Yaz Trendine Göre Burcuna En Uygun Saç Rengi Hangisi?

Yaz aylarıyla birlikte kıyafetler renklendi, cilt bakımları, solaryumlar alıp başını gitti. Yaza bomba gibi bir giriş için kış boyunca donuklaşan saçlar da öne çıkmak için harika trendleri iple çekti. Burcuna en uygun saçı tercih eden kadınlar ise ortalığı kasıp kavurmakla kalmadı, önümüzdeki on yıl boyunca hafızalardaki yeri garantiledi. Bakalım burçlar bu yaz hangi trendleri takip etti?

Koç –  Alevli Bakır

Koç Burcu - Alevli Bakır

Hiç eskimeyen, trend listelerinden bir an olsun gerilemeyen bir renkte sıra! Ateş enerjisi Koç kadınlarının alevini harladığı sürece de eskiyecek gibi görünmüyor. Zira özellikle yaz aylarında, güneşin de desteğiyle etkisini bir hayli artıran kızıl saçlara bir de bakır rengi balyajlar eklenince fotoğraf tadından yenmiyor. Koç’lar bu yaz da dur durak bilmiyor.

Boğa – Üç Tonlu Kahve

Klasikten uzak ama kaliteli, sıradanın ötesinde ama doğalın ta kendisi olan saçlara sahip olmak ister Boğa! Kaliteden ödün vermez ama işlevini yitirip natürelinden tümüyle uzaklaşmış görünümleri estetik harikası olsa da sevmez! Onun için asıl olan doğada var olanın, küçük dokunuşlarla daha estetik bir görünüm kazanmasıdır. Bu halde Boğa’nın kumral saçlarını platin sarısı yapması, kuzguni siyaha boyaması beklenemez! Boğa birbirine yakın ama bir arada olmaları şans olan üç rengi birleştirir, estetik harikası saçlarıyla bu yaza damgasını vurur!

İkizler – Kaplan Gözü

İkizler – Kaplan Gözü
İkizler – Kaplan Gözü

Saç renklerinden söz ediyorduk ne ara doğal taş formlarına geçtik demeyin, zira bu saç rengi ismini keskin renk geçişleriyle bilinen kaplan gözü taşından alıyor. Açık sarılardan koyu kahvelere uzanan, geniş ve keskin bir renk skalasına ev sahipliği yapan kaplan gözü, bu yaz saçlarda yarattığı etkiyle çok konuşulacak. Ve İkizler’in keskinliğine, ani değişimlerine bu yeni kontrast saçlar bir hayli yakışacak.

Yengeç – Derin Kahve

Duygularının derinliği okunacak, sıcacık şefkatini yansıtacak saçları olmalı Yengeç’in! “Saç canım bu, her şeyi anlatmak zorunda değil” demeyin, kadının en büyük aksesuarı saçlarıdır, birkaç küçük dokunuşla yaratacağınız harikaya kendiniz dahi hayret edersiniz. Saçları derin kahve rengiyle ışıldayan Yengeç’in bakışları anlam kazanır, şefkati çoğalır, merhameti gönüllere uzanır! Yengeç’e kahvenin derini çok yakışır.

Aslan –  Sıcak Bal

Aslan Burcu - Sıcak Bal
Aslan Burcu – Sıcak Bal

Bu yaz Aslan tebessümündeki ölçülülükle içinizi ısıtacak, gösterişindeki abartıyla hafızanızda çarpıcı bir iz bırakacak. Bu sırada dolgun saçlarına sıcacık bal rengi ışıltılar hava katacak, Aslan yine tüm gözleri kendi merkezinde toplamayı başaracak. Aslan’ın en büyük aksesuarı saçları, her zaman olduğu gibi herkesin övgüsünü kazanacak.

Başak – Sakin Bej

Başak - Sakin Bej
Başak – Sakin Bej

Yazın en temiz plajlarında, masmavi sularının rahatlatıcı kıyılarında, sıcacık güneşin altında, işi başından aşkın ama coolluğundan ödün vermeyen bir Başak düşünün ki saçları sakin bej rengi! Harika değil mi? Kaygılarını dindirmesine, akışta kalmasına, doğanın bir parçası olduğunu hissetmesine yardımcı olacak bu saçlar Başak için harika bir tercih olacak! Tüm cilt renklerine uygun olan bu saçlar, yaz kış fark etmeksizin kullanılabilir.

Terazi – Küllü Ombre

Terazi Burcu - Küllü Ombre
Terazi Burcu – Küllü Ombre

Hem zarif hem vurucu hem uğraşılmış hem de doğal, tam Terazi’ye uygun bir saç var sırada! Yaza damgasını vuracak bir diğer saç rengi, koyu saç kullanmayı seven ama karanlık bir görünüm istemeyen Terazi’lere göre! Hem yüz güzelliklerini öne çıkaracak, göz makyajına katkı sunacak koyu saçlar, hem de yazın cıvıl cıvıl tonlarına, doğaya eşlikte zorlanmayacak küllü sarı tonlar bir arada, bu yaz saçlarda sıkça rastlanacak ombreler her derde deva.

Akrep – Karanlık Dipler

Akrep - Karanlık Dipler
Akrep – Karanlık Dipler

Derinlere indikçe karanlık basan, gündüze ulaşınca aydınlanan bir saç şekli var ki sırada, tam da Akrep’in ruhuna tercüman! Bu saçlar ne sarı ne de siyah! Akrep o an nasıl görünmek istiyorsa, maske gibi biraz! Saçlarını sımsıkı toplar, ensesinde minicik bir topuz yaparsa kararlı görünümünü taçlandırır, derinlerinde el değmemiş gizemlerinin olduğuna dair merak uyandırır! Gecenin karanlığında aydınlanmak isterse, açar saçlarını, sürer kan kırmızı rujunu ihtiras rüzgarlarını estirir.

Yay – Çilek Alevi

Yay - Çilek Alevi
Yay – Çilek Alevi

Hem neşeli halleriyle herkesi mest edecek, hem de görüş alanına girdiği herkesin dikkatini enerjisiyle kolayca çekecek, cesaretiyle yüreği bol görünecek, maceraya davetiyesiz icabet etmekte sakınca görmeyecek, tüm bu ruhu ise özgürlük hissini iliklerine dek hissetmesini sağlayacak saçlarına yansıtacak, nasıl olur dersiniz? Hem çilek kokulu bir tebessüm hem de dokunduğu yeri kavuran bir alevin birleşimiyle elbette. Bu yaza damga vuracak çilek alevi saçlar, ilk görüşte Yay’ın ruhunu okumanızı sağlayacak.

Oğlak – Zengin Kestane

Hem zengin hem ciddi hem havalı hem de oturaklı bir saç, tam Oğlak’a göre! İlişkilerindeki mesafeye uyumlu, iş yerinde yarattığı otoriteyi destekleyici, ciddiyetine yakışır tonlarda olan zengin kestane rengi, Oğlak’ın çekiciliğini artıracak, kendine yönelen gözleri bir nebze ısıtacak. Oğlak için yıl boyunca yaptığı fazla mesai, kim bilir belki de harika bir yaz aşkı olarak dönecek. Kızıl tonlarla ışıltı kazanan koyu renkteki saçlar, Oğlak’a çekici bir hava katacak.

Kova – Kült Platin

Sarı saçlarıyla efsane olan Marilyn Monroe, tarzını kendiliğinden yaratırken birilerine öykünmedi, yıllar sonra milyonlarca insanın kendi elbisesi, saçı ve makyajıyla dev bir ikon yaratacağını düşünmedi. Kimi çalışılmamış farklılıklar gibi, Kova da özellikle marjinal olmaya çalışmaz, dikkat çekmeye uğraşmaz! İçinden geldiği gibi davranır. Bir de bakar kült olmuş. Bu yüzden Kova’ya bu yaza farkı ve iddiasıyla damgasını vuracak kült platin saç rengi çok yakışır.

Balık – Puslu Turuncu

Deniz kızlarının resmedilişinde gözlerinizi alan parıltılı pulların üzerinde salınan, upuzun, sıklıkla turuncu saçlara rastlanır. Bakır tonlarında boyalı, beli aşan upuzun saçlar, kaçınılmaz olarak zihinlerde masalsı bir görünüm yaratır.  Bu yaz sıcağında, biraz yavaşlamış hareketlerin yanında, özellikle akşam esintilerinde tüm narinliğiyle uçuşan saçlar, Balık’ın masalsı görünümüne puslu bir etki yapacak, güneşin yansımasında yoğun kırmızıya dönüşen ışıltılarıyla ayrı bir hava katacak.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.