Boşanma Sürecinde Burçlar…

Boşanmak hiç kimse için kolay değil. Uykusuz geceler boyunca boşanma kararını evire çevire düşünmek, boşanma kararının ardından geçmişte kalan anılarla yüzleşmek, gelecek kaygısıyla büyük buhranlar geçirmek… Tüm bu süreçte kişiye yoldaşlık eden acı, öfke, korku ve savunmasızlık hissi de cabası! Söylediklerimiz herkes için bire bir geçerli değil tabii. Herkesin yaşadıkları, hissettikleri, tepkileri kendi karakterleri ile ilgili. Burçlarının etkisi de pas geçilmemeli. Kişi boşanma sürecinde neler yaşayacak, neler hissedecek ya da yaşananları nasıl atlatacak sorularının yanıtları burcunun özelliklerinde saklı olabilir.

Tökezlese De Yoluna Devam Eden Koç

Başarılı bir evlilik yürütmenin ölçütü uzun ya da kısa süreli evlilikler olmasa da Koçlar için boşanmak, başarısız olduğunu ilan etmek gibi. Ki bunu kabul etmesi de pek kolay değil! İlk etapta duygularına ket vurması zor olabilir. Öfke, acı, kırgınlık hep peşindedir. Kendine biraz zaman tanıyıp, hislerinin biraz olsun durulmasına izin verdiğinde ise hayatına kaldığı yerden tam gaz devam etme enerjisini kendinde bulabilir.

Sabrıyla Her Zorluğun Üstesinden Gelen Boğa

Boğalar, boşanma sürecini en zor atlatan burçlardan. Boşanma kelimesi bile tüylerini diken diken ederken, böyle bir durumla baş başa kalmak nereden bakılırsa bakılsın kolay değil. Uzun süre boşanmaya direnç gösterebilir, her şeyi bitirmeden önce evliliğine yeni bir şans daha vermeyi isteyebilir ama çabaları bir yere varamıyorsa elden ne gelir? Uzun süre yarım kalmışlık duygusuyla baş etmeye çalışsa da sabrı sayesinde zaman yaralarını teker teker iyileştirecektir.

Süreci Hafif Sıyrıklarla Atlatan İkizler

İkizlerin ilişkileri söz konusu olduğunda keskin çizgilerle net yorumlar yapabilmek mümkün değil. Hepsinin kendine has bir tavrı var en nihayetinde. Kimi zaman aşkından perişan olmuşken başka bir zamanda ilişkinin ipini çeken yine kendisi olabilir. Kesin olan şu ki, boşanma kararının ardından kısa bir süre bocalasalar bile süreci en hafif şekilde atlatacak kişi kendilerinden başkası değil.

En Büyük Korkuları Gerçek Olan Yengeç

Mutlu ve sıcak bir yuva kurmak, Yengeçlerin en büyük hayallerinden biri. Belki de o yüzden boşanma sürecinde en ağır yaraları alan burç yine kendisi. Haksız da sayılmazlar. Dünyanın en mutlu çifti olarak girdikleri evlerinin kapısından, iki yabancı olarak ayrılmak ne kadar kolay olabilir ki? Kendini tamamen yıkılmış hissetmesi oldukça doğal, yeni hayatına bir başına devam edebilmesi ise hiç de kolay değil.

Sorunu Karşı Tarafa Paslayan Aslan

Aslanlar, toplumsal alanda parmakla gösterilen kimseler. El attıkları hemen her işte büyük başarılara imza atan, ilişkileriyle herkese örnek olan. Tüm bu imajı çok az bir çabayla elde etmiş gibi görünse de kazın ayağı hiç öyle değil. Arka planda ne büyük zorluklara göğüs gerdiklerini bir onlar bir de Allah bilir. Hal böyleyken boşanma süreci gururunu hiç olmadığı kadar incitebilir, belki de bu yüzden gelinen noktanın sorumluluğunu karşı tarafa atmaya meyilli.

Boşanmayı En Son Çare Olarak Gören Başak

Başaklar evliliklerinde yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu çok erkenden fark edebilme yetisine sahip. Küçük çatlakları büyük bir hırsla onarmaya çalışsa da evlilik, tek kişinin çabasıyla sürdürülebilecek bir şey değil. Elinden geleni ardına koymasa da eninde sonunda boşanmanın en çıkar yol olduğuna kanaat getirebilir. Durumu kabullendikten sonra da elinden gelen her şeyi yaptığı bilinciyle hayatına devam edebilir.

Yeni Hayatıyla Teselli Bulan Terazi

Teraziler, evliliklerinde tartışmaktan bile imtina eden kişilikler. “Aman tadımız kaçmasın” diyerek her şeyi alttan alabilir, tavizler verebilir. Bir noktadan sonra sadece kendinden vermeye başladıysa boşanma gözünde öcü olmaktan çıkabilir. Muhtemelen çok kırılır, çok ağlar ama doğru olanı yaptığını bilir. Tesellisi de onu bekleyen yepyeni yaşamı olabilir.

Acısından Güç Alan Akrep

Acıdan öğrenilecek büyük dersler var. Akrepler bunu herkesten iyi bilir. Yaralarını iyileştirirken, buna sebep olanı pişman etmeye ant içer orası ayrı! Boşanma süreci de benzer şekilde bir yerden sonra büyük bir mücadele alanına dönüşebilir. Partnerinin bilmesi gerekense Akreplerin en güçlü silahlarını kullanmaktan kaçınmayacağı. İçlerindeki acı biraz olsun hafifleyene kadar süreci taraflar için kabusa çevirebilir.

Kendine Yeni Bir Hayat Kuran Yay

Dışarıdan kafası rahat insanlar için boşanmak pek de zor değilmiş gibi görünebilir. Keşke öyle olsa. Dışı sizi içi Yayları yakar! Her şeyin rayında gittiğini düşünürken, altından kalkması güç zorluklarla mücadele edebilmek kimsenin harcı değil. Süreci çözmesi çok kolay olmayacaksa da benzer yollardan geçen insanlarla arkadaşlık ederek ya da yavaş yavaş kendine yeni bir düzen oluşturarak süreci kendi lehine iyileştirebilir.

Kararını Verdikten Sonra Yoluna Bakan Oğlak

Oğlakların toplumsal saygınlıklarına ne kadar düşkün oldukları malum. Bir evliliği yürütememiş olmayı ya da boşanma sürecinde ele güne rezil olmayı en büyük kabusu olarak görmesi fazlasıyla olası. Böyle bir raddeye geleceğini asla düşünmemiş bile olabilir. Boşanma kararından dönebilmek için gerekirse her şeyini feda edebilir. Eğer olan olmuş, kararlar verilmişse de bir an olsun arkasına dönmeyecektir.

Kendi İçine Dönen Kova

Kovaları evlilik masasına oturtmak bir hayli zorken işlerin boşanma davasına kadar gelmesi… Fazlasıyla yıpratıcı ve zor bir süreç onları bekliyor olabilir. İlk yapacağı iş ise herkesten uzaklaşıp, kendi içine kapanmak. Söyleyemedikleriyle ya da üstesinden gelemedikleri sorunlarıyla baş etmeye çalışırken gözlerden uzak kalmak onların kendilerini tedavi etme süreçlerinin bir parçası. Arkadaş ortamlarına geri dönmesi biraz zaman alabilir.

Başladığı Yere Geri Dönüp Duran Balık  

Balıkların boşanma sürecinin yılan hikayesine dönme ihtimali bir hayli yüksek. “Boşanmak istiyorum” cümlesini ilk kendi kursa bile sonradan vazgeçebilir. Yeniden başlamayı düşünürken, en ufak bir yol kazasında ilk geldiği noktaya yine geri dönebilir. Dava kapanmak üzereyken yine fikri değişebilir. Zira bir yuvayı dağıtmak, öyle kolay verebilecekleri bir karar değil. Her şeyin bitmesine yakın kendisini seven ve destekleyen yakınlarının gölgesine sığınmayı seçebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.