Yengeç Burcu İlişki Uyumu

Yengeç burcu kadınının ve Yengeç burcu erkeğinin diğer burçlarla aşk uyumu hakkında küçük bir rehber hazırladık. Ancak aşk ya da ilişki uyumu söz konusu olduğunda tek başına Güneş burcu üzerinden bir değerlendirme yapmak yeterli olmayabilir. Sevdiğin kişi ile uyumunuzun gerçekte ne kadar olduğunu öğrenmek için her ikinizin de doğum haritalarının çok detaylı bir şekilde incelenmesi ve ilişki haritanızın yorumunun çıkarılması gerekiyor. Hoşlandığın kişi ile detaylı aşk uyumunu öğrenmek için Moyra uygulamasını indirmeyi unutma!

Yengeç Burcu ile Koç Burcu İlişki Uyumu

Yengeç burcunun empatik, duygusal, kırılgan doğası Koç burcunun, hızlı, sabırsız, bireysel doğası ile anlaşmakta zorlanır. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Yengeç’in savunmacı davranışları ve alıngan karakteri, Koç için bunaltıcı ve bıktırıcı bir hal alabilir. Koç’un risk almaktan korkmayan, sözünü sakınmayan yapısı ise hassas Yengeç için çok kırıcı olabilir.

Yengeç burcunun şefkatli ve hassas doğası, Boğa burcunun güven veren, istikrarlı ve sabırlı doğası ile bağdaşmakta hiç zorlanmaz. Bu iki burcun sahip oldukları ortak özellikler aralarındaki uyumu olumlu yönde etkiler. Ancak Yengeç’in her şeye duygusal bir perspektiften bakması, somut bakış açısına sahip Boğa’nın kendini boğuluyormuş gibi hissetmesine; Boğa’nın rasyonel ve pratik karakteri ise kırılgan Yengeç’in ilişkide aradığı duygusallığı bulamamasına sebep olabilir.

 

Yengeç’in aile odaklı, sabırlı, sevdiği kişiye aşırı bağlanan doğası İkizler burcunun, hareketli, daldan dala konan, özgür doğası ile anlaşmakta çok zorluk çeker. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Yengeç’in sevdiği kişiyi sahiplenen ve bırakmak istemeyen karakteri İkizler’in bunalıp kaçmasına sebep olabilirken; İkizler’in sürekli hayatında bir heyecan ve değişiklik araması Yengeç’i huzursuz edebilir.

Her ikiniz de Yengeç burcu olduğunuz için karakterleriniz benzer özelliklere sahip. Bu durum aranızdaki uyumu olumlu yönde etkiler. Kendinizi birbirinize anlatma ihtiyacı duymazsınız, çünkü zaten o seni sen de onu anlarsın ve birbirinizi olduğunuz gibi kabul edersiniz. Ancak bir süre sonra ilişkiniz ikiniz için de sıkıcı hale gelebilir. Ayrıca zaman içerisinde aşırı duygusal ve hassas yapılarınız, tartışmalarda birbirinizi kırmanıza ve ilişkiniz hakkında kolayca karamsarlığa kapılmanıza yol açabilir.

 

Yengeç burcunun duygusal, naif, kırılgan doğası Aslan burcunun gösterişli, güçlü ve hükmedici doğasıyla anlaşmakta zorluk çekebilir. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Yengeç’in içe dönük, sakin ve hassas tavırları, her ortamda parlamak ve sevdiklerinden güzel sözler duymak isteyen Aslan’ın beklentilerini karşılamayabilir. Aslan’ın zaman zaman aşırı otoriter ve benmerkezci olan karakteri ise Yengeç’in kalbinin kırılmasına neden olabilir.

Yengeç burcunun duygusal, şefkatli ve korumacı doğası, Başak burcunun endişeli, titiz, geleneksel doğası için yatıştırıcı ve besleyici bir etki gösterebilir. Bu iki burcun sahip oldukları ortak özellikler aralarındaki uyumu olumlu yönde etkiler. Ancak Yengeç’in aşırı hassas ve kırılgan karakteri, rasyonel ve her şeye mantık çerçevesinden bakan Başak’ı huzursuz edebilir. Başak’ın aşırı mükemmeliyetçi ve eleştirel tavrı ise naif Yengeç’in alınıp içine kapanmasına sebep olabilir.

Yengeç burcunun hassas, aşırı duygusal ve kırılgan doğası, Terazi burcunun romantik, ancak rasyonel ve flörtçü doğası ile ortak bir zeminde buluşmakta zorlanabilir. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Yengeç’in hayatını duygularına göre yaşaması ve sevdiği kişilere karşı aşırı bağlanması, kısıtlanmaktan pek hoşlanmayan Terazi’yi rahatsız edebilir. Öte yandan Terazi’nin sosyal kelebek tavırları ve rasyonel karakteri Yengeç tarafından rahatsız edici bulunabilir.

Yengeç burcunun sevgi dolu, korumacı, duygusal doğası Akrep burcunun tutkulu, sahiplenen, derin duygulara sahip doğası ile çok kolay bağdaşır. Bu iki burcun sahip oldukları ortak özellikler aralarındaki uyumu olumlu yönde etkiler. Ancak Yengeç’in zaman zaman aşırı bağımlı karakteri ve ilişkiden yüksek beklentileri Akrep’i bunaltabilir. Akrep’in şüpheci, dominant ve zaman zaman takıntılı olabilen karakteri ise Yengeç’in kendini büyük bir baskı altında hissetmesine yol açabilir.

Yengeç burcunun, romantik, geleneksel, hassas doğası, Yay burcunun ele avuca sığmaz, macera tutkunu, sabırsız doğasıyla ortak nokta bulmakta zorlanır. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Yengeç’in evcimen ve geleneksel aile düzenine düşkün karakteri, özgür ruhlu Yay’ın kendini kapana kısılmış gibi hissetmesine sebep olabilir. Yay’ın kıpır kıpır, sosyal yaşam ve adrenalin tutkunu karakteri ise, Yengeç’in ihmal edildiğini hissetmesini ve ilişki hakkında şüphelere kapılmasını sağlayabilir.

Yengeç burcunun geleneksel, duygusal, aileye düşkün doğası, Oğlak burcunun kontrollü, olgun, hedef odaklı doğasıyla ortak nokta bulmakta hiç zorlanmaz. Bu iki zıt burç birbirlerini mıknatıs gibi çeker. Buna rağmen Yengeç’in aşırı hassaslığı ve olaylara duygusal açıdan yaklaşması, rasyonel Oğlak için rahatsız edici olabilir. Oğlak’ın aşırı disiplini ve katı tutumu ise Yengeç’in duygularının incinmesine yol açabilir. Taban tabana zıt yönleriniz çatışma yaşama olasılığınızı artırmakla birlikte birbirinizi tamamlarsınız.

Yengeç burcunun kalbini dinleyen, hassas, korumacı doğası ile Kova burcunun yenilikçi, sıra dışı, özgür ruhlu doğasının ortak bir noktada buluşması kolay değildir. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Yengeç’in sevdiklerine bağlanma ve koruyup kollama isteği, özgür Kova’nın ilişkiden uzaklaşmasına sebep olabilir. Kova’nın toplum kurallarına baş kaldıran, asi tavırları ise geleneksel Yengeç’i huzursuz edebilir.

Yengeç burcunun, romantik, şefkatli, naif doğası ile Balık burcunun hayalperest, duygulu, yüce gönüllü doğası çok güzel bir uyum sağlar. Bu iki burcun sahip oldukları ortak özellikler aralarındaki uyumu olumlu yönde etkiler. Ancak Yengeç’in aile odaklı, geleneksel ve ayakları daha sağlam yere basan yapısı, değişken ve teslimiyetçi Balık için zorlayıcı olabilir. Balık’ın zaman zaman gerçek dünyadan uzaklaşmak isteyen yapısı ise Yengeç’in ilişkide fazla sorumluluk yüklendiğini hissetmesine sebep olabilir.