Oğlak Burcu İlişki Uyumu

Oğlak burcu kadınının ve Oğlak burcu erkeğinin diğer burçlarla aşk uyumunun nasıl olduğunu kısaca özetledik. Fakat aşk ya da ilişki uyumu söz konusu olduğunda sadece burç üzerinden değerlendirmeler yapmak kafi gelmeyebilir. Hoşlandığın kişi ile gerçekte nasıl bir uyum içinde olduğunu anlamak için ikinizin de doğum haritalarının incelenmesi ve ilişki haritanızın detaylı bir şekilde yorumlanması gerekir. Sevdiğin kişi ile detaylı aşk uyumunu öğrenmek için Moyra uygulamasını indirmeyi unutma!

Oğlak Burcu ile Koç Burcu İlişki Uyumu

Oğlak burcunun kontrollü, temkinli, disiplinli doğası Koç burcunun çocuksu, cesur, risk almaktan korkmayan doğasıyla ortak bir nokta bulmakta zorluk çeker. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Oğlak’ın aşırı sistemli ve kuralcı karakteri, kıpır kıpır Koç’un sıkıntıdan öfke patlamaları yaşamasına sebep olabilir. Koç’un hızlı hareket etmek isteyen, aceleci ve asi yapısı ise her şeyi kuralına göre sindire sindire yapmak isteyen Oğlak için çıldırtıcı olabilir.

Oğlak burcunun disiplinli, kurallara bağlı, geleneksel doğası Boğa burcunun, sadık, sabırlı, sorumluluk sahibi doğasıyla ile çok iyi bağdaşır. Bu iki burcun sahip oldukları ortak özellikler aralarındaki uyumu olumlu yönde etkiler. Ancak Oğlak’ın karamsar ve mesafeli karakteri hayattan zevk almak isteyen Boğa’nın kendini depresif hissetmesine; Boğa’nın sabit fikirliliği ve keyfine düşkün karakteri ise otoriter ve çalışkan Oğlak’ın sabrının taşmasına sebep olabilir.

Oğlak burcunun temkinli, disiplinli ve kontrollü doğasıyla İkizler burcunun değişken, kıpır kıpır, sabırsız doğasını bağdaştırmak son derece zordur. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Oğlak’ın depresif, karamsar ve mesafeli tavırları, neşeli İkizler’in kendini mutsuz hissetmesine sebep olabilir. İkizler’in kararsızlığı, çabuk sıkılması, özgür ruhu ise ilişkide güven ve sadakat arayan Oğlak’ı çileden çıkarabilir.

Oğlak burcunun kontrollü, olgun, hedef odaklı doğası Yengeç burcunun geleneksel, duygusal, aileye düşkün doğasıyla ortak nokta bulmakta hiç zorlanmaz. Bu iki zıt burç birbirlerini mıknatıs gibi çeker. Buna rağmen Oğlak’ın aşırı disiplini ve katı tutumu Yengeç’in duygularının incinmesine yol açabilir. Yengeç’in aşırı hassaslığı ve olaylara duygusal açıdan yaklaşması ise rasyonel Oğlak için rahatsız edici olabilir. Taban tabana zıt yönleriniz çatışma yaşama olasılığınızı artırmakla birlikte birbirinizi tamamlarsınız.

Oğlak burcunun temkinli, dominant, kontrollü doğası ile Aslan burcunun gösterişli, hükmedici, özgüvenli doğası arasında ortak bir nokta bulmak zordur. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Oğlak esnemeyen katı kuralları, mesafeli ve aşırı disipliniyle Aslan’ı çileden çıkartır. Aslan’ın hükmedici, özgüvenli doğası ve bir numara olmak isteyen tavrı toplumda saygın bir yere sahip olmak isteyen Oğlak’ı çok rahatsız edebilir.

Oğlak burcunun ciddi, disiplinli, temkinli doğası Başak burcunun planlı, titiz, analitik doğası ile çok kolay anlaşır. Bu iki burcun sahip oldukları ortak özellikler aralarındaki uyumu olumlu yönde etkiler. Ancak Oğlak’ın mesafeli yapısı ve kolay kolay duygularını dile getirememesi, Başak’ın ilişkinin geleceği hakkında tedirgin olmasına sebebiyet verebilir. Öte yandan Başak’ın eleştirisel yapısı, zaman zaman Oğlak’ın kendi yeteneklerinden şüpheye düşmesine ve karamsarlığa kapılmasına sebep olabilir.

Oğlak burcunun ciddi, disiplinli, kontrollü doğası Terazi burcunun, sosyal, neşeli, iyimser doğası ile kolay kolay bağdaşmaz. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Oğlak’ın kendini ifade etmekte güçlük çekmesi ve duygularını saklamayı tercih etmesi, Terazi’nin gerçekten sevildiğinden şüphe etmesine sebep olabilir. Öte yandan Terazi’nin kararsızlığı, dışa dönüklüğü, değişken yapısı Oğlak’ın onu anlamasını zorlaştırabilir.

Oğlak burcunun sabırlı, disiplinli, sadık doğası Akrep burcunun duygusal, sabırlı ve çekici doğasıyla çok iyi anlaşır. Bu iki burcun sahip oldukları ortak özellikler aralarındaki uyumu olumlu yönde etkiler. Ancak Oğlak’ın ketumluğu ve duygularını içinde tutması, Akrep’in onu anlamasını son derece zor bir hale getirebilir. Öte yandan Akrep’in rekabetçi ve baskın karakteri, lider ruhlu Oğlak için huzursuz edici olabilir.

Oğlak burcunun temkinli, kontrollü, disiplinli doğası Yay burcunun hareketli, risk almaktan korkmayan, iyimser doğası ile ortak bir yön bulmakta epey zorluk çeker. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Oğlak’ın aşırı ciddi, taviz vermeyen, mesafeli kişiliği Yay burcunun kendini baskı altında hissedip bunalıma girmesine sebep olabilir. Yay’ın savurganlığı, hayatı çok da ciddiye almaması ise Oğlak’ı gerçek anlamda çileden çıkarabilir.

Her ikiniz de Oğlak burcu olduğunuz için karakterleriniz benzer özelliklere sahip. Bu durum aranızdaki uyumu olumlu yönde etkiler. Kendinizi birbirinize anlatma ihtiyacı duymazsınız, çünkü zaten o seni sen de onu anlarsın ve birbirinizi olduğunuz gibi kabul edersiniz. Ancak bir süre sonra ilişkiniz ikiniz için de sıkıcı hale gelebilir. Ayrıca zaman içerisinde lider karakterleriniz, rekabetçiliğiniz, hedef odaklılığınız, birbirinizle yarışmaya başlamanıza ve ilişkinizin duygu yoğunluğunun azalmasına sebep olabilir.

Oğlak burcunun disiplinli, kurallı, kontrollü doğası ile Kova burcunun marjinal, yenilikçi, farklı olanı denemek isteyen doğası arasında ortak bir nokta bulmak zordur. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Oğlak’ın değişime direnen, temkinli karakteri sıra dışı Kova’yı çileden çıkartabilir. Öte yandan Kova’nın kurallara baş kaldıran, gözü kara yapısı Oğlak’ı çok fazla huzursuz edebilir.

Oğlak burcunun güvenilir, sabırlı, sadık doğası Balık burcunun naif, çekingen, teslimiyetçi doğası için bir destek görevi görebilir. Bu iki burcun sahip oldukları ortak özellikler aralarındaki uyumu olumlu yönde etkiler. Ancak Oğlak burcunun ketum ve mesafeli karakteri, Balık burcunun ilişkinin gidişatı hakkında endişelere kapılmasına yol açabilir. Öte yandan Balık burcunun gerçeklikten uzak yapısı, realist Oğlak burcunun huzursuz olmasına ve ilişkiden uzaklaşmasına sebep olabilir.