Burçlar Birer Duygu Olsalardı Bunlar Neler Olurdu?

Bizler rengârenk insanlarız aslında ve birleşirsek inanıyoruz ki hep birlikte gökkuşağını oluşturabiliriz. Hal böyleyken ve hepimiz farklı bir renkken neden hepimiz farklı bir duygu olmayalım ki dedik ve bu içeriğimizi sizin için hazırladık! Bu içeriğimizde hangi burcun hangi duygunun özelliklerini taşıdığına bakacağız beraberce. Hazırsan, gel başlayalım!

Koç Burçları: Telaş

Hareketli Koç burçlarının kaç yaşına gelirlerse gelsinler sahip oldukları çocuksu enerjileri, hevesli davranışları, bir ateş topu gibi bulundukları yere sığmamaları onların sürekli hareket halinde olmalarına neden oluyor. Agresif Koç burçları, yerlerinde duramayan halleri ile bir duygu olacaklarsa, bu kesinlikle “telaş” olur dedik biz de. Aceleci olmaları, tez canlılıkla hareket etmeleri ve dinmeyen coşkulu halleri de bu tezimizi destekliyor. Yalnız Koç burçlarının dikkatli olmalarını öneririz. Telaşın “tatlı” olanı makbul ama o telaşların her an kargaşaya ve kaosa dönüşebileceğini de unutmamaları gerekir.

Boğa Burçları: Sadakat

Güvenilir Boğa burçlarının en güzel özelliklerinden biri de sadık olmalarıdır. Bu hem değişimden pek hoşlanmamaları hem de içe dönük karakter özellikleri yüzündendir. Bir duruma ya da bir kişiye alışıp ona adandıkları için çevrelerini, daha iyi de olsa öyle hemen başka bir çevreye değişmezler. Sağduyulu ve sahiplenici tavırları ile içten ve samimi davranırlar. Sebatkâr Boğa burçları, karşılarındaki insana, ilişkilerinin boyutu ne olursa olsun sevildiklerini ve ne olursa olsun hayatında yerleri olduğunu hissettirirler.  Bu nedenle onları en iyi tanımlayacak olan duygu “sadakat”tir.

İkizler Burçları: Neşe

Her daim şen, her daim mutlu, her daim neşeli, her daim genç olan İkizler burçlarının temsil edebileceği en doğru duygu neşedir. Canlı ve hareketli İkizler burçları, birçok işi yapabilen ve her birinden mutlu olabilen bir yapıya sahiptir. Yaptığı her işte çeşitlilik arar ve bir işi gerçekten sevmediyse onu yapmayı aklından bile geçirmez. Yeteneklidir ve elinden her iş gelir. Bu nedenle de dokunduğu her işin altından kolaylıkla kalkar. Sosyal çevreleri çok geniş olan ve gerek sohbetiyle, gerek esprileriyle, gerek enerjisi ile ortamların aranan yıldızı olan İkizler burçları dünyamızın “neşe”si değil de nedir?

Yengeç Burçları: Sevgi

Duygusal burç denince ilk aklımıza gelen minnoş Yengeç burçları, “sevgi” olmayacaktı da ne olacaktı soruyoruz sana? Ailesine, arkadaşlarına, sevdiklerine düşkün, hoşgörüde sınır tanımayan, herkese anlayışlı davranmaya çalışan şefkatli Yengeç burçlarından bahsediyoruz burada! Dünyanın daha fazla sevgiye ve doğal olarak daha fazla Yengeç burcu insanına ihtiyacı olduğunu düşünmekten kendimizi alamıyoruz!

Aslan Burçları: Gurur

Ormanların kralı, Zodyak’ın biricik lideri, doğuştan hükümdar Aslan burcunun olacağı duygu elbette “gurur” olacaktı! Haşmetli Aslan burcunun egosu kimde var? İhtişamlı görüntüsü bir yandan dikkatlerin ona yönelmesine neden olurken, etkileyici kişiliği de insanların onu takip etmesine neden oluyor. Gururu kimi zaman fazla kaçıp, kendini çokça beğenmesine neden olsa da aman diyelim, o gururu kırmaya çalışmayın! Malum onlar kral, kellenizden olmayın!

Başak Burçları: Endişe

Başak burçları bir duygu olsalardı kesinlikle “endişe” ve “kaygı” olurlardı. Genelde her işleri telaşla ilerleyen, stres içerisinde stres yaşayan Başak burçları endişeyi taşıma ve çoğaltma konusunda bir duayen desek yeridir! Detaycılıkları onları yaptıkları işlerde titizlikle çalışmak ve sonuçları tekrar tekrar kontrol etmek zorunda bıraksa da mükemmeliyetçi tarafları endişe içinde yaşamalarına neden oluyor.

Terazi Burçları: Huzur

Adaletin, adil olmanın, barışın ve barışçıl yaşamanın burcu olan Terazi burcu bir duygu olacaksa bu duygu kesinlikle “huzur” olurdu. İkili ilişkileri bir arabulucu edasıyla çözen, gündelik yaşantısında sürekli dengeyi korumaya çalışan ve her işte adaleti gözeten Terazi burçları bu dünyaya huzur dağıtmak amacıyla gelmiş gibiler. Medeni ve kibar Terazi burcu insanları, en zıt iki uç düşünce arasında bile köprü kurabilmeleri ile ünlüdürler.

Akrep Burçları: Aşk

Duyguları yoğun Akrep burcu bir duygu olsa, “aşk” olur, “tutku” olur, “ihtiras” olur dedik. Gizemli ve beklenmedik davranışları, ketumluğu ve sıkı ağızlı olmasıyla birleşince bize de pek fazla seçenek kalmadı bu konuda. Sezgisel ve tutkulu oluşuyla, bir kıvılcımdan bile en ateşli aşkları çıkaracak hale gelen Akrep burçları, sınırları zorlamayı da pek severler!

Yay Burçları: Umut

Pozitif bir burç olan Yay burcu, bir duygu olsaydı; elbette “umut” olacaktı. İyimserliğin öncülerinden olan inançlı Yay burçları, attıkları özgürlük adımları ve çıktıkları keşif yolculukları ile de umudun baş aktörlerinden biri olmayı başarıyorlar. Enerjik, öğrenmeyi seven, her türlü bilgiye meraklı Yay burçlarının attıkları her adımda şans mutlaka yanlarında duruyor.

Oğlak Burçları: Azim

Disiplinli Oğlak burçlarının, ellerini neye atarlarsa atsınlar başarılı olduklarını hepimiz biliyoruz. Bu başarı onlara havadan gelmiyor elbette, sorumluluk sahibi oldukları, azimli ve planlı bir şekilde gece gündüz çalıştıkları için geliyor. Bu nedenle hedef odaklı ve çalışkan Oğlak burçları bir duygu olsaydı bu “azim” olurdu diyoruz.

Kova Burçları: Huşu

Zodyak’ın en zeki burcu olan Kova burcu insanlarının herhangi bir Aslan burcu insanı kadar kendilerini beğenmemesinin en büyük nedeni alçakgönüllü olmalarıdır. Her fikre saygılı olmaları, insancıl olmaları, her karakterdeki farklı farklı insanlarla iyi geçinebilecek kadar arkadaş canlısı olmaları alçakgönüllü olmalarından kaynaklanır. Bu nedenle onlar bir duygu olsalardı, kesinlikle “huşu” olurlardı.

Balık Burçları: İlham

Romantik Balık burçları, görsel sanatlara ve müziğe olan yatkınlıkları ile bilinirler. Hayal güçleri yüksektir ve bu doğuştan gelir. Ellerine iki malzeme bile verseniz size en güzel sanat eserlerini üretebilirler. Yaratıcı ve hayalci olan Balık burcu insanları bir duygu olacak olsalar, bu kesinlikle “ilham” olurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.