Başak Burcu İlişki Uyumu

Başak burcu kadınının ve Başak burcu erkeğinin zodyağın diğer burçlarıyla ilişki uyumunun genel olarak nasıl olabileceğini senin için özetledik. Ancak mevzu aşk ya da ilişki uyumu olduğunda tek başına bir burç üzerinden değerlendirme yapmak yeterli olmayabilir. Hoşlandığın kişi ile aşk uyumunuzun gerçekte ne olduğunu öğrenmek için senin ve onun doğum haritalarının incelenmesi ve ilişki haritanızın detaylı bir şekilde yorumlanması gerekir. Bu nedenle sevdiğin kişi ile detaylı aşk uyumunu öğrenmek için Moyra uygulamasını indirmeyi unutma!

Başak Burcu ile Koç Burcu İlişki Uyumu

Başak burcunun endişeli, titiz, detaycı doğası Koç burcunun risk almaktan korkmayan, atak, başına buyruk doğasıyla kolay kolay bağdaşamaz. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Başak’ın ince eleyip sık dokuyan yapısı, aceleci Koç’un sıkılıp ilişkiden uzaklaşmasına sebep olabilir. Aynı şekilde Koç’un düşünmeden hareket eden yapısı, Başak’ın kılı kırk yaran karakterine panik atak yaşatabilir.

Başak burcunun temkinli, mütevazi, düzenli doğası Boğa burcunun, sakin, sabırlı, düşünerek hareket eden doğasıyla anlaşmakta hiç zorluk çekmez. Bu iki burcun sahip oldukları ortak özellikler aralarındaki uyumu olumlu yönde etkiler. Ancak Başak’ın aşırı eleştirel ve mükemmeliyetçi karakteri, hayatta rahatlık arayan Boğa’nın tepesinin atmasına sebep olurken; Boğa’nın konforuna ve keyfine fazla düşkün olması, sade ve alçak gönüllü Başak’ın tüylerini ürpertebilir.

Başak’ın detaylara düşkün, endişeli, temkinli doğası İkizler burcunun hareketli, değişken, yenilikçi doğasıyla anlaşmakta zorluk çekebilir. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Başak’ın kılı kırk yaran, titiz tavrı İkizler’in sıkıntıdan gözünün dışarı kaymasına; İkizler’in vurdumduymazlığı, ince detaylarla ilgilenecek sabrının olmaması ise Başak’ın endişe krizleri geçirmesine sebep olabilir.

Başak burcunun kontrollü, titiz, geleneksel doğası Yengeç burcunun, duygusal, şefkatli ve hassas doğası için destekleyici bir etki gösterebilir. Bu iki burcun sahip oldukları ortak özellikler aralarındaki uyumu olumlu yönde etkiler. Ancak Başak’ın aşırı mükemmeliyetçi ve eleştirel tavrı naif Yengeç’in alınıp içine kapanmasına sebep olabilir. Yengeç’in aşırı hassas ve kırılgan karakteri ise rasyonel ve her şeye mantık çerçevesinden bakan Başak’ı huzursuz edebilir.

Başak burcunun çekingen, endişeli ve temkinli doğası ile Aslan burcunun gösterişli, gururlu, enerjik doğası arasında ortak bir nokta bulunması zordur. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Başak’ın aşırı eleştirel ve detaycı tavrı, pohpohlanmaktan hoşlanan Aslan’ın gururun kırılmasına ve aşırı tepkiler vermesine neden olabilir. Aslan’ın konfora ve gösterişe düşkün olması ise, sadelikten hoşlanan Başak’ın eleştiren tarafını ön plana çıkarabilir.

Her ikiniz de Başak burcu olduğunuz için karakterleriniz benzer özelliklere sahip. Bu durum aranızdaki uyumu olumlu yönde etkiler. Kendinizi birbirinize anlatma ihtiyacı duymazsınız, çünkü zaten o seni sen de onu anlarsın ve birbirinizi olduğunuz gibi kabul edersiniz. Ancak bir süre sonra ilişkiniz ikiniz için de sıkıcı hale gelebilir. Ayrıca zaman içerisinde aşırı mükemmeliyetçiliğiniz, birbirinizi sert eleştirilerle kırmanıza ve karşılıklı olarak yetersiz hissettirmenize sebep olabilir.

Başak burcunun sade, çekingen, gösterişten uzak doğası Terazi burcunun konforuna düşkün, flörtçü, gösterişli doğası ile bir araya gelmekte zorlanabilir. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Başak’ın her türlü aşırılıktan kaçan, basit yaşamayı seven karakteri, hayattan keyif almak isteyen Terazi için bunaltıcı olabilir. Terazi’nin uyumlu, her şeyi olduğu gibi kabul eden, gerekirse taviz veren tavrı ise mükemmeliyetçi Başak için çıldırtıcı bir hal alabilir.

Başak burcunun akıllı, becerikli, analitik doğası ile Akrep burcunun zeki, gözlemci, konsantre doğası anlaşmakta zorluk çekmez. Bu iki burcun sahip oldukları ortak özellikler aralarındaki uyumu olumlu yönde etkiler. Ancak Başak’ın rasyonel ve mesafeli tavrı, derin duygulara sahip olan Akrep’in zaman zaman ilişkide sevildiğinden şüpheye kapılmasına sebep olabilir. Öte yandan Akrep’in dominant ve takıntılı tavırları Başak’ın sivri dilini ve sarkastik yönünü ortaya çıkarabilir.

Başak burcunun temkinli, endişeli, detaylara düşkün doğası ile Yay burcunun, hareketli, gözü kara, maceracı doğası ortak nokta bulmakta epey zorlanabilir. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Başak’ın tedirgin, enine boyuna düşünmeden harekete geçmeyen tavırları Yay’ın sabrını çabucak tüketebilir. Öte yandan Yay’ın vurdumduymaz, eleştirileri dikkate almaz davranışları ise Başak’a ciddiye alınmadığını hissettirip uzaklaşmasına neden olabilir.

Başak burcunun planlı, titiz, analitik doğası Oğlak burcunun ciddi, disiplinli, temkinli doğası ile çok kolay anlaşır. Bu iki burcun sahip oldukları ortak özellikler aralarındaki uyumu olumlu yönde etkiler. Ancak Başak’ın eleştirel yapısı, zaman zaman Oğlak’ın kendi yeteneklerinden şüpheye düşmesine ve karamsarlığa kapılmasına sebep olabilir. Öte yandan Oğlak’ın mesafeli yapısı ve kolay kolay duygularını dile getirememesi Başak’ın ilişkinin geleceği hakkında tedirgin olmasına neden olabilir.

Başak burcunun geleneksel, kuralcı ve detaycı doğası Kova burcunun kalıpların dışına çıkmak isteyen, farklı ve marjinal doğası ile pek rahat edemez. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Başak’ın zaman zaman olaylara sadece hizmet etme ve görevlerini yerine getirme açısından bakması yenilikçi Kova’yı bunaltabilir. Kova’nın detaylarla ilgilenmemesi ve kurallara kulak asmayan karakteri ise Başak’ın ilişkide kendini devamlı endişeli ve huzursuz hissetmesine sebep olur.

Başak burcunun rasyonel, becerikli, yardımsever doğası Balık burcunun naif, sevgi dolu, iyi niyetli doğası için bir destek görevi görür. Bu iki zıt burç birbirlerini mıknatıs gibi çeker. Buna rağmen Başak’ın zaman zaman aşırı eleştirel olabilen karakteri, kırılgan Balık’ın kendi içine kapanmasına sebep olabilir. Öte yandan Balık’ın hayalperest, değişken ve teslimiyetçi yapısı, düzenli ve çalışkan Başak için çok zorlayıcı bir hal alabilir. Taban tabana zıt yönleriniz çatışma yaşama olasılığınızı artırmakla birlikte birbirinizi tamamlarsınız.