Burçlar Akıl Sağlıklarını Nasıl Korur?

Yaşamanın gittikçe zorlaştığı bu çağda öncelikle bilmen gereken şey, yalnız olmadığındır. Kafanı nereye çevirsen herkesin belli konularda zorluklar yaşadığını görebilirsin. Kimsenin hayatı dört dörtlük değil, aksine çok daha kötü durumda olanlar var. Herkesin çeşitli zorluklar yaşadığını, herkesin çabaladığını sakın unutma! Yaşadığın tecrübeler, karşına çıkan zorluklar sadece senin özelinde olmuyor, sadece sen yaşamıyorsun. Bu gibi zorluklarla karşılaştığında yapman gereken şey, diğerlerinin de yaptığı gibi akıl sağlığını koruman olacaktır. Peki, akıl sağlığını nasıl korursun? Bunun için neler yapabilirsin? Bu içeriğimizde burçlara göre neler yapabileceğimizi gösteren bir liste hazırladık. Hazırsan gel başlayalım, bakalım hangi burç akıl sağlığını nasıl koruyormuş, ne gibi mental egzersizler yapıyormuş!

Koç Burcu Ekstrem Bir Spora Başlar

Canlı ve heyecanlı Koç burcu insanı, adrenaline bayılır. Kendisini de içerisine alacak bir adrenalin çukurunun içine düşmek ister. Onun öncü ruhu ve gözünün pek bir şeyden korkmaması ekstrem sporlara bulaşmasına neden olur. Bunu sadece izlemekle yetinebileceği gibi kendisi de bir oyuncu olarak boy gösterebilir. Sabırsız, inatçı ve hırslı olması onu akıl sağlığını korumak ve mental egzersiz yapmak için ekstrem sporlara bulaştırır.

Boğa Burcu Yeni ve Yaratıcı Yemek Tarifleri Dener

Keyfine düşkün olan Boğa burcu insanının evini ne kadar sevdiğini hepimiz biliyoruz. Evinde ise en sevdiği alan mutfağıdır. Boş zamanlarında zaten mutfağa girmeyi çok sever. Bu nedenle Boğa burcu akıl sağlığını korumak ve mental egzersiz yapmak için mutfağına girip yeni ve yaratıcı yemekler yapmaya çalışır. Kendi özel tariflerini oluşturur ev kimsenin düşünmediği lezzetleri birleştirir.

İkizler Burcu Birden Fazla İş Yapar

Hava grubunun zeki burçlarından biri olan İkizler burcu için yapılacak en büyük mental egzersiz “multitasking”dir. Multitasking bir anda birden fazla işle uğraşmak demektir. Onun akıl sağlığını koruması için bir yandan etrafı toparlarken diğer yandan podcast dinlemesi ya da bir yandan kitap okurken diğer yandan müzik dinlemesi ve aralarda ekstra başka işler de yapması gerekir.

Yengeç Burcu Sevdiği Bir Şovu İzler

İçe dönük Yengeç burcu, akıl sağlığını korumak için kendisine bir kalkan oluşturur. Bu kalkanı da sevdiği bir şov üzerinden oluşturur. Bu güzel ve romantik bir dizi de olabilir, heyecanlı bir reality şov da olabilir, haftalık bir yarışma da olabilir. Kırılgan olması ve kendi kabuğunun içinde yaşanması için bazen gerçek karakterler yerine kurgu karakterlerle bir arada olmayı tercih eder.

Aslan Burcu Kendisi İçin Güzel Planlar Yapar

Keyfine düşkün Aslan burcu insanının en büyük mental egzersizi kendisi için harika ve yaratıcı etkinlikler planlamaktır. Akıl sağlığını korumak için yapabileceği en güzel şeylerden biri kendisine güzel bir tatil organize etmek olabilir. Malum kış aylarındayız, tatil yapmak çekici gelmezse, masaja gitmek, kuaföre gitmek ya da şehir içinde kültürel ve turistik alanları gezmek gibi planlar yapabilir.

Başak Burcu Meditasyon Yapar

Günümüzde huzursuz olmayan, gelecek kaygısı taşımayan, kendisi ve sevdikleri için evham yapmayan çok az kişi kaldı muhtemelen. Ama bu konuda tarih yazan tek bir burç varsa o da Başak burcu insanıdır. Başak burcu akıl sağlığını korumak ve sakinleşmek için meditasyon ve farkındalık çalışmaları yapabilir. Biraz gevşemek için yapacağı anda kalma çalışmaları onun için mental egzersiz sayılabilir.

Terazi Burcu Hikâyeler, Denemeler Yazar

İçinde bir sanatçı yatan, sanatsever Terazi burcu insanı, akıl sağlığını korumak için bir dünya kurgular ve kendisini yarattığı bu dünyaya saklar. Huzur isteyen, ince düşünceli Terazi burcu o dünyadan çıkaracağı birbirinden derin hikâyeler, yağlı boya tablolar yada kara kalem çalışmaları ile büyük bir mental egzersiz yapmış olur. Kibar tarzı ve barışçıl yaklaşımı ile etrafındaki insanların da dikkatini çekerek sanatını yaymaya başlar.

Akrep Burcu Bir Argüman Savunur

Gözlemci ve stratejik Akrep burcu insanı, kendisine sürekli olarak bir mücadele arayışı içerisindedir. Onun karmaşık şeyleri anlayabilen ruhu ve gözünün pek bir şeyden korkmaması her daim ileri atılmasına neden olur. Kindar, manipülatif ve şüpheci olması önüne çıkan her engeli aşabileceğinin göstergesidir. Bu nedenle onun mental egzersizi ve akıl sağlığını koruma yöntemi tartışmalara girmek ve argümanlarını savunmaktır.

Yay Burcu Yeni Şeyler Keşfeder

Kâşif ruhlu Yay burcu insanı, akıl sağlığını korumak için kendisini yeni şeyler keşfetmeye verir. Tam bir özgür ruh olduğu için gidebileceği yerlerin ve yapabileceği şeylerin bir sınırı yoktur. En basitinden gündelik hayatında bile mental egzersiz olsun diye evine giderken farklı yollardan gitmeyi, yeni açılan yerleri keşfetmeyi sever. Kimsenin bilmediği müzik gruplarını dinler, filmleri tarihin tozlu raflarından çıkarır.

Oğlak Burcu Oyun Oynar

Oğlak burcunun tüm hayatı ciddiyet içinde geçtiği için akıl sağlığını korumak istediğinde bambaşka âlemlere gitmeyi tercih eder. Bunun için de en doğru alan oyunlara dalmaktır. Kutu oyunları olsun, bilgisayar oyunları olsun, tüm oyunlar hem onlara mental egzersiz olur hem de akıl sağlıklarını korumak için yararlanacakları bir alan olur.

Kova Burcu Bulmaca Çözer

Hava grubunun bir diğer zeki burcu olan Kova burcu insanı mental egzersiz olarak bulmaca çözmeyi tercih eder. Özellikle sayı bulmacalarına, mantık bulmacalarına düşkün olan Kova burcu, seviyeyi gittikçe zorlaştırıp kimsenin çözemediği soruları cevaplayarak akıl sağlığını çözdüğü bulmacalar üzerinden sağlar.

Balık Burcu Hayaller Denizinde Gezintiye Çıkar

Yaratıcı Balık burcu insanı, akıl sağlığını korumak için hayal dünyasına saklanır. Mental egzersiz olarak hayal dünyasını sürekli yeniden yaratmanın ve değiştirmenin bir yolunu arar. Bir mimar edasıyla her gün yeni bir hayal inşa eder ve orada zaman geçirmeyi sever.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir