Yay Burcu İlişki Uyumu

Yay burcu kadınının ve Yay burcu erkeğinin 12 burç ile aşk uyumunun genel olarak nasıl olduğunu inceledik. Ne var ki  konu aşk ya da ilişki uyumu olduğunda, tek bir burcu baz alarak bir değerlendirme yapmak yeterli gelmeyebilir. Hoşlandığın kişi ile gerçekte ne kadar uyumlu olduğunu öğrenmek için karşılıklı doğum haritalarınızın değerlendirilmesi ve ilişki haritanızın detaylı bir şekilde yorumlanması daha sağlıklı sonuçlar verilebilir. Sevdiğin kişi ile detaylı aşk uyumunu öğrenmek için Moyra uygulamasını indirmeyi unutma!

Yay Burcu ile Koç Burcu İlişki Uyumu

Yay burcunun maceracı, kıpır kıpır, özgür doğası Koç burcunun heyecanlı, korkusuz, enerjik doğasıyla çok iyi uyum sağlar. Bu iki burcun sahip oldukları ortak özellikler aralarındaki uyumu olumlu yönde etkiler. Ancak Yay’ın kendine olan abartılı güveni, bir süre sonra Koç’un sinirlerine dokunabilir ve savaş bayraklarını açmasına sebep olabilir. Koç’un aşırı rekabetçi yapısı ise kendi fikirlerinin doğruluğuna yüzde yüz inanan Yay için tehdit unsuru haline gelebilir.

Yay burcunun kıpır kıpır, maceracı, heyecanlı yapısı Boğa burcunun durağan, temkinli, ağırkanlı doğasıyla ortak bir nokta bulmakta zorlanır. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Yay’ın ayakları yere basmayan, enerjik ve değişken karakteri, Boğa’nın kendini huzursuz ve mutsuz hissetmesine sebep olabilir. Öte yandan Boğa’nın sabit fikirli, kıskanç ve sahiplenici karakteri, özgür ruhlu Yay’ın ilişkiden sıkılıp kaçmasına neden olabilir.

Yay burcunun yerinde duramayan, maceracı ve eğlenceli doğası İkizler burcunun hareketli, neşeli, entelektüel doğası ile ortak nokta bulmakta hiç zorlanmaz. Bu iki zıt burç birbirlerini mıknatıs gibi çeker. Buna rağmen Yay’ın zaman zaman fikirlerinde fanatikleşmesi pratik ve objektif İkizler’i çıldırtabilir. İkizler’in hiçbir konu üzerinde uzun süre odaklanamaması ise derinleşmek isteyen Yay’ı hayal kırıklığına uğratabilir. Taban tabana zıt yönleriniz çatışma yaşama olasılığınızı artırmakla birlikte birbirinizi tamamlarsınız.

Yay burcunun ele avuca sığmaz, macera tutkunu, sabırsız doğası Yengeç burcunun, romantik, geleneksel, hassas doğasıyla ortak nokta bulmakta zorlanır. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Yay’ın kıpır kıpır, sosyal yaşam ve adrenalin tutkunu karakteri, Yengeç’in ihmal edildiğini hissetmesini ve ilişki hakkında şüphelere kapılmasını sağlayabilir. Yengeç’in evcimen ve geleneksel aile düzenine düşkün karakteri ise özgür ruhlu Yay’ın kendini kapana kısılmış gibi hissetmesine sebep olabilir.

Yay burcunun neşeli, eğlenceli ve maceracı doğasının Aslan burcunun enerjik, canlı, özgüvenli doğası ile birçok ortak yönleri vardır. Bu iki burcun sahip oldukları ortak özellikler aralarındaki uyumu olumlu yönde etkiler. Ancak Yay’ın kendi başına buyrukluğu, Aslan’ın liderliğini kabul etmemesi ve kendi kurallarına göre hareket etmesi, Aslan için gurur kırıcı ve rahatsız edici olabilir. Aynı şekilde Aslan’ın aşırı gururu, sabit fikirliliği ve pohpohlanmak istemesi, özgür ruhlu Yay’a çok ters gelebilir.

Yay burcunun hareketli, gözü kara, maceracı doğası Başak burcunun temkinli, endişeli, detaylara düşkün doğası ile ortak nokta bulmakta epey zorlanabilir. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Yay’ın vurdumduymaz, eleştirileri dikkate almaz davranışları Başak’a ciddiye alınmadığını hissettirip ondan uzaklaşmasına neden olabilir. Öte yandan Başak’ın tedirgin, enine boyuna düşünmeden harekete geçmeyen tavırları Yay’ın sabrını çabucak tüketebilir.

Yay burcunun neşeli, iletişim yönü güçlü, iyimser doğası Terazi burcunun eğlenceli, sosyal, hoş sohbet doğası ile çok iyi anlaşabilir. Bu iki burcun sahip oldukları ortak özellikler aralarındaki uyumu olumlu yönde etkiler. Ancak Yay’ın zaman zaman fanatik ve uyumsuz davranışları, Terazi’nin kendisini huzursuz hissetmesini sağlayabilir. Öte yandan Terazi’nin kararsızlığı, aşırı uzlaşmacı ve tavizkar tavırları, ateşli ve mücadeleci Yay için kabul edilemez olabilir.

Yay burcunun özgür, hareketli, kısıtlanmaktan hoşlanmayan doğası Akrep burcunun duygusal, tutkulu, sahiplenici doğası ile kolay kolay bağdaşmaz. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Yay’ın sosyal yaşamının hareketliliği Akrep’in kıskançlığını ve paranoyasını iyice ön plana çıkarabilir. Öte yandan Akrep’in zaman zaman takıntılı, şüpheci ve kıskanç yapısı, ele avuca sığmayan Yay’ın ilişkiden koşarak uzaklaşmasına sebep olabilir.

Her ikiniz de Yay burcu olduğunuz için karakterleriniz benzer özelliklere sahip. Bu durum aranızdaki uyumu olumlu yönde etkiler. Kendinizi birbirinize anlatma ihtiyacı duymazsınız, çünkü zaten o seni sen de onu anlarsın ve birbirinizi olduğunuz gibi kabul edersiniz. Ancak bir süre sonra ilişkiniz ikiniz için de sıkıcı hale gelebilir. Ayrıca zaman içerisinde ikinizin de ayaklarının yere basmıyor olması, özgürlük ihtiyaçlarınız, savurganlığınız, ilişkide denge kaybı yaşamanıza sebep olabilir.

Yay burcunun hareketli, risk almaktan korkmayan, iyimser doğası Oğlak burcunun temkinli, kontrollü, disiplinli doğası ile ortak bir yön bulmakta epey zorluk çeker. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Yay’ın savurganlığı, hayatı çok da ciddiye almaması Oğlak’ı gerçek anlamda çileden çıkarabilir. Oğlak’ın aşırı ciddi, taviz vermeyen, mesafeli kişiliği ise, Yay burcunun kendini baskı altında hissedip bunalıma girmesine sebep olabilir.

Yay burcunun maceracı, yeniliklere açık, eğlenceli doğası Kova burcunun marjinal, değişimden hoşlanan, dost canlısı doğası ile çok iyi anlaşır. Bu iki burcun sahip oldukları ortak özellikler aralarındaki uyumu olumlu yönde etkiler. Ancak Yay’ın her şeye bir eğlence ve macera gözüyle bakması, duyarlı Kova’yı zaman zaman rahatsız edebilir. Öte yandan Kova’nın taviz vermeyen, inatçı karakteri, Yay’ın öfke patlamaları yaşamasına sebep olabilir.

Yay burcunun vurdumduymaz, özgürlüğüne düşkün, dışa dönük doğası Balık burcunun içe dönük, sezgileriyle hareket eden, naif doğasıyla anlaşmakta zorluk çeker. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Yay’ın hayata daha rasyonel gözlerle bakan yapısı, hayalperest Balık’a hayal kırıklığı yaşatabilir. Öte yandan Balık’ın gizemli, duygusal ve teslimiyetçi yapısı, açık ve net olan Yay’a son derece anlaşılmaz gelebilir.