Bugünün İşini Yarına Bırakan Burçlar!

Ertelemek ya da ertelememek işte bütün mesele bu! Her işini son dakikaya bırakan kişilerin en iyi bildiği şey aslında böyle olmak istemedikleridir. Her geç kalış, son dakika koşuşturması aslında bir “ bir daha her şeyi zamanında yapacağım” söz verişidir. Ancak nafile! O söz hiçbir zaman yerini bulamayacak bir vaatten öteye geçemeyecektir. Günümüzün eğlenceli bloggerlardan Tim Urban’ın tabir ettiği “Panik Canavarı” misali, bu kişiler yapmaları gereken işi ilk öğrendikleri andan itibaren usta bir zaman planlamasıyla son dakikaya bırakmak için çalışılar. Son gün geldiğinde ise Panik Canavarı ortaya çıkar ve işler bir anda boyut değiştirir. 3 yılda yazılması gereken tez 1 günde yazılır, 2 ayda çalışılması gereken sınav bir gecede hatmedilir. Sonuç itibariyle ortaya ortalama altı bir iş çıkar. İşte bugünün işini yarına bıraka bıraka yaşayan burçlar…

Kararsızlıktan İşe Başlayamayan Terazi Burcu

Genellikle “Denize mi girsem, havuza mı” diye düşünmekten bir türlü harekete geçemeyip en sonunda susuz kalanlar İkizler burcundandır. Kararsızlıktan ne yapacağını bilemeyip, bir işe başlaması aylar alan Terazi için hayat göründüğünden daha karmaşıktır. Çok sevdikleri, kendilerini adamak için çıldırdıkları işleri genellikle daha kısa sürede bitirirler ama yine de son anı beklerler. Ancak hiç istemedikleri bir şeyi son dakikanın da son saniyesine bırakarak  kendilerini de “panik atak krizi geçiriyor” eleştirilerine maruz bırakırlar. Kimi zaman da bu süreçte hiç olmadıkları agresif olabilirler.

Şansına Çok Güvenen Yay Burcu

Şansına çok güvenen Yay burcu, “Ben bu işi nasıl olsa yaparım” mantrasıyla bir türlü yapması gereken işe başlayamaz. Disiplinsizliği de, baştan savmalığı da göz önünde bulundurulduğunda sistematik bir şekilde çalışması bu sebepten mümkün değildir. Zaten yapı itibariyle de yapamaz. Dolayısıyla yarım yamalak yaptığı işe enerjisi ve samimiyetini katması işlerin öyle ya da böyle tıkırında gitmesine rahatlıkla neden olur. Ancak gerçekten şansı da yanındadır. Son dakikada yetiştirdiği iş ne kadar baştan savma yapılmış olursa olsun, şansı sayesinde beklenin çok daha üstünde bir sonuca ulaşır.

Tembellikten Ödün Vermeyen Boğa Burcu

Ne kadar sabırlı ve pratik olsa da Boğa burçları, en çok işleri ertelemeleri ve keyiflerine düşkünlükleriyle bilinir. Dolayısıyla bazen Boğa burcunun yetişmesi gereken işleri olduğunda sistematik bir şekilde düşünerek “ben bu işi son dakikada en pratik şekilde nasıl yetiştiririm kılavuzu”nu hazırlamasına şaşırmamak gerek. Yine de bu programa uyması pek muhtemel olmayacaktır. Zira erken kalkmak istememesi, önce keyifli bir yemek yemesi, kendini şımartmaya olan ihtiyacı ya da arkadaşlarıyla da sosyalleşmesi gibi daha öncelikli ihtiyaçları ve haliyle işleri ertelemek için bahaneleri olacaktır. Fakat şartlar ne olursa olsun o işleri zamanında teslim edecek, fazladan bir şeyler katarak da kendine yakışan kalitede sonuçlara imza atacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.