Burçlar! Aman Bu İnsanlardan Uzak Durun!

Hiç keyfimi kaçırıp huzurumu bozamam, en iyisi mi ben hiç yaklaşmayayım, “Aman benden uzak olsun da komşu köye muhtar olsun!” dediklerimiz vardır hani, görünce yolunuzu değiştirmenizin şart olduğu insanları bir bir deşifre ediyoruz! Hangi burç kimlerden köşe bucak kaçsın sizler için derledik.

Yükselen burcunu öğrenmek için tıkla!

Koç

Bir türlü karar veremeyenlerden ve fikri sabitlerden uzak durmalısın! Yeni kararlar vermeni engelleyebilir ya da hızla girişeceğin, zamanla yarıştığın işlerini kararsızlıklarıyla elinden kaçırmana sebep olabilirler. Yüksek öfkelilerden, çabuk ve sert sinirlerden uzak dur, zaten körüklenmeye müsait öfkeni harlamaların kimsenin yararına olmaz. Hiçbir şekilde hakkını arayamayan pasif insanlardan uzak dur ki sürekli insanların savunmasını üstlenip, kavgaları üstüne mal edip, ortamların kötüsü olma! Sinsilerden uzak dur; senin dosdoğruluğun, dolambaçsız düşünme biçiminle hemen fark edemeyeceğin kötü insanlar etrafını sarabilir. Maazallah sen insanların niyetlerini anlayana kadar kendini kötülüğe batmış buluverirsin!

Boğa

Destursuz insanlardan, delibaşlardan uzak dur! Özenle kurduğun düzenine çat kapı girer, senin olanı izinsiz alır, canını sıkarlar! Fazla hareketli ve sosyal insanlardan uzak durman da hayrına olur. Ne kadar insan o kadar paylaşım, çok paylaşım senin için mutsuzluk demek malum. Bir de sürekli yeni etkinliklerin içinde olmak, oradan oraya sürüklenmek rahatını bozar, huzurunu kaçırır! Fazla hızlı yaşayan, akşamı sabahına karışan insanlarla fazla samimiyet, kazanacağın fast food alışkanlıklarınla hem keyifli masalarına hem kesene zarar veriri, aman dikkat!

İkizler

Tutkulu aşıklardan, evlilik heveslilerinden uzak dur, özgürlüğünü kısıtlar, flörtlerini elinden alırlar, mutsuz olursun! Fikri sabitlerden, esneme paysızlardan, yeniliğe kapalılardan uzak dur, yaşamın mücadele içinde çürümesin! Kafası az çalışanlardan uzak dur, boşuna asabiyet geliştirme şu yaştan sonra! Evden çıkaramadığın keyfine pek düşkün, yalnızlık sevdalılarından uzak dur, sıkıntıdan orta yerinden çatlar, kendini en kalabalık ortamlarda bulursun! Ne demiş Yunan büyüğümüz Aristo; her şeyin azı da fazlası da zarar, mühim olan kararını tutturmak, asıl olan ölçülülük!

Yengeç

Havailerden, her gece barda gönlü hovardalardan uzak dur, şefkatsiz kalır üzülürsün, yaprak gibi savrulursun! Duygularını askıya almış, rasyonel insanlardan uzak dur, anlamazlar kırılırsın! Geleneksele karşı duran ayrıksı insanlara, aileyi – akrabayı çoktan çöpe atmış, geçmişi bir çırpıda silmişlere hiç yaklaşma anlaşamazsın! Merhametsiz insanlardan uzak dur, sana dokunmasa da gaddarlıklarının ucu, görmekten canın yanar, yardım edemez çaresiz kalırsın!

Aslan

Özgüvensizlerden, sosyal ortamlardan adeta silinmişlerden, geri planda kalmayı tercih edenlerden uzak dur, bir şey olmaz da sinir olursun! Çok kibirli insanlardan uzak dur, iki cambaz bir ipte oynamaz, birinizin canı yanar! Eleştirel gözlerden de fazla pohpohlayıcılardan da uzak dur! Ne kalbin kırılsın, ne dev aynaları çatlasın! En iyisi ortalamayı tutturmuş, yanına da yakışmış gerçek dostlar!

Başak

Pisten, dağınıktan, sorumsuzdan kaç! Tüm iş üstüne yıkılır, boğulsun deyip bırakamazsın, “Beceremezse bana ne!” deyip sırtını dönemez, yorulduğunla kalırsın! Bazen insanları düzeltemediğin gibi kendine de söz dinletemezsin, uğraşır da uğraşırsın! Aşırı egoluya yanaşmamanda da fayda var, alçak gönlün hadsize dayanmaz, öylelerini sinirlerin kaldırmaz!

Terazi

Huysuzdan, mendeburdan, kavgacıdan, dövüşçüden uzak dur! Barışçıl iklimin kötü kokar, nefessiz kalırsın! Uyumsuz giyinenden, zevksizden, modadan bihaberden, sanat katillerinden uzak dur, boşuna gözünün zevki, gönlünün hoşu kaçmasın! Kaba insan görürsen hiç oralı olma, zarif çizgini bozamaz ters düz olursun!

Akrep

Sır tutamayandan, ayaklı gazete denen yürür konuşanlardan, yüzeysel insanlardan uzak dur, derinlerini anlayamaz, gizemlerini un diye ipe dizerler, durduk yere düşman edinirsin! Tutkularını anlamayanlardan, düz adamlardan, aydınlık severlerden uzak dur, karanlıktan korkar, çetrefilden ürkerler. Labirentlerine giremezler, uzaktan da seni tanıyamazlar!

Yay

Evinin penceresinden burnunu çıkarmayandan, işine gücüne gömülüp hayatını zindana çevirenden, oturduğu yerden kalkmayandan, risk nedir bilmeyenden, spontane olmayandan kaç, dünya turuna çık zira bir tanesi kalkıp gelemez, hepsini birden arkanda bırakır, rahat edersin. Karamsar olup pislik düşünen, gizli gizli arkadan iş çevirip, intikam peşinde koşandan uzak dur, miss gibi beyaz bulutlu dünyana kara duman yayıp huzurunu kaçırmasınlar.

Oğlak

Nerde akşam orda sabahçılardan, kendini rezil eden itibarını önemsemeyenlerden, çalışmayı sevmeyen “Dünya yan gelip yatma yeridir!” diyenlerden, herkesle hemen samimi olan laubali tiplerden uzak dur, hiç tarzın, dengin olmayan bu insanlarla aynı masaya oturamazsın, düzenin bozulur, huzurun kaçar! Kariyer hedeflerine eşlik etmeyene, başarı nedir tatmayana pas verme, seni de yolundan alıkoymasınlar! Spontane olan insandan da sen uzak dur, tadın kaçar, moralin bozulur!

Kova

Geleneklerine saplanıp kalanları, zincirleriyle görmezden gel, geç git! Alo desin işimi görsün deyip tuşlu telefonunu kemerine takanlardan, iki satır kitap okumayan, çağın gerisinde kalanlardan uzak dur! Hayır yakın dursan da bir şey olmaz da konuşacak konu, dertleşecek hal bulamazsın, canın sıkılır! Hiçbir konuya hassasiyeti olmayan, yaşadığı toplum aç mı tok mu, “Pandaların nesli mi tükenmiş? Aman bana ne! Ben işime bakarım!” diyenlerden uzak dur! Bu gibi insanlar seni öfkelendirdiği kadar üzer!

Balık

Dünyaya sımsıkı sarılan, aşırı gerçekçilerden, görmediğim yoktur diyecek kadar somutçulardan uzak dur, zaten onlar senin dünyana yaklaşmaz sen onlarınkine, karşılaşmazsınız da velev ki bir masada buluştunuz, çevir kafanı otur, hayallerini hiç anlamaz, rüyalarını alay konusu yapar, kalbini kırarlar. Merhametsizlerden, anlayışsızlardan, sanat damarlarının tümü kesilmişlerden, sakızdan çıkmış şiirden gayrısından haberi olmayanlardan uzak dur! Bir de otorite konumundaki kişilere pek yaklaşmasan iyi edersin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.