tozdan kirden arındırılır. Hayatını düzene adayan temiz ve titiz başaklar bir ev eşyası olsalardı tabii ki elektrik süpürgesi olmayı tercih ederlerdi.

Terazi – Klima

Yazın kavurucu  ve bunaltıcı sıcaklarından, kışın ise dondurucu soğuklarından bizi koruyan biricik yardımcımız klimalar, ortamın havasını değiştirir. Tıpkı bulunduğu yerde ahenk ve denge sağlayan teraziler gibi sıcak ve soğuk havayı düzenler.

Akrep –Yatak

Herkes bildiği gibi yatak yalnızca dinlenilen ve uyunan bir yer değil, en derin arzuların ve en yoğun duyguların gün yüzüne çıktığı yerdir aynı zamanda. Kimi zaman tutkulu anlara kimi zaman ise sıcak buluşmalara şahitlik eder. Tutkularını her şeyin ütünden tutan ve duygularını dolu dolu yaşayan Akrep’ler olsa olsa yatak olmak ister.

Yay – Sandalye

Dolabı, yatağı, koltuğu her istediğimiz an bir odadan bir odaya sürükleyemeyiz değil mi? Evin dekoruyla oynuyorsak belki, ama sandalye öyle mi? Biri ayakta mı kaldı, sandalye imdada yetişir. Hatta bazen üst raflara uzanmak gerektiğinde merdiven niyetine kullanıldığı dahi olur. Evin içinde oradan oraya sürüklenir durur. Elinde olsa bir Yay gibi sınırları aşacak, o ülke senin bu ülke benim gezecek. Bir de onun gibi şansı yaver gidecek de 4 ayağının üstüne düşecek.

Oğlak – Buzdolabı

Televizyon günde kaç saat açık kalır ya da çamaşır makinesi haftada kaç kez açılır? Bu soruların cevabını ev halkının yaşam tarzı ve alışkanlıkları belirler. Ancak buzdolabı öyle mi? O durmak bilmeden gece gündüz çalışır, yiyeceklerin taze kalması için didinir durur. Hedeflerini gerçekleştirmek için yoğun çaba sarf eden işkolik oğlaklar gibi sorumluluklarının farkında olarak 7 gün 24 saat mesai harcar.

Kova – Fırın

Mutfakta her şey tencerede pişmez; kekleri, börekleri, tencere yemeklerine alternatif lezzetleri yapmak için çoğunlukla hep fırınları tercih ederiz. Aynı zamanda sıra dışı ve yaratıcı Kova’ların bu yönlerini mutfakta da göstermelerinde en büyük yardımcısı da yine fırınlardır. Dolayısıyla da Kova bir ev eşyasıyla özdeşleştirilecek olsaydı bu farklı kişiliğini ortaya koyabileceği fırından başkası olmazdı.

Balık – Gardırop

Tişörtler,  kotlar, şortlar, montlar, kazaklar, hırkalar, elbiseler, ceketler, gömlekler, pijamalar, gecelikler derken doldurup taşırırız gardıropları. Yazlıklar ve kışlıklar derken giysilerimizi atarız da atarız içine. Öyle ki kimi zaman idare etmekte zorlanır oluşan dağınıklıkla yüzleşmeye korkarız. Tıpkı duygularından çabucak etkilenen, acı çekmekten ve gerçeklerle yüzleşmekten korktuğu için hislerini içine atıp duran Balık’lar gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.