Bu Yaz Evlenen Ünlüler ve Burçları      

Tüm güzelliğiyle süren 2019 yazı, çok sayıda düğüne tanıklık etti. Sezon dolayısıyla birçok ünlü isim de zevklerine uygun törenlerle dünya evine girdiler. Sinema sektöründen iş dünyasına, futboldan moda sektörüne çok sayıda farklı camialardan ünlü, yeni bir yaşama yelken açmış oldu. Onların burçları doğrultusunda bu yaza damga vuran düğünlerini analiz ettik. Eşleriyle Güneş burcu uyumlarını da masaya yatırdığımız bu isimler arasında Terazi ve Boğa ünlüleri rakamsal olarak listede öne çıktı.

Demet Şener (Koç) – Cenk Küpeli (Boğa)

Bu yazın en çok konuşulan düğünlerinden biri eski model Demet Şener ve iş adamı Cenk Küpeli’ninki oldu. Şener’in önceki evliliği olaylı bir şekilde bitmişti. Ne de olsa Koç burcu kadınıydı ve eski eşinin ihanet sonrası kamuoyunda uzun süre polemiklere girmişti. Genç kadın uzun süre sonra kendisinden 8 yaş küçük Cenk Küpeli ile evlenmişti. Ünlü iş adamı bir Boğa burcu erkeği ve sakin, uyumlu bir mizacı var. Koç-Boğa burcu evliliği dengeler üzerine kurulur. Aceleci ve dinamik Koçların yüksek enerjisini, sabırlı ve daha durağan olan Boğalar bir nebze düşürür. Kısa sürede parlayan, açık sözlü Şener, Küpeli’nin soğukkanlı ve rahat mizacıyla daha huzurlu bir ruh hali kazanacaktır.

Düğün detaylarına gelelim şimdi de: Demet Şener, Koç burcunun maskülen stiliyle ceket, jean, pantolon gibi giysileri daha fazla seviyor. Genel tarzının aksine yaz sıcağında uzun kollu, sade ve klasik bir gelinlik giymişti. Stil ve vintage bir gelinlik olmasına karşın enerjisi düşük ve kapalı tasarımıyla hayal kırıklığı yarattı. Saçlarını düz bir model ve arkadan görülebilecek bir duvakla tamamlamak istemiş ancak topuzu dağınık ve sönük durmuş. Açık ve pembe ağırlıklı tonlardan oluşan makyajı yüzünün güzelliğini ortaya koymuş. Damadın koyu renk takımı, sade ama modern tasarımıyla geline göre daha trend durmuş.

Eser Yenerler (Kova) – Berfu Yıldız (Terazi)

Televizyon dünyasının popüler komedyenlerinden Eser Yenerler yakın zamanda yaşamını Berfu Yıldız ile birleştirdi. Fazla kilolarından ötürü ünlü komedyenle Türkiye güzeli olan fit eşi, birbirine yakıştırılmamıştı ancak aralarında burç uyumu bulunuyor. Kova burcu olan Eser ve Terazi kadını Berfu, hava grubu üyeleri olarak ortak paydada buluşuyor. Berfu’nun ılımlı, sempatik ve dengeli tutumu, zeki ve esprili Eser’de karşılık buluyor. Her ikisi de sosyal ve eğlenceli kişiler olup neşenin ve kahkahanın bol olduğu bir hayatı paylaşıyorlar. Tutkunun az dengenin baskın olduğu bu birliktelikte ruh uyumu ve akılcı bakış açısı ön plana çıkıyor.

Berfu Yıldız’ın gelinliğinde Terazi burcunun feminen ve estetik zevki dikkat çekiyor. Abartılı detaylar olmasa da klasik tül kumaştan kabarık bir gelinliği tercih etmiş. Straplez üst kısım dekolte bölgesini fazla boş göstermiş. En azından iri bir küpe veya kolye daha şık bir görüntü verecekmiş. Gelin başı için dalgalı açık saçına beyaz çiçeklerden taç yaparak feminen havasını tamamlamak istemiş. Eser Yenerler’in damatlığı ise Kova erkeğinin sıra dışı zevkiyle daha klişelikten uzak ve modern bir tarzda seçilmiş. Düğün için son yıllarda öne çıkan gündüz beach konseptini tercih etmişler.

Amine Gülşe (Boğa) – Mesut Özil (Terazi)

Türk ve dünya basınında yer bulan bir düğüne geçiyoruz. Manken ve oyuncu Amine Gülşe ve futbolcu Mesut Özil de uzun süreli birlikteliğin ardından evlenmişti. Onlarda da çift olarak yadırgansa da burç uyumları olduğunu belirtelim. Her ikisinin de gezegeni Venüs olan eşlerden Amine Boğa, Mesut Özil ise Terazi burcu. Huzurlu, sakin bir evlilik için ideal bir çift olmuşlar. Aradaki farklar Terazilerin flörtöz, sosyal ve kararsız yapılarına karşın Boğa burçlarının sadık, evcimen ve sabit fikirli olması. Genel olarak birbirlerine karşı anlayışlı ve yapıcı burçlar olup uyumlu bir karı-koca olabilirler.

Günler önceden konuşulan bir düğün olduğu ve beklenti büyük olduğu için Amine’nin gelinliği sönük görünüyor. Boğa burçlarının yeni moda trenlere uzak ve geleneksel giyim zevki gelinliğine yansımış. İnce askılı kabarık gelinliğin fazla klasik ve hareketsiz olmasının yanı sıra tacı da yeni tasarımlara uzak kalmış. Tek renkten oluşan gelin çiçeği renkli olsaymış daha çarpıcı bir hava katabilirmiş. Mesut Özil Avrupai damatlığıyla Amine’den daha modern ve havalı durmuş. Ne de olsa estetik yönü gelişmiş olan Terazi erkekleri, hem modaya hem de yeni trendlere hakimdir.

Dilara Öztunç (Balık) –  Umut Kızıltan (Boğa)

Güzel Oyuncu Dilara Öztunç fotoğrafçı sevgilisi Umut Kızıltan ile modern bir düğünle evlenmişti. Dünyayı gezerek doğa fotoğraflarına imza atan çiftin de Güneş burçlarının uyumlu olduğunu görüyoruz. Duygusal, romantik Balık kadını Dilara ile sadık, sahiplenici Boğa erkeği Umut’un evliliği uzun soluklu olacağı ipucunu veriyor. Balık kadınının hayalci ve dalgalı ruh halini sabırlı ve anlayışlı Boğa erkeği gayet iyi taşıyabilir. Kibar ve artistik yönü gelişmiş Dilara’yla, uysal zevk sahibi Umut bu benzer yönlerinden etkilenmiş olmalılar. Çiftin estetik yetenekleri mükemmel fotoğraflarla donanmış Instagram hesaplarından da anlaşılıyor.

Sıra geldi genç çiftin modern ve egzotik konseptli düğününe. Listenin en şık ve stil gelinliğini Dilara’nın üzerine görüyoruz. Balık kadınını estetik zevkiyle romantik ve sanatsal objelerle süslü, trendlere de hakim bir gelinlik seçmiş. Bedeni sıkmayan askılı gelinliği modern dantellerle süslenmiş. Açık ve dalgalı model saçlarını, son yılların moda stili olan tepe örgüsüyle hareketlendirmiş. Buketini renkli ve konseptle uyumlu çiçeklerle hazırlatmış. Pembe ve nüde tonlardaki makyajı, Balık kadınının sade, pastel zevkini yansıtmış. Profesyonel ellerce hazırlanmış makyaj kusursuz görünüyor. Tören, kır düğünü konseptiyle deniz kıyısında yapılmış. Klişelikten uzak ve doğanın güzelliğiyle bütünleşmiş muhteşem bir düğüne imza atmışlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.