Akrep Burcu İlişki Uyumu

Akrep burcu kadınının ve Akrep burcu erkeğinin diğer burçlarla ilişki uyumunun nasıl olacağını senin için kısaca anlattık. Fakat aşk veya ilişki uyumu konularında sadece Güneş burçları üzerinden karar verip yorum yapmak yeterli olmayacaktır. Hoşlandığın ya da sevgili adayı olarak gördüğün kişi ile uyumunuzun gerçekte ne kadar olduğunu öğrenmek için her ikinizin de doğum haritalarının analiz edilmesi ve ilişki haritanızın yorumlanması gerekir. Sen de sevdiğin kişi ile detaylı aşk uyumunu öğrenmek için Moyra uygulamasını indirmeyi unutma!

Akrep Burcu ile Koç Burcu İlişki Uyumu

Akrep burcunun içe dönük, hislerini belli etmeyen, hırslı doğası Koç burcunun atak, direkt, gözü kara doğası ile çatışabilir. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Akrep’in içe dönük, sabırlı ve ser verip sır vermeyen yapısı Koç’un sabrının tükenip ilişkiden sıkılmasına; Koç’un açık, kendini cesurca ortaya koymak isteyen, sır tutamayan yapısı, gizemli Akrep’in rahatsız olup ondan uzaklaşmasına sebep olabilir.

Akrep burcunun gizemli, sezgisel, dürtüsel doğası Boğa burcunun somut, istikrarlı, sahiplenici doğası ile ortak bir zeminde buluşur. Bu iki zıt burç birbirlerini mıknatıs gibi çeker. Buna rağmen Akrep’in şüpheci, her şeyi sorgulayan tavrı Boğa’nın huzurunun kaçmasına ve hayattan aldığı keyfin azalmasına; Boğa’nın dediğim dedik, inatçı ve geri adım atmayan tavrı ise Akrep’in öfkeden kendini yiyip bitirmesine sebep olabilir. Taban tabana zıt yönleriniz çatışma yaşama olasılığınızı artırmakla birlikte birbirinizi tamamlarsınız.

Akrep burcunun gizemli, kıskanç ve tutkulu doğasının İkizler burcunun özgür, kısıtlanmaktan hoşlanmayan, kıpır kıpır doğası ile anlaşması pek kolay değildir. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Akrep’in sevdiğimi sahiplenirim tavrı İkizler’e kendini adeta bir cenderenin içinde hissettirirken, İkizler’in sosyal kelebek karakteri, Akrep’in kıskançlık krizlerine girmesine sebep olabilir.

Akrep burcunun tutkulu, sahiplenen, derin duygulara sahip doğası Yengeç burcunun sevgi dolu, korumacı, duygusal doğası ile çok kolay bağdaşır. Bu iki burcun sahip oldukları ortak özellikler aralarındaki uyumu olumlu yönde etkiler. Ancak Akrep’in şüpheci, dominant ve zaman zaman takıntılı olabilen karakteri, Yengeç’in kendini büyük bir baskı altında hissetmesini sağlayabilir. Yengeç’in zaman zaman aşırı bağımlı karakteri ve ilişkiden yüksek beklentileri ise Akrep’i bunaltabilir.

Akrep burcunun mücadeleci ve katı doğasının Aslan burcunun gururlu, özgüvenli ve dominant doğası ile çatışması şaşırtıcı olmaz. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Akrep’in baskıcı ve kontrolü ele almak isteyen tutumu, Aslan’ın kükreyip isyan bayraklarını asmasına sebep olabilir. Öte yandan Aslan’ın bulunduğu her ortamda dikkatleri üzerine çekmesi ve lider olmak istemesi Akrep’i kıskandırır ve öfkelendirir.

Akrep burcunun zeki, gözlemci, konsantre doğası Başak burcunun, akıllı, becerikli, analitik doğası ile anlaşmakta zorluk çekmez. Bu iki burcun sahip oldukları ortak özellikler aralarındaki uyumu olumlu yönde etkiler. Ancak Akrep’in dominant ve takıntılı tavırları, Başak’ın sivri dilini ve sarkastik yönünü ortaya çıkarabilir. Öte yandan Başak’ın rasyonel ve mesafeli tavrı, derin duygulara sahip olan Akrep’in zaman zaman ilişkide sevildiğinden şüpheye kapılmasına sebep olabilir.

Akrep burcunun aşırı tutkulu, sahiplenici ve kontrolcü doğası ile Terazi burcunun çekici, nazik, dışa dönük doğası arasında ortak bir nokta bulmak zor olabilir. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Akrep’in şüpheci ve kıskanç yapısı, özgür ruhlu Terazi’yi çileden çıkarabilir. Öte yandan Terazi’nin herkesle iyi geçinen, sosyal yönü güçlü karakteri, Akrep’in onu kıskanmasına ve üzerinde baskı kurmasına neden olabilir.

Her ikiniz de Akrep burcu olduğunuz için karakterleriniz benzer özelliklere sahip. Bu durum aranızdaki uyumu olumlu yönde etkiler. Kendinizi birbirinize anlatma ihtiyacı duymazsınız, çünkü zaten o seni sen de onu anlarsın ve birbirinizi olduğunuz gibi kabul edersiniz. Ancak bir süre sonra ilişkiniz ikiniz için de sıkıcı hale gelebilir. Ayrıca zaman içerisinde tutkulu karakterleriniz, sahiplenici ve kıskanç davranışlarınız, takıntılarınız, ilişkide birbirinizi yormanıza ve yaralamanıza neden olabilir.

Akrep burcunun duygusal, tutkulu, sahiplenici doğası Yay burcunun özgür, hareketli, kısıtlanmaktan hoşlanmayan doğası ile kolay kolay bağdaşmaz. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Akrep’in zaman zaman şüpheci olabilen, kıskanç yapısı, ele avuca sığmayan Yay’ın ilişkiden koşarak uzaklaşmasına sebep olabilir. Öte yandan Yay’ın sosyal yaşamının hareketliliği Akrep’in kıskançlığını ve paranoyasını iyice ön plana çıkarabilir.

Akrep burcunun duygusal, sabırlı ve çekici doğası Oğlak burcunun sabırlı, disiplinli, sadık doğasıyla çok iyi anlaşır. Bu iki burcun sahip oldukları ortak özellikler aralarındaki uyumu olumlu yönde etkiler. Ancak Akrep’in rekabetçi ve baskın karakteri, lider ruhlu Oğlak için huzursuz edici olabilir. Öte yandan Oğlak’ın ketumluğu ve duygularını içinde tutması Akrep’in onu anlamasını son derece zor bir hale getirebilir.

Akrep burcunun tutkulu, sahiplenici, takıntılı doğası Kova burcunun özgür, sınır tanımayan, marjinal doğasıyla ortak bir noktada buluşmakta zorluk çeker. Bu iki burcun ortak özelliklere sahip olmaması aranızdaki uyumu olumsuz yönde etkiler. Akrep’in baskın, kıskanç ve şüpheci karakteri, Kova’ya kendini bir kısıtlanmış hissettirebilir. Öte yandan Kova’nın özgürlüğüne düşkün, geleneksellikten uzak yapısı Akrep’in tüm tahammül sınırlarını zorlayabilir.

Akrep burcunun duygusal, tutkulu, sahiplenici doğası Balık burcunun romantik, hassas ve naif doğası ile çok iyi anlaşabilir. Bu iki burcun sahip oldukları ortak özellikler aralarındaki uyumu olumlu yönde etkiler. Ancak Akrep’in şüpheci, zaman zaman takıntılı tavırları çekingen Balık’ın kendini ilişkiden soyutlayıp içine kapanmasına yol açabilir. Öte yandan Balık’ın sınırlarını çizmekte zorlanması ve bazen aşırı teslimiyetçi olması mücadeleci Akrep’i kızdırabilir.